Młot GBH 2-24 Professional sprawdzony w testach

Nowy młot udarowo-obrotowy firmy Bosch wyróżnia się o 25% większą mocą, energią udarową i żywotnością w porównaniu z poprzednią generacją narzędzi do wierceń seryjnych. Możliwość blokady obrotów zastosowana w GBH 2-24 Professional powoduje, że jest to uniwersalne narzędzie sprawdzające się podczas wszystkich prac wykończeniowych i instalacyjnych. O jego zaletach przekonał się niedawno pan Bartłomiej Karczewski z firmy Efficom.

Nowa generacja młotów udarowo- -obrotowych, do której zaliczają się modele GBH 2-24 DF Professional i GBH 2-24 D Professional, zastąpi specjalistyczne narzędzie do wierceń seryjnych o oznaczeniu GBH 2-23 RE Professional. Nowe młoty, oprócz większej mocy (790 W), są szybsze (energia udarowa 2,7 J) i jeszcze bardziej wytrzymałe od swoich poprzedników – każde z urządzeń będzie w stanie wywiercić średnio 75 tys. otworów, co plasuje je w czołówce młotów w klasie 2 kg. W obu modelach wprowadzona została także nowa funkcja – blokada obrotów w trybie dłutowania, która rozszerza spektrum ich zastosowań i zwiększa wszechstronność. Młoty GBH 2-24 Professional z łatwością sprostają takim zadaniom jak: wiercenie otworów pod kołki, wycięć pod puszki i dłutowanie szczelin pod przewody sanitarne oraz elektryczne. Przekonał się o tym Bartłomiej Karczewski z firmy Efficom. – Na co dzień zajmujemy się instalacjami niskonapięciowymi, montażem okablowania strukturalnego, centrali telefonicznych i alarmowych. Z kuciem bruzd pod kable nowy młot Boscha poradził sobie świetnie. Co więcej, sprawdził się także podczas wiercenia w granicie, cegle silikatowej i zwykłej oraz w betonie – także tym zbrojonym – przyznaje pan Bartłomiej. – Naszego testera zaskoczyła przede wszystkim wydajność GBH 2-24 Professional. Granit o grubości 20 cm przewiercił w minutę! – dodaje fachowiec.

Uniwersalność i sprawdzona technologia

Oprócz nowych rozwiązań obydwa modele młotów posiadają także sprawdzone funkcje, takie jak płynna regulacja prędkości obrotowej, która umożliwia czyste nawiercanie, obrotowy szczotkotrzymacz zapewniający jednakową moc przy obrotach narzędzia w prawą i lewą stronę, wyłącznik przeciążeniowy chroniący użytkownika i narzędzie, tulejka kabla zapobiegająca jego zerwaniu oraz uchwyt narzędziowy SDS-plus. – Wiele cech nowego młota może podobać się użytkownikom. Na mnie dobre wrażenie zrobił zintegrowany ogranicznik głębokości, wymienny uchwyt do wierteł cylindrycznych i pojemna skrzynia narzędziowa. Jestem również pod wrażeniem bardzo dużej mocy silnika i siły udaru, pomimo których praca urządzeniem jest płynna, a poziom wibracji niski. Myślę, że osoby, używające na co dzień tego typu młotów, będą zadowolone z wyboru GBH 2-24 Professional – podsumowuje Bartłomiej Karczewski. W wyposażeniu standardowym obydwu modeli znajduje się walizka transportowa, rękojeść dodatkowa i ogranicznik głębokości. Model GBH 2-24 DF Professional jest dodatkowo zaopatrzony w adapter SDS-plus i uchwyt wiertarski z wieńcem zębatym do wierteł cylindrycznych.

REKLAMA


Dane Techniczne

Parametr GBH 2-24 DF Professional (zastępuje GBH 2-23 RE Professional) GBH 2-24 D Professional (zastępuje GBH 2-23 RE Professional)
Moc nominalna 790 W 790 W
Maks. energia udaru zgodnie z procedurą EPTA 2,7 J 2,7 J
Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej 0 – 4700 / min 0 – 4700 / min
Nominalna prędkość obrotowa 0 – 950 / min 0 – 950 / min
Optymalny zakres wiercenia wiertłami do młotów w betonie 6 – 14 mm 6 – 14 mm
Maks. średnica wiercenia wiertłami do młotów w betonie 24 mm 24 mm
Maks. średnica wiercenia koronkami wiertniczymi w murze 68 mm 68 mm
Maks. średnica wiercenia w stali 13 mm 13 mm
Maks. średnica wiercenia w drewnie 30 mm 30 mm
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 397 × 82 × 210 mm 367 × 82 × 210 mm
Waga 2,9 kg 2,8 kg
«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *