Prostsze projektowanie systemów klimatyzacyjnych VRF z nowym oprogramowaniem Panasonic

Już niedługo dostępne będzie nowe oprogramowanie Advanced VRF Designer, służące do projektowania systemów klimatyzacyjnych w technologii VRF, tak elektrycznych, jak i gazowych, produkowanych przez Panasonic. Dzięki niemu projektanci będą mogli szybciej i łatwiej tworzyć precyzyjne układy, dopasowane do potrzeb użytkownika, oraz szacować koszty ich eksploatacji, pracując na szkicach zaimportowanych z programu AutoCAD. Od 14 września program będzie można bezpłatnie pobrać ze strony Panasonic PRO Club.

Advanced VRF Designer, stanowiący uzupełnienie programu ECOi VRF Designer, pozwala na tworzenie schematów systemów klimatyzacyjnych, wykorzystujących rozwiązania VRF znajdujące się w ofercie Panasonic. Tak samo jak w przypadku ECOi VRF Designer, nowa aplikacja automatycznie dobiera prawidłowe parametry jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, orurowania oraz okablowania, uwzględniając wydajność urządzeń, różnice wysokości pomiędzy nimi, jak również specyfikę budynku i poszczególnych pomieszczeń. Program pozwala również na obliczanie dodatkowej ilości czynnika chłodniczego, który może być wymagany w zależności od długości i konfiguracji rur, a także kalkulację rzeczywistej wartości współczynników sprawności energetycznej: cieplnej COP i chłodniczej EER. Dodatkowo aplikacja umożliwia obliczanie szacunkowych kosztów eksploatacji systemu.

W porównaniu do ECOi VRF Designer, program Advanced VRF Designer wprowadza kilka nowości, wśród których najważniejszą jest możliwość importowania szerokiej palety plików graficznych, włączając w to pliki pochodzące ze środowiska AutoCAD, z rzeczywistymi podkładami budowlanymi. Dzięki tej funkcji projektanci nie będą musieli już samodzielnie odwzorowywać wcześniej stworzonych schematów systemu klimatyzacji na podkładzie budowlanym, ale wrysują je bezpośrednio na nim. W efekcie uzyskuje się podgląd na rzeczywiste wymiary i położenie poszczególnych elementów oraz całego systemu klimatyzacyjnego w przestrzeni, z uwzględnieniem odpowiedniej skali. Program pomoże nie tylko projektantom, ale także wykonawcom, którzy wcześniej będą mieli możliwość przeanalizowania potencjalnych kolizji z innymi instalacjami oraz sprawdzenia funkcjonalności systemu VRF, jeśli podczas prac instalacyjnych zostaną wymuszone zmiany w jego konfiguracji.

REKLAMA


Projektanci znajdą w nowym oprogramowaniu wiele ułatwiających narzędzi znanych z innych środowisk CAD jak np.: funkcję „Connection”, podświetlającą na niebiesko najlepsze możliwe połączenia, a w zwiększeniu dokładność rysowania i wyznaczania punktów, w których umieszczone będą elementy instalacji, pomaga funkcja „Snap Points”.

Oprogramowanie zostało także wzbogacone o możliwość wstawiania central wentylacyjnych oraz wodnych wymienników ciepła jako elementów schematu, dzięki czemu projektowanie układów staje się bardziej dokładne.

„Pełna integracja z AutoCAD-em oraz funkcje wspierające tworzenie układów jednostek i przewodów pozwalają na jeszcze szybsze sporządzanie fachowych schematów, jak również późniejsze ich udoskonalanie i rozwijanie w zależności od uwarunkowań technicznych oraz oczekiwań użytkownika. Dzięki wprowadzonym funkcjonalnościom program znacznie przyspiesza i ułatwia pracę projektantów.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w Panasonic Polska.

Advanced VRF Designer od 14 września 2012 roku będzie można pobrać bezpłatnie ze strony Panasonic PRO Club (http://www.panasonicproclub.com), na której dostępne będą także szkolenia z jego obsługi. Dodatkowo, w ciągu najbliższych miesięcy udostępniony zostanie e-learningowy moduł szkoleniowy.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *