Nowoczesna pompa ciepła Vitocal 160-A WWK/WWKS

Pompa ciepła Vitocal 160-A WWK/WWKS to urządzenie energooszczędne, służące do ogrzewania wody użytkowej w zintegrowanym, emaliowanym zbiorniku o pojemności 285 litrów.

nowoczesna-pompa-ciepla-vitocal-160-a

Moc grzewcza pompy to 1,54 kW uzyskiwana jest dzięki pracy sprężarki pobierającej przy tym 430 W energii elektrycznej. Dzięki takim parametrom deklarowany współczynnik efektywności wynosi 3,54 i jest jednym z najwyższych na rynku. Dodatkowo pompa posiada zabudowaną grzałkę elektryczną o mocy 1,5 kW, którą można użyć do zwiększenia chwilowej mocy urządzenia lub do wygrzewu antybakteryjnego. W górnej części urządzenia zainstalowano układ chłodniczy, czyli sprężarkę, parownik oraz orurowanie całego układu razem z zabezpieczeniami. Skraplacz (wymiennik ciepła) został nawinięty na zbiornik, a więc nie jest widoczny z zewnątrz.

Wersja WWKS posiada zintegrowaną wężownicę, której powierzchnia pozwala na przeniesienie około 4 kW mocy. Jest ona przeznaczona głównie pod system solarny, ale może być wykorzystywana także do zrzutu ciepła z innego źródła.

REKLAMA


Pompa firmy Viessmann pracuje niezwykle wydajnie (1000 litrów na dobę), a po zagrzaniu wody do zadanej wartości, kończy pracę. Maksymalna temperatura wody uzyskanej z pompy to 55ºC, a po dołączeniu grzałki nawet 65°C. Niewątpliwą zaletą pompy ciepła Vitocal 160-A jest osuszanie usuwanego powietrza, dzięki czemu nadaje się ona do piwnic i winiarni.

www.viessmann.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze