LUMINA modelowy budynek, modelowa wentylacja

Dom Lumina jest pierwszym projektem z kolekcji „DOMY XXI”, który zostanie wybudowany w Polsce. Wzorcowy obiekt, certyfikowany przez ekspertów z Narodowej Agencji Poszanowania Energii, będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych realizacją nowoczesnego domu jednorodzinnego. Spełnia on wysokie wymagania stawiane przez współczesność – łączy komfort użytkowy z troską o stan otaczającej dom przyrody.

LUMINA modelowy budynek, modelowa wentylacja

Energooszczędność domu jednorodzinnego jest kluczem do nowoczesności. Oznacza, że roczne zapotrzebowanie budynku na energię użytkową do ogrzewania nie przekracza 70 kW/m2 (w LUMINIE En=49,3 kWh[m2/dn]). O tym, ile energii będzie potrzebował przyszły dom, decyduje szereg różnych czynników, m.in. odpowiednio zaprojektowany i wykonany system wentylacyjny oparty na najnowszej generacji rekuperatorze posiadającym wysoką sprawność oraz którego wentylatory zużywają minimalne ilości energii. Do domu wzorcowego został wybrany system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła firmy Rekuperatory.pl

REKLAMA


System wentylacyjny energooszczędnego domu wzorcowego LUMINA oparty jest na wysokiej klasy rekuperatorze ComfortAir 550 posiadającym maksymalną wydajność 550 m3/h. Rozwiązanie to zapewnia skuteczną wymianę powietrza niezależnie od warunków zewnętrznych przy jednoczesnym zapewnieniu nawiewu świeżego powietrza o temperaturze zbliżonej do temperatury panującej wewnątrz budynku.

Energooszczędność systemu zapewnia wymiennik przeciwprądowy o sprawności 95% oraz zastosowanie w rekuperatorze wentylatorów na prąd stały zużywających nawet o połowę mniej energii niż standardowe wentylatory na prąd zmienny. Również unikatowy system antyzamrożeniowy urządzenia nie wymaga zużywania dodatkowej energii, co więcej redukuje jej zużycie w trakcie silnych mrozów.

LUMINA modelowy budynek, modelowa wentylacja

Instalacja wentylacyjna Rekuperatory.pl jest wykonana w całości z przewodów sztywnych oraz kształtek Air Spiralo®, co zapewnia jej trwałość, odporność na uszkodzenia oraz możliwość bezproblemowego serwisowania. Dzięki dodatkowemu zaizolowaniu zapewnione zostaje maksymalne wyciszenie systemu wentylacyjnego oraz zabezpieczenie go przed powstaniem kondensatu. Optymalny klimat w każdym pomieszczeniu zapewnia doskonale zaprojektowana instalacja wraz z odpowiednio rozmieszczonymi i zamontowanymi nawiewnikami i wywiewnikami. Dodatkowy komfort latem uzyskany jest dzięki zastosowaniu zintegrowanego z systemem pompy ciepła dodatkowego wymiennika zapewniającego schłodzenie powietrza latem.

Lumen oznacza światło. Lumina House to dom pełen światła. Powstał z myślą o współczesnym człowieku i jego potrzebach. Został stworzony z myślą o poszanowaniu środowiska naturalnego i wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *