Ogrzewacze pojemnościowe STIEBEL ELTRON

Seria PSH to elektryczne, ciśnieniowe ogrzewacze pojemnościowe do indywidualnego lub grupowego przygotowania ciepłej wody, do jednego lub kilku punktów poboru wody w domkach letniskowych, gospodarstwach domowych, w budynkach gospodarczych biurowych czy przemysłowych. Są dostępne w szerokim wachlarzu pojemności od 30 do 200 litrów, montowane w pionie lub w poziomie.

ogrzewacze pojemnosciowe stiebel eltron 746x1024 - Ogrzewacze pojemnościowe STIEBEL ELTRON
Fot. STIEBEL ELTRON


Ze względu na wyróżniającą się estetykę, idealnie sprawdzą się nie tylko na działkach czy w obiektach inwestycyjnych, ale również w eleganckich łazienkach. Dlatego STIEBEL ELTRON proponuje aż 6 różnych modeli ogrzewaczy pojemnościowych PSH, które można dopasować do własnych preferencji. W ofercie znajdują się proste w obsłudze ogrzewacze pojemnościowe, spełniające podstawowe zadania, urządzenia z wężownicą do podłączenia np. kolektorów, kotłów, kominków. Wersje do montażu w pionie lub w poziomie, z pokrętłem do regulacji temperatury lub/także z wyświetlaczem elektronicznym i możliwością energooszczędnego programowania. Najważniejsze, że ogrzewacze „nie straszą” swoim wyglądem: posiadają estetyczną obudowę, która pasuje do każdego wnętrza.

Ekonomicznie i ekologicznie ogrzewacze pojemnościowe

Wszystkie modele umożliwiają dostęp do ciepłej wody przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Każdy posiada inne funkcje dodatkowe oraz występuje w kilku pojemnościach, więc możemy wybrać taki, który odpowiada konkretnym potrzebom.
Dla użytkowników, którzy nie boją się inwestować w ekologię, alternatywnym rozwiązaniem dla przygotowania ciepłej wody użytkowej mogą być ogrzewacze PSH wyposażone dodatkowo w wymiennik ciepła (wężownicę), który odbiera ciepło do ogrzania wody z tzw. „drugiego źródła”. Jest to dodatkowe ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem wody, szczególnie w miesiącach od wiosny do wczesnej jesieni. 3 modele: PSH WE–H, PSH WE L/R oraz PSH W–L/R wyposażone są w rurkowy, spiralny wymiennik ciepła, dzięki któremu mogą współpracować z szeroką gamą urządzeń grzewczych dostępnych na rynku, np. kotłami c.o., kotłami na pelet, kominkami oraz innymi źródłami ciepła. Ich wykorzystanie pozwala na znacznie obniżenie zużycia prądu, a co za tym idzie – zauważalne obniżenie rachunków.
STIEBEL ELTRON oferuje 3 typoszeregi: PSH 80-120 W–L/R w dwóch pojemnościach: 80 i 120 litrów oraz PSH 80-200 WE L/R i PSH 80-200 WE-H, w czterech pojemnościach: 80, 120, 150 i 200 litrów. Modele z oznaczeniem W i WE L/R są przystosowane do montażu w pionie, z wersjami lewostronnego „L” lub prawostronnego „R” podłączenia wymiennika ciepła i króćca cyrkulacji. Modele PSH WE-H są przygotowane do montażu w poziomie. Posiadają lewostronne podłączenie wymiennika ciepła, przyłącza dopływu wody zimnej i wyjścia wody ciepłej. Prosty montaż na ścianie przez uniwersalny uchwyt ścienny. Dolna pokrywa ułatwia obsługę serwisową bez konieczności odłączania przewodów elektrycznych. Przewód elektryczny bez wtyczki ma długość ok. 1m. Przyłącza dopływu wody zimnej i wyjścia wody ciepłej znajdują się w dolnej części. Ze względu na miejsce, w którym ma znajdować się ogrzewacz oraz budowę instalacji możemy zdecydować się na urządzenie z podłączeniem lewo- lub prawostronnym. Prosty montaż urządzenia jest gwarantowany przez uniwersalny uchwyt ścienny. Dodatkowo, w zestawie z ogrzewaczem użytkownik otrzymuje wszystkie elementy niezbędne do montażu. Najwyższej klasy materiały oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwolą nam w pełni cieszyć się komfortem, a przy tym ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

ogrzewacze pojemnosciowe stiebel eltron1 - Ogrzewacze pojemnościowe STIEBEL ELTRON
Fot. STIEBEL ELTRON

Inwestycja na lata w pojemnościowy ogrzewacz wody

Ogrzewacz wody to zakup, który z założenia ma służyć nam przez długi czas. Warto więc upewnić się, że wybrany przez nas produkt jest najwyższej jakości. Z powodu stałego kontaktu z wodą powinien być on szczególnie odporny na korozję. W przypadku modeli PSH zbiornik jest dwustronnie emaliowany syntetycznym szkliwem o specjalnym składzie CoPro. STIEBEL ELTRON jest pierwszą firmą w Europie, która została wyróżniona za znakomitą jakość produktów przez Europejską Izbę Producentów Emalii (European Enamel Authority- EEA). Dla pewnej ochrony wszystkie trzy modele wyposażono w anodę magnezową, której celem jest ochrona wewnętrznej powłoki zbiornika przed korozją i zapewnia wyjątkowo długą żywotność zbiornika. Zewnętrzna obudowa ogrzewaczy PSH wykonana została z lakierowanej blachy stalowej. Barwa zewnętrznego płaszcza nadaje się również do stosowania na zewnątrz i ma zwiększoną odporność na działanie światła, wilgoci i innych czynników środowiskowych.
Estetyczny wygląd, świetna jakość i izolacja zbiorników, duży zakres dostępnych pojemności, 2 warianty montażu oraz możliwość współpracy z innymi źródłami ciepła to ciekawa i przystępna cenowo propozycja.

STIEBEL ELTRON
Polska ul. Działkowa 2, 02-234 Warszawa
www.stiebel-eltron.pl
www.ogrzewaczewody.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here