Odprowadzanie skroplin

Coraz bardziej ceniony ze względu na swoje możliwości ekonomiczne i ekologiczne, piec kondensacyjny pozwala na odzyskanie ciepła zawartego w parze wodnej, które pozostaje po spalaniu gazu. Piece mogą wytwarzać nawet do kilkudziesięciu litrów skroplin na dobę, które należy odprowadzić grawitacyjnie lub za pomocą pompy z serii Sanicondens produkcji SFA, niezbędnej do wypompowania skroplin, gdzie kanalizacja jest za wysoko lub za daleko. Pompa uruchamia się i wyłącza automatycznie wraz z napływem skroplin.

Odprowadzanie skroplin

Pompy Sanicondens Mini, Plus i Best zapewniają też bardzo łatwe i dyskretne przyłączenie do wszelkiego typu pieców kondensacyjnych, klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Sanicondens Mini najmniejszy gabarytowo, bez możliwości podłączenia alarmu zewnętrznego podnoszący skropliny do wys. 2 m i odległość do 20 m zastosujemy tam gdzie jest mało miejsca na pompkę do skroplin; Sanicondens Plus wszędzie tam gdzie chcemy mieć alarm o braku odprowadzenia skroplin oraz mocniejsze parametry odprowadzania: 4,5 m w górę i do 50m w bok. Jest on „bazą” pod Sanicondens Best: pompę z neutralizacją kwaśnych wód.

REKLAMA


Rys 1. Pompa Sanicondens Mini wymaga niewielkiej ilości miejsca na instalację Rys 1. Pompa Sanicondens Mini wymaga niewielkiej ilości miejsca na instalację Rys 2. Model Sanicondens Plus może odprowadzać skropliny do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie Rys 2. Model Sanicondens Plus może odprowadzać skropliny
do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie Rys 3. Pompa Sanicondens Best jest wyposażona w system neutralizujący kwasowy odczyn skroplin Rys 3. Pompa Sanicondens Best jest wyposażona
w system neutralizujący kwasowy odczyn skroplin

 

Zapewniając podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie, pompa jest przystosowana do postawienia na podłodze, jak i do przytwierdzenia do ścian. Zapewnia uniwersalne przyłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony dzięki 4 wejściom (2 z każdej strony), jak i otworom instalacyjnym, przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz wyjściowy zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V).

Pompa Sanicondens Best składa się z pompy Sanicondens Plus i pojemnika neutralizującego (nadstawki) wypełnionego granulkami (do wymiany raz w roku). Kwaśne kondensaty przechodzą przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), dzięki czemu mogą dołączyć do sieci zużytych wód już z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE w tym zakresie wymagane przy odbiorach instalacji publicznych. Małe wymiary Sanicondens Best pozwalają na jego instalacje pod piecami i „oszczędność” miejsca, które zajmuje.

Więcej info na: www.sfapoland.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *