W funkcjonalnej kabinie prysznicowej

Choć uwielbiamy długie relaksujące kąpiele w wannie, na co dzień zwykle używamy prysznica. Jest to bowiem najszybszy i najwygodniejszy sposób na umycie całego ciała, a ze względu na znacznie mniejsze zużycie wody, również najlepszy dla środowiska i naszych finansów.

Aby korzystanie z natrysku nie było tylko obowiązkiem i rutyną, ale także przyjemną chwilą relaksu, odprężenia i orzeźwienia, warto zaaranżować kabinę prysznicową jak najbardziej funkcjonalnie.

Z łóżka wprost do… SPA

Jeżeli tylko pozwala na to rozkład i metraż mieszkania, coraz częściej decydujemy się na łazienkę przylegającą bezpośrednio do sypialni. W tym wnętrzu strefę prysznica bez brodzika, ze znajdującym się na podłożu odpływem liniowym, umiejscowiono wzdłuż krótszego boku pomieszczenia. Pionowa szklana tafla zabezpiecza pozostałą część łazienki przed zachlapaniem. O komfort użytkownika zadba zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set zamontowany na ścianie pokrytej intrygującą białą okładziną 3D. Rączka natrysku posiada aż trzy funkcje, dzięki którym, zależnie od potrzeb i nastroju, odświeżymy się w strugach deszczu, skorzystamy z relaksującego masażu lub połączymy obie te opcje. Zarówno natrysk, jak i deszczownia z okrągłą głowicą o średnicy 20 centymetrów zostały wyposażone w system Ferro – EasyClean pozwalający na łatwe usuwanie kamienia wapiennego.

REKLAMA

Tradycyjnie – z brodzikiem

Mimo rosnącej popularności kabin typu walk-in, nie brakuje zwolenników tradycyjnych stalowych, emaliowanych brodzików, zwłaszcza że mają liczne zalety. Po napełnieniu wodą możemy wykorzystać je np. do wykąpania małego dziecka. Niektórzy z nas po prostu lubią też mieć wyraźnie wyodrębnioną – za pomocą ścianek i brodzika – strefę prysznica. Urządzeniem podnoszącym komfort korzystania z prysznica jest ścienna bateria termostatyczna, wyposażona w system Safe Touch, dzięki któremu korpus nie nagrzewa się. Blokadę Safe Stop 38°C szczególnie docenią rodzice dzieci, które dopiero uczą się samodzielności w łazience. Z eleganckim panelem baterii Trinity zestawiono zestaw natryskowy przesuwny Tutti z trzyfunkcyjną rączką natrysku. Metalowy drążek przesuwny o długości 61,5 cm pozwala na dopasowanie wysokości natrysku do wzrostu użytkowników, a znajdująca się na nim chromowana mydelniczka usprawni toaletę.

Pięknie i… samodzielnie

Osoby o obniżonej sprawności ruchowej to znaczna grupa naszego społeczeństwa. Stanowią ją bowiem nie tylko ludzie poszkodowani wskutek chorób czy wypadku, ale też stale zwiększająca się liczba seniorów. Bez wątpienia wszyscy chcą jak najdłużej być niezależni i samodzielni, zwłaszcza w tak intymnych sytuacjach jak korzystanie z łazienki. Do kabiny w tym pomieszczeniu bez trudu można wjechać na wózku, a następnie przesiąść się na stalowe składane siedzisko prysznicowe. Pomogą w tym poręcze i uchwyty ze stali szlachetnej. Bateria natryskowa ścienna Algeo Medico posiada odpowiednio wydłużony i wyprofilowany uchwyt specjalistyczny, który umożliwi samodzielne sterowanie strumieniem wody nawet osobom o mocno ograniczonej sprawności dłoni. Toaleta w tak funkcjonalnie zaaranżowanym wnętrzu, urzekającym zestawieniem szafiru, szarości i beżu, to niewątpliwie relaks i przyjemność.

Źródło: FERRO

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *