Kominki w każdym domu

Jeśli marzy ci się piękne wnętrze, doskonały nastrój i niepowtarzalny urok, to rozwiązanie jest proste. Pomyśl o kominku, który sprawi, że klimat mieszkania znacznie się poprawi. Niezbędne jest jednakże dostosowanie go do naszych potrzeb, trybu życia oraz możliwości. Co powinieneś wiedzieć o kominkach?

kominki w kompakci - Kominki w każdym domuFot. Optiflam

Kominki są coraz popularniejsze. Tworzone są w różnych wersjach, dlatego na pewno znajdziesz taki, który będzie ci pasował. Na rynku jest ogromny wybór tego typu urządzeń, dlatego warto sprawdzić, jakie propozycje przygotowali producenci. Urządzenie to jest uniwersalne, dlatego można je zbudować praktycznie w każdym miejscu. Jest więc rozwiązaniem dla każdego wielbiciela cudownego nastroju i oszczędności w ogrzewaniu. Przed podjęciem decyzji powinieneś się jednak zastanowić, do czego jest ci on potrzebny. Czasem nie myśląc o przeznaczeniu, decydujemy się na budowanie i okazuje się, że wydaliśmy pieniądze na darmo. Warto przemyśleć, czego od niego oczekujemy, aby dopasować go do swoich potrzeb. Można także skorzystać z porady specjalistów, którzy wiedzą, jaki rodzaj kominka warto zainstalować, aby spełniał wymagania. Pod względem budowy i funkcjonalności wyróżniamy cztery rodzaje:

 • otwarty
  Jest to kominek dekoracyjny. Nie mamy bowiem kontroli nad spalaniem, ale także przez szybki przepływ spalin do komina większość energii tracimy.
 • konwekcyjny
  To najczęściej wybierany rodzaj kominka. Wytwarza on dużą ilość ciepła, przez co może ogrzać pomieszczenie, w którym stoi. Może także kanałami wentylacyjnymi przekazywać ciepło do innych pomieszczeń.
 • kumulacyjny
  Ten typ kominka jest połączeniem doskonale wyeksponowanego ognia z dużą ilością ciepła. Ciepło przeprowadzane jest przez specjalne kanały piecowe, które gromadzą je przez wiele godzin.
 • kotłowy
  Ten rodzaj jest szczególny. Polega na tym, że część energii przez niego wytwarzanej przekazywana jest do wody. Wpływa to na zwiększenie wydajności systemu centralnego ogrzewania.

Kominek daje duże możliwości, ale trzeba wiedzieć, który będzie najlepiej odpowiadał twoim potrzebom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here