Kolektory rurowo-próżniowe firmy Hoven

Zestaw solarny oparty na kolektorach rurowo-próżniowych firmy Hoven to nie tylko wysoka wydajność energetyczna, ale również trwałość, komfort użytkowania i estetyczny wygląd.

Kolektory rurowo-próżniowe firmy HovenFot. 1. MISTRAL PRO 800.

Obieg glikolu w instalacji wymuszany jest przez dwudrogową grupę pompową renomowanych producentów m.in. Grundfos. Kolektory wykonane zostały z odpornego szkła boro-krzemowego, które jest bardzo wytrzymałe i świetnie eliminuje ryzyko zbicia. Co więcej, system ten składający się z niezależnych od siebie, osobno montowanych rur solarnych, stanowi bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie w przypadku zniszczenia poszczególnych elementów. Bez przeszkód można bowiem wymienić pojedyncze rury, podczas gdy cały system będzie nadal funkcjonował poprawnie.

Ponadto kolektory słoneczne Hoven stanowią system modułowy i dobierać je można w dowolnej konfiguracji, z łatwością dostosuje się więc ilość pozyskiwanej energii do własnych potrzeb oraz liczby domowników. Montaż w częściach jest również korzystny ze względu na możliwość umieszczenia kolektorów w dowolnym miejscu – na dachu, a także na elewacji, barierce balkonowej czy nawet w przypadku braku dogodnej lokalizacji na specjalnym stojaku ustawionym na ziemi. Warto także podkreślić, że w zestawach firmy Hoven stosowane są zbiorniki dwuwężownicowe, które pozwalają na jednoczesne podpięcie dwóch, osobnych źródeł ciepła – np. kolektorów słonecznych i tradycyjnego pieca lub grzałki elektrycznej.

REKLAMA


«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *