Nowe zawory strefowe AZV od AFRISO

Wzrastające oczekiwania inwestorów i instalatorów względem instalacji grzewczych, związane miedzy innymi z wydzielaniem stref grzewczych, wymagają od producentów wprowadzania do oferty nowych rozwiązań. Przykładem tego mogą być zawory strefowe AZV – nowość w ofercie Afriso.

Nowe zawory strefowe AZV od AFRISO

Zastosowanie tych nowoczesnych rozwiązań nie tylko lepszy standard instalacji i komfort jej użytkowania. To, przede wszystkim, optymalizacja zużycia energii.

Zawory AZV są dostępne różnych konfiguracjach, w komplecie ze sterowanymi dwupunktowo siłownikami (zasilane napięciem 230VAC). W ofercie znajdziemy dwa rodzaje średnic (3/4″ i 1″) oraz dwie opcje wykonania: dwudrogowy odcinający i trzydrogowy przełączający.

REKLAMA


Zawory dwudrogowe stosuje się jako zawory odcinające w celu odseparowania stref budynku, które w danym momencie nie muszą być ogrzewane lub chłodzone. Służą także odcięciu przepływu wody przez nagrzewnice, wężownice w zasobnikach, buforach itp. Zawory trzydrogowe są z kolei wykorzystywane do przełączania przepływu medium z jednego na drugi obieg. Najczęściej sterują ładowaniem zasobnika ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu system sterowania utrzyma stałą temperaturę w zasobniku unikając zbędnego przegrzewania, a także zareaguje jeśli temperatura spadnie poniżej określonego poziomu.

W zaworach zastosowano innowacyjną technologię – obrotowy element wewnętrzny (obrót o 360°) w postaci polimerowej tulei. Praca z takim kątem otwarcia uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń i wydłuża znacznie żywotność zaworu. A możliwość użycia dodatkowego adaptera pozwala stosować zawory AZV w instalacjach chłodniczych i solarnych (temp. od -15°C do +120°C – chwilowe 160°C).

www.afriso.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze