NIBE F1245 – pompa ciepła nowej generacji

NIBE F1245 to kompaktowa pompa ciepła typu woda/ woda (glikol/woda), przeznaczona do ogrzewania i produkcji c.w.u. w domach jednorodzinnych. Wysoką efektywność urządzenia zapewniają m.in. energooszczędne pompy cyrkulacyjne (klasa energooszczędności A) oraz zintegrowany wężownicowy zasobnik c.w.u. o poj. 180 litrów z wysokiej klasy izolacją termiczną (Neopor).

NIBE F1245 – pompa ciepła nowej generacji

Pompę ciepła NIBETM F1245 wyróżnia nie tylko wysoki współczynnik efektywności, ale także – a może nawet przede wszystkim – prostota instalacji i obsługi. Nowoczesny intuicyjny panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem i menu w języku polskim pokazuje pełne informacje o statusie pompy, czasie pracy oraz wszystkich parametrach odczytywanych w urządzeniu. Ułatwia dokonywanie wszelkich ustawień, zarówno instalatorowi przy uruchamianiu i regulacji urządzenia, jak również użytkownikowi przy późniejszej obsłudze pompy. Nowością jest menu pomocy, w którym znajdziemy wyjaśnienia wszystkich terminów i poszczególnych funkcji menu, a także objaśnienia i sposoby rozwiązywania problemów, które mogą wywołać alarm w pompie ciepła. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość aktualizacji oprogramowania sterownika i przekazywania danych przez port USB.
NIBETM F1245 charakteryzuje się również niezwykle cichą pracą. Natężenie dźwięku podczas pracy tej pompy ciepła wynosi 43 Lw(A) (według EN 12102 przy 0/35), co oznacza, że ludzkie ucho nie jest w stanie określić czy pompa pracuje.
Systemowe rozwiązania opracowane przez koncern NIBETM umożliwiają łączenie pompy ciepła NIBETM F1245 z modułami, wzbogacającymi jej możliwości, np. o wentylację z odzyskiem ciepła i chłodzenie pomieszczeń, sterowanie dwoma obiegami grzewczymi, ogrzewaniem wody basenowej, systemem solarnym itp. Spójny design i modułowa budowa jednostek pozwalają zachować zwartą bryłę i estetyczny wygląd urządzeń, dzięki czemu pompa ciepła może stanąć w pomieszczeniu pełniącym inne funkcje niż kotłownia, np. w pralni, suszarni, siłowni, a nawet w kuchni.
Wartością dodaną z punktu widzenia instalatora i serwisanta są udogodnienia w budowie pompy ciepła NIBETM F1245, np. wysuwany moduł chłodniczy, który może być montowany lub serwisowany niezależnie od pompy ciepła.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *