Nowe na rynku pompy ciepła serii Trane Exergy

Firma Trane wspólnie z marką Trane Technologies poszerzyły swoje portfolio o nową serię Exergy. Agregaty serii Exergy zapewniają wydajność grzewczą do 120oC i mogą zastąpić kotły olejowe i gazowe w procesach przemysłowych, budynkach i zastosowaniach ciepłowniczych.

Nowe na rynku pompy ciepła serii Exergy

Agregaty serii Exergy firmy Trane zapewniają najwyższą temperaturę wytwarzanego ciepła na rynku i mogą pozyskiwać energię z naturalnej wody, ścieków lub procesów przemysłowych w zakresie temperatur od -20 do +45oC. Zapewnia to klientom elastyczność operacyjną i poszerza zakres zastosowań tej energii wykorzystywanej jako źródło ogrzewania.
Nowe agregaty serii Exergy firmy Trane są produkowane we współpracy z fińską firmą energetyczną Oilon oraz firmą Cleantech.
Nowe pompy ciepła serii Exergy firmy Trane są dostępne w mocach od 30 do 2000 kW i posiadają czynnik chłodniczy R-1234ze o niemal zerowym współczynniku ocieplenia globalnego (GWP). Technologia zapewnia do 400% wyższą sprawność w porównaniu z większością kotłów na paliwa kopalne i jest przeznaczona do:

  • odzyskiwania ciepła odpadowego w instalacjach chłodniczych w celu wytwarzania ciepłej wody i zastępowania cennej energii pierwotnej
  • odzyskiwania ciepła ze ścieków komunalnych lub przemysłowych, które następnie można wykorzystać w procesach przemysłowych lub skierować do sieci ciepłowniczej
  • wykorzystywania energii cieplnej z gruntu do ogrzewania, zastępując zewnętrzne źródła ciepła
  • wykorzystywania ciepła z parowników, chłodni kominowych, suszarni itp., i wytwarzania energii cieplnej dla procesów przemysłowych;
  • wydobywania ciepła z powietrza zewnętrznego przy użyciu zewnętrznego agregatu chłodniczego i wykorzystywania go do ogrzewania pomieszczeń, wytwarzania c.w.u. itp.

Źródło: Trane

REKLAMA

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *