Nowa jednostka wewnętrzna pompy ciepła NIBE SPLIT – „hydrobox” NIBE SHB

NIBE SHB to w pełni wyposażona, kompaktowa jednostka wewnętrzna, dedykowana do współpracy z jednostkami zewnętrznymi NIBE AMS pomp ciepła typu split. Obie jednostki połączone są instalacją wypełnioną czynnikiem chłodniczym.

Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT (zestaw AMS + SHB)
Fot. Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT (zestaw AMS + SHB)

Kontrolę urządzeń zapewnia wbudowany sterownik NIBE SMO z kolorowym wyświetlaczem, który umożliwia podłączenie i kontrolę rekuperatora NIBE ERS, systemu chłodzenia, instalacji fotowoltaicznej NIBE PV i wielu innych funkcji. NIBE SHB wyposażona jest w podgrzewacz pomocniczy, grupę bezpieczeństwa, naczynie przeponowe, zawór trójdrogowy, elektronicznie sterowaną pompę obiegową i skraplacz.

Jednostka zewnętrzna NIBE AMS wraz z jednostką wewnętrzną SHB stanowią pompę ciepła NIBE SPLIT, która daje ogromne możliwości konfigurowania systemu grzewczego w budynkach nowych jak i modernizowanych. Może być stosowana m. in. do grzania, przygotowania c.w.u., a także chłodzenia budynków. W celu produkcji ciepłej wody użytkowej, urządzenie umożliwia elastyczną konfigurację systemu z zasobnikiem o wybranej pojemności, dobieranego do wielkości zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.

REKLAMA

Kompaktowa konstrukcja i wymiary NIBE SHB ułatwiają montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach, a wbudowane komponenty zapewniają szybką instalację systemu, zmniejszając ryzyko popełnienia błędów.

Co ciekawe, NIBE SHB 20 dostosowana jest do współpracy zarówno z czynnikiem chłodniczym R32 jak i R410.
Dostępne modele: SHB 20-06, SHB 20-12, SHB 10-16.

www.nibe.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *