Ogrzewanie podłogowe Kisan Comfort

Płyta izolacyjna w ogrzewaniu podłogowym stanowi podstawę do jego wykonania. Musi spełniać wiele funkcji, zaczynając od zapewnienia minimalnej wymaganej izolacji cieplnej, poprzez stabilność całej konstrukcji podczas układania rur, jak również stanowić wystarczającą barierę przeciwwilgociową.

Rys. 1. Kisan Comfort Floor FastRys. 1. Kisan Comfort Floor Fast

Wszystkie te wymagania spełnia nowa izolacyjna płyta systemowa ogrzewań podłogowych Kisan Comfort. Płyta jest wykonana z polistyrenu ekspandowanego EPS100, materiału o bardzo niskiej nasiąkliwości, dodatkowo mającego znacznie lepsze właściwości tłumiące dźwięki niż polistyreny wytwarzane innymi metodami. Płyta jest odporna na deformację, a duża powierzchnia wypustek pozwala na swobodne przemieszczanie się po niej.

Krawędzie płyt posiadają zatrzask dający możliwość trwałego i szczelnego połączenia, spełniającego wymagania normy ogrzewań podłogowych PN-EN 1264-4.

REKLAMA


Rura ogrzewania podłogowego, o średnicy 14 lub 16 mm, jest mocowana pomiędzy wypustkami w sposób uniemożliwiający jej dalsze przemieszczanie się. Zastosowanie dostępnego rozstawu o krotności 10 cm pozwala na nieograniczone sposoby prowadzenia wężownic: ślimak, meander, podwójny meander.

Płyta ma zastosowanie w dwóch różnych systemach ogrzewań podłogowych: z mokrym lub suchym jastrychem.

Rys. 2. Kisan Comfort Floor DryRys. 2. Kisan Comfort Floor Dry

Comfort Floor Fast charakteryzuje się łatwą i szybką techniką układania, ze względu na brak użycia dodatkowych elementów mocujących rurę na izolacji, rolę tę spełniają wyprofilowane wypustki płyty izolacyjnej. System ma możliwość zastosowania w instalacjach ogrzewania, jak również i chłodzenia podłogowego.

Dla budynków, w których występują stropy drewniane, nowobudowanych i istniejących, lub budynków każdego typu, w których wymagane jest szybka realizacja prac budowlanych, idealnym rozwiązaniem jest system Kisan Comfort Floor Dry – system z suchym jastrychem.

Emisja ciepła w tym systemie jest dodatkowo wspomagana przez lamele grzejne z blachy metalowej. Płyty gipsowowłóknowe, stanowiące suchy jastrych, są wprost kładzione na płyty systemowe ogrzewania podłogowego. Ich gęstość powierzchniowa wynosi tylko 22 kg/m2 dla płyt o grubości 18 mm.

www.kisan.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze