Nowa pompa ciepła do obiektów komercyjnych

  Oferta firmy Danfoss powiększyła się o pompę ciepła DHP-R Eco. To urządzenie nowej generacji przeznaczone jest dla budownictwa komercyjnego i użyteczności publicznej. W porównaniu do poprzedniego modelu, w nowej wersji zwiększono roczny współczynnik efektywności aż o 24%. Producenci określają ją jako jedną z najbardziej efektywnych gruntowych pomp ciepła dostępnych na rynku (jednocześnie pod względem wydajności, jak i komfortu cieplnego).

  nowa pompa ciepla do obiektow komercyjnych - Nowa pompa ciepła do obiektów komercyjnych

  Lepsze parametry pompy DHP-R Eco osiągnięto dzięki modernizacji układu chłodniczego z nową sprężarką spiralną Danfoss Performer serii SH, czynnikowi chłodniczemu nowej generacji, asymetrycznemu wymiennikowi ciepła oraz elektronicznemu zaworowi rozprężnemu. Do produkcji c.w.u. wykorzystywany jest specjalny dodatkowy wymiennik TGG (Technologia Gorącego Gazu). Dodatkowym atutem pompy DHP-R Eco jest wyjątkowo niski poziom dźwięku, który udało się ograniczyć o 5dB(A).

  Nowoczesny sterownik, w który wyposażona jest nowa pompa, umożliwia sterowanie dziewięcioma obiegami grzewczymi/chłodniczymi oraz zaawansowany nadzór nad przygotowaniem c.w.u. Pompy ciepła DHP-R Eco dostępne są o mocach 22 kW, 26 kW, 33 kW i 42 kW i są przystosowane do pracy w kaskadzie o łącznej mocy 336 kW. Urządzenia te można również zintegrować z systemami kontroli i komunikacji sieciowej BMS.

  reklama

  Rozwiązania technologiczne zastosowane w pompach DHP-R Eco plasują te urządzenia wśród najbardziej innowacyjnych rozwiązań grzewczych na świecie.

  Źródło: Danfoss

   

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułUkładamy płytki na balkonie
  Następny artykułCentrala rekuperacyjna MHR

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here