Meble na wymiar czy gotowe? Podpowiadamy jak umeblować dom

Jeśli jesteś na etapie remontu lub urządzania domu czy mieszkania, z pewnością stoisz przed dylematem wyboru mebli. Czy lepiej iść do sklepu i kupić gotowe meble z katalogu? Czy może zainwestować w meble na zamówienie, wykonane dokładnie na wymiar?

Meble na wymiar czy gotowe? Podpowiadamy jak umeblować dom

Podpowiadamy, jakie wady i zalety mają oba te rozwiązania. 

Gotowe meble z salonu 

mają tę zaletę, że od razu wiesz, jak wyglądają. Nie zastanawiasz się, czy fronty szafek będą pasowały do blatu lub półek, ponieważ widać to już w sklepie. 

REKLAMA

Nie musisz też czekać na takie meble – jeśli są dostępne w magazynie, po prostu je kupujesz. Można je również bardzo szybko i łatwo przetransportować i złożyć, co ma swoje odzwierciedlenie w niższej cenie. 

Są przypadki, w których meble ze sklepu spełnią doskonale swoją funkcję.
Przykładowo –  modułowe meble do kuchni są świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy dużych pomieszczeń, o regularnych kształtach i standardowych wymiarach, w których nie musimy w żaden sposób oszczędzać miejsca ani głowić się, jak zabudować sprzęty AGD, aby w każdym calu wykorzystać przestrzeń. Kupno takich mebli będzie też szybsze i tańsze niż produktu “szytego na miarę”. 

Wad tego rozwiązania jest niestety zdecydowanie więcej. 

Po pierwsze, masowo produkowane komplety mebli są zdecydowanie gorszej jakości, co ma ogromne znaczenie chociażby w przypadku mebli dziecięcych. Wysoka jakość powinna być zresztą cechą wszystkich mebli – łazienkowe muszą być odporne na wilgoć, kuchenne – na uderzenia garnków i patelni, salonowe – oczywiście na imprezy!
Wyposażenie domu powinno być solidne i trwałe, aby mogło służyć latami. 

Problemy też pojawiają się, kiedy pomieszczenie ma nieregularny kształt.
Zestaw gotowych mebli kuchennych nie będzie pasował do Twojej kuchni, kiedy dach ma skosy, a sama powierzchnia jest bardzo mała i wymaga specjalnej aranżacji i indywidualnego zagospodarowania wnętrza. 

Niska cena mebli jest też wynikiem czegoś innego: gotowe meble do samodzielnego montażu są produkowane taśmowo – ustawienie linii produkcyjnej na kilkaset sztuk jest o wiele tańsze, niż staranna obróbka każdego elementu mebla w pracowni stolarskiej. 

Meble na wymiar 

Zamówienie wyposażenia domu na wymiar daje przede wszystkim możliwość dopasowania mebli do indywidualnych potrzeb i gustu. 

Twoja kuchnia jest mała i o nietypowym kształcie? Meble wolnostojące i wysoko zabudowane szafki kuchenne mogą nie być dla niej najlepszym rozwiązaniem.
Pod Twoimi schodami znajduje się wnęka do zabudowy? Możesz zorganizować w niej kącik wypoczynkowy! Jeśli chcesz jednak wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, lepiej zdecydować się na meble na wymiar, przygotowane przez fachowców. 

Meble na wymiar czy gotowe? Podpowiadamy jak umeblować dom
Realizacja ze strony: www.pracowniakogut.pl

Meble na wymiar dają nam gwarancję poczucia wyjątkowości. Takie rozwiązania nie są bowiem produkowane seryjnie – każdy mebel przygotowywany jest według indywidualnego projektu, po konsultacji z klientem odnośnie jego preferencji oraz po wzięciu dokładnych pomiarów. Dzięki temu też meble dopasowywane są do każdego pomieszczenia osobno – pokój nie musi mieć standardowych wymiarów, nie musisz godzić się na typowy układ szafek jeśli masz w planach inny, a całość zostanie dopasowana do wystroju wnętrza, jeśli sobie zażyczysz. 

Meble na wymiar pozwalają także cieszyć się niezawodną jakością, Cena tych produktów jest wyższa niż gotowych zestawów z meblowego salonu, a terminy realizacji nie są tak szybkie jak przewiezienie mebli ze sklepu do domu, jednak warto wybrać to rozwiązanie, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości materiałach i solidnym wykonaniu.

Jeżeli wybierając meble na zamówienie obawiasz się, że nie będą pasowały do reszty wystroju, warto przed podjęciem decyzji zapytać specjalistów, czy mogą przedstawić wizualizację danego projektu. Pracownie stolarskie często współpracują z biurami architektów wnętrz, dzięki czemu zorganizowanie wizualizacji nawet całego pomieszczenia czy mieszkania może być na wyciągnięcie ręki. Niewątpliwie pomoże to w doborze wzorów, materiałów, faktur frontów i blatów czy odpowiednich kolorów, a nawet klamek i uchwytów. 

Jak widzisz, każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Ostateczna decyzja, jakie meble wybrać, należy wyłącznie do Ciebie i sam musisz zdecydować, czy ważniejsza jest oszczędność, czy wysoka jakość i niepowtarzalność. Warto wziąć pod uwagę fakt, że meble to produkty, które powinny służyć nam latami. Warto też pamiętać że wysoka jakość wyposażenia wnętrz podnosi komfort życia.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *