Nowy zasobnik c.w.u. Panasonic ze zbiornikiem buforowym

Panasonic wprowadził na rynek nowy zasobnik c.w.u. wyposażony w zbiornik buforowy. Urządzenie jest przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze/woda z linii Aquarea zarówno w wersjach monoblok, jak i split. Połączenie tych urządzeń umożliwia stworzenie wydajnej instalacji, zapewniającej ciepłą wodę i ogrzewanie w nowych oraz remontowanych budynkach.

nowy zasobnik c w u panasonic ze zbiornikiem buforowym - Nowy zasobnik c.w.u. Panasonic ze zbiornikiem buforowym

Głównym elementem urządzenia jest wykonany ze stali nierdzewnej zbiornik o całkowitej pojemności 185 litrów. Wężownica, w którą jest wyposażony, ma powierzchnię grzewczą o powierzchni 2,3 m2. Dzięki temu osiąga bardzo wysoką wydajność. Przykładowo, w połączeniu z pompą ciepła Aquarea o mocy 16 kW możliwe jest podgrzanie wody do 45oC w czasie krótszym niż 25 minut. Oprócz głównego zasobnika w urządzeniu zainstalowano zbiornik buforowy o pojemności 80-litrów. Jego zadaniem jest gromadzenie zapasu ciepłej wody, co przyczynia się do ograniczenia pracy pompy ciepła i zużywanego przez nią prądu.

Urządzenie zostało wyposażone w pompę cyrkulacyjną o klasie energetycznej A, grzałkę pomocniczą o mocy 3 kW oraz zawór trzydrożny do regulacji przepływu pomiędzy obiegiem ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Wszystkie te elementy powodują, że koszty użytkowania są obniżone, instalacja uproszczona, a potencjalne błędy montażowe wyeliminowane.

nowy zasobnik c w u panasonic ze zbiornikiem buforowym 1 - Nowy zasobnik c.w.u. Panasonic ze zbiornikiem buforowym

Zasobnik jest wykonany ze stali nierdzewnej, gwarantującej mu wytrzymałość przez wiele lat, i pokryty izolacją z poliuretanu, która ogranicza straty ciepła. Dzięki niej możliwa jest instalacja w nieogrzewanym garażu, co nie wpływa negatywnie na wydajność systemu grzewczego. Estetyczna obudowa urządzenia w kształcie prostopadłościanu o wysokości 181 cm pozwala na wygodne ustawienie i zamontowanie go w ogólnodostępnych pomieszczeniach, takich jak kuchnie. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu otwieranych drzwiczek przednich instalatorzy mogą w łatwy sposób zyskać dostęp do poszczególnych podzespołów, w tym pompy cyrkulacyjnej, zaworu, skrzynki elektrycznej i grzałki pomocniczej.

Zestaw pompy ciepła powietrze/woda z linii Aquarea z nowym zbiornikiem buforowym o wysokich parametrach użytkowych gwarantuje stałe ogrzewanie pomieszczeń oraz szybki dostęp do ciepłej wody.

Źródło: Panasonic

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZdalne zarządzanie systemem grzewczym Buderus na Androida
Następny artykułNewsletter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here