Nowoczesna automatyka dla ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego KAN-therm

Spółka KAN z Białegostoku rozszerza ofertę o nowe elementy do automatyzacji ogrzewania podłogowego. Precyzyjne urządzenia regulujące temperaturę w pomieszczeniach, z jednej strony zapewnią właściwy komfort cieplny, z drugiej – umożliwią znaczne oszczędności energii.

Każde ogrzewanie, w tym także ogrzewanie płaszczyznowe (mimo dużej bezwładności cieplnej i występowania efektu samoregulacji), wymaga odpowiedniego sterowania. Dlatego też spółka KAN rozszerzyła swój sztandarowy system KAN-therm o liczną grupę nowoczesnych urządzeń do automatyzacji ogrzewania podłogowego.

– Nowe elementy automatyki KAN-therm spełnią najbardziej wyrafinowane wymagania użytkowników, a instalatorom pozwolą na szybki montaż i bezproblemowe uruchomienie instalacji ogrzewania – mówi Małgorzata Wicher, kierownik marketingu w KAN. Pojawiła się nowa linia termostatów przewodowych: od najprostszych – pokojowych po urządzenia programowalne, czyli tygodniowe. W grupie tej znajduje się też coraz bardziej popularny termostat tygodniowy z czujnikiem podłogowym. Dostępne są też termostaty pokojowe dla instalacji ogrzewania i chłodzenia (wersja Basic i Premium).

REKLAMA


Inna grupa to urządzenia bezprzewodowe, upraszczające znacznie montaż sterowania ogrzewania i niezbędne w przypadku doposażania w automatykę istniejących instalacji. W wersji radiowej (868 MHz) dostępne są dwa modele termostatów – Basic i Premium.

Do wszystkich wyżej wymienionych urządzeń oferowany jest pełen asortyment elektrycznych listew przyłączeniowych wraz z wyposażeniem. W bardziej rozbudowanej technicznie serii Premium – listwy można rozszerzyć o dodatkowe moduły zwiększające liczbę przyłączanych termostatów lub siłowników oraz elementy zwiększające funkcjonalność listwy – moduł ogrzewanie/chłodzenie, moduł pompowy a także wyposażony w wyświetlacz moduł sterujący z zegarem dobowym. Z kolei dla ogrzewań powierzchni zewnętrznych spółka KAN poleca zaawansowany technicznie kontroler oblodzenia wraz z czujnikami śniegu i lodu.

– Poszukiwanie komfortu oraz wzrost cen energii skłaniają użytkowników do stosowania instalacji energooszczędnych, łatwych w obsłudze, wytwarzanych i eksploatowanych w zgodzie z wymogami ochrony środowiska – dodaje Małgorzata Wicher. – Kompletne, wyposażone w nowoczesną automatykę ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe KAN-therm, dostosowuje się do tych wymagań, oferując w dużym wyborze rozwiązania niezawodne i zaawansowane techniczne.

 

www.kan.com.pl

 

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze