Prostsze projektowanie systemów klimatyzacyjnych VRF z nowym oprogramowaniem Panasonic

Już niedługo dostępne będzie nowe oprogramowanie Advanced VRF Designer, służące do projektowania systemów klimatyzacyjnych w technologii VRF, tak elektrycznych, jak i gazowych, produkowanych przez Panasonic. Dzięki niemu projektanci będą mogli szybciej i łatwiej tworzyć precyzyjne układy, dopasowane do potrzeb użytkownika, oraz szacować koszty ich eksploatacji, pracując na szkicach zaimportowanych z programu AutoCAD. Od 14 września program będzie można bezpłatnie pobrać ze strony Panasonic PRO Club.

prostsze projektowanie klimatyzacja panasonic - Prostsze projektowanie systemów klimatyzacyjnych VRF z nowym oprogramowaniem Panasonic

Advanced VRF Designer, stanowiący uzupełnienie programu ECOi VRF Designer, pozwala na tworzenie schematów systemów klimatyzacyjnych, wykorzystujących rozwiązania VRF znajdujące się w ofercie Panasonic. Tak samo jak w przypadku ECOi VRF Designer, nowa aplikacja automatycznie dobiera prawidłowe parametry jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, orurowania oraz okablowania, uwzględniając wydajność urządzeń, różnice wysokości pomiędzy nimi, jak również specyfikę budynku i poszczególnych pomieszczeń. Program pozwala również na obliczanie dodatkowej ilości czynnika chłodniczego, który może być wymagany w zależności od długości i konfiguracji rur, a także kalkulację rzeczywistej wartości współczynników sprawności energetycznej: cieplnej COP i chłodniczej EER. Dodatkowo aplikacja umożliwia obliczanie szacunkowych kosztów eksploatacji systemu.

prostsze projektowanie klimatyzacja panasonic2 - Prostsze projektowanie systemów klimatyzacyjnych VRF z nowym oprogramowaniem Panasonic

W porównaniu do ECOi VRF Designer, program Advanced VRF Designer wprowadza kilka nowości, wśród których najważniejszą jest możliwość importowania szerokiej palety plików graficznych, włączając w to pliki pochodzące ze środowiska AutoCAD, z rzeczywistymi podkładami budowlanymi. Dzięki tej funkcji projektanci nie będą musieli już samodzielnie odwzorowywać wcześniej stworzonych schematów systemu klimatyzacji na podkładzie budowlanym, ale wrysują je bezpośrednio na nim. W efekcie uzyskuje się podgląd na rzeczywiste wymiary i położenie poszczególnych elementów oraz całego systemu klimatyzacyjnego w przestrzeni, z uwzględnieniem odpowiedniej skali. Program pomoże nie tylko projektantom, ale także wykonawcom, którzy wcześniej będą mieli możliwość przeanalizowania potencjalnych kolizji z innymi instalacjami oraz sprawdzenia funkcjonalności systemu VRF, jeśli podczas prac instalacyjnych zostaną wymuszone zmiany w jego konfiguracji.

reklama

Projektanci znajdą w nowym oprogramowaniu wiele ułatwiających narzędzi znanych z innych środowisk CAD jak np.: funkcję „Connection”, podświetlającą na niebiesko najlepsze możliwe połączenia, a w zwiększeniu dokładność rysowania i wyznaczania punktów, w których umieszczone będą elementy instalacji, pomaga funkcja „Snap Points”.

Oprogramowanie zostało także wzbogacone o możliwość wstawiania central wentylacyjnych oraz wodnych wymienników ciepła jako elementów schematu, dzięki czemu projektowanie układów staje się bardziej dokładne.

prostsze projektowanie klimatyzacja panasonic3 - Prostsze projektowanie systemów klimatyzacyjnych VRF z nowym oprogramowaniem Panasonic

„Pełna integracja z AutoCAD-em oraz funkcje wspierające tworzenie układów jednostek i przewodów pozwalają na jeszcze szybsze sporządzanie fachowych schematów, jak również późniejsze ich udoskonalanie i rozwijanie w zależności od uwarunkowań technicznych oraz oczekiwań użytkownika. Dzięki wprowadzonym funkcjonalnościom program znacznie przyspiesza i ułatwia pracę projektantów.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w Panasonic Polska.

Advanced VRF Designer od 14 września 2012 roku będzie można pobrać bezpłatnie ze strony Panasonic PRO Club (http://www.panasonicproclub.com), na której dostępne będą także szkolenia z jego obsługi. Dodatkowo, w ciągu najbliższych miesięcy udostępniony zostanie e-learningowy moduł szkoleniowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here