Kolektor rurowo-próżniowy ORLAN PR 2.19

Innowacyjna technologia produkcji szklanej rury – specjalne właściwości i grubość szkła czyni go wysoce odpornym na warunki atmosferyczne np. grad. Obudowa kolektora wykonana ze stali nierdzewnej. Kolektor cechuje wysoka sprawność optyczna ηO = 83,6 % przez co produkt jest bezkonkurencyjny na rynku.

Kolektor rurowo – próżniowy ORLAN PR 2.19

Kolektor cieczowy – płaski ORLAN PIX 2.0

Absorber kolektora wykonany z blachy miedzianej – 0,2 mm. pokryty warstwą TINOX gwarantuje 95 % absorpcję promieni słonecznych. Absorber z podwójną harfą gwarantuje małe straty emisji energii dzięki dwa razy niższej różnicy temperatur pomiędzy absorberem a ogrzaną cieczą niż w absorberze meandrowym. Powierzchnię kolektora stanowi szkło kwarcowe z warstwą anty – odblaskową i zabezpieczającą. Kolektor PIX 2.0 posiada absorber, w którym zastosowano nowoczesną, jedyną tego typu na rynku technologię połączenia płyty z układem rurowym. Technologia ta polega na częściowym walcowaniu rury miedzianej, co siedmiokrotnie zwiększa powierzchnię przekazu ciepła. W kolektorze PIX 2.0 zastosowano nowoczesną obudowę wannową wykonaną z włókien szklanych. Obudowa stanowi jeden element, bez zbędnych spoin i bez potrzeby łączenia wielu części. Obudowa wannowa jest dużo szczelniejsza, posiada bardziej estetyczny wygląd i co najważniejsze – nie występuje ryzyko związane z rozszczelnieniem po kilkuletnim okresie eksploatacji.
Efektywną pracą kolektorów ORLAN PR 2.19 i ORLAN PIX 2.09 steruje różnicowy regulator temperatury współpracujący z pompą obiegową.
Specjalnie zaprojektowane zespoły montażowe, wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium, zapewniają szybki i bezpieczny montaż kolektorów na każdym dachu z dowolnym pokryciem.

www.eko-vimar.com.pl

REKLAMA


«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *