Ogrzewanie podłogowe w systemie HERZ PipeFix

Od blisko 20 lat firma Herz dostarcza najwyższej jakości system instalacyjny HERZ PipeFix, służący do wykonywania ogrzewania podłogowego, jak również do montażu instalacji grzejnikowych i sanitarnych.

ogrzewanie-podlogowe-w-systemie-herz-pipefix1

HERZ PipeFix

Podstawowym elementem systemu HERZ PipeFix jest uniwersalna rura z tworzywa sztucznego i aluminium. Najwyższa jakość rury ma szczególne znaczenie w przypadku wykonywania systemów ogrzewania powierzchniowego tzw. mokrych, w których rura pracuje pod warstwą wylewki. Wielowarstwowa rura HERZ-FH jest wyjątkowo ekonomiczna w użyciu – cechują ją również wyjątkowa trwałość i niezawodność. Zastosowanie rury wielowarstwowej HERZ w prawidłowo wykonanej instalacji zapewnia wieloletnią, komfortową pracę całego systemu, gwarantując bezpieczne i bezawaryjne korzystanie z zalet tego sposobu ogrzewania. Rura Herz znajduje zastosowanie również w rozwiązaniach specjalnych, takich jak ogrzewanie murawy boisk, czy też w sufitach chłodząco- grzewczych.

Drugim, z podstawowych komponentów tworzących system HERZ PipeFix, jest kompletny zestaw złączy zaprasowywanych i skręcanych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji złączy rurowych, Herz produkuje według własnych, opatentowanych rozwiązań wysokiej jakości radialne złączki zaprasowywane z mosiądzu odpornego na wypłukiwanie cynku, z tuleją ze stali szlachetnej. Bogata oferta złączek marki Herz, różnorodność ich kształtów i rozmiarów (średnice od 10 do 75 DN) w połączeniu z rurą wielowarstwową HERZ, umożliwiają wykonanie praktycznie każdej instalacji ogrzewania podłogowego. Warto podkreślić, że połączenie rury za pomocą złączek Herz zostało dokładnie zbadane pod kątem zgodności z europejskimi normami i dopuszczone do użytkowania przez niezależne, uznane laboratoria zewnętrzne.
Oprócz rur i złączek, oferta firmy Herz obejmuje również kompletny zestaw artykułów niezbędnych do prawidłowego wykonywania instalacji ogrzewania połogowego. Są to: rozdzielacze, siłowniki, termostaty, zespoły regulacyjne, ograniczniki temperatury oraz kompletne stacje regulacyjne.

ogrzewanie-podlogowe-w-systemie-herz-pipefix2

HERZ – Klub Dobrego Fachowca +

Pełny komfort, przy równoczesnym ograniczeniu zużycia energii zapewnić mogą wyłącznie systemy markowych producentów instalowane przez doświadczonych wykonawców. O takim idealnym połączeniu możemy mówić w przypadku systemów firmy Herz instalowanych przez profesjonalnych wykonawców uczestniczących w programie HERZ KDFplus.
Klub Dobrego Fachowca firmy Herz, to grupa profesjonalnych instalatorów, potrafiących tak wykonywać instalacje, aby zapewnić ostatecznym użytkownikom możliwość skorzystania ze wszystkich zalet wyrobów marki Herz. Od 16 lat instalatorzy uczestniczący w programie zapewniają profesjonalne wykonawstwo instalacji sanitarnych i grzewczych na terenie całej Polski. Oprócz grona usatysfakcjonowanych użytkowników, najlepszym potwierdzeniem kompetencji uczestników programu jest 10 letni okres gwarancyjny, jakim firma Herz obejmuje wszystkie swoje produkty wykorzystane w wykonywanych przez nich instalacjach – w tym również instalacje ogrzewania podłogowego.

ogrzewanie-podlogowe-w-systemie-herz-pipefix3

Aplikacja HERZ FBH

HERZ FBH to jedna z kilku aplikacji mobilnych firmy HERZ, napisana jako nowoczesne narzędzie służące do wspomagania projektowania i doboru produktów firmy. W trakcie doboru widoczna jest pełna oferta armatury, która może być dobierana lub dla której mogą być przeliczane nastawy. Aplikacja HERZ FBH przeznaczona jest do obliczania parametrów systemu ogrzewania podłogowego zgodnie z normą PN-EN-1264. Aplikacja HERZ FBH wykonuje obliczenia na podstawie wprowadzonych informacji, takich jak: całkowita powierzchnia ogrzewania podłogowego, rodzaj wykończenia podłogi, rozstaw rur, wymagana temperatura pomieszczenia, temperatura czynnika grzewczego. Aplikacja HERZ FBH oblicza i przedstawia graficznie następujące wyniki:

  • maksymalna powierzchnia grzejnika podłogowego z jedną pętlą (długość rur do 100 m),
  • łączna długość rur systemu ogrzewania podłogowego,
  • liczba obiegów grzewczych.

Najważniejsze i najbardziej użyteczne informacje to:

  • sumaryczny przepływ czynnika grzewczego,
  • moc grzewcza systemu ogrzewania podłogowego,
  • spadek ciśnienia (do zwymiarowania pompy cyrkulacyjnej).

ogrzewanie-podlogowe-w-systemie-herz-pipefix4

Program automatycznie oblicza wartości wyjściowe w funkcji temperatury podłogi, tak by nie wpływała negatywnie na zdrowie człowieka. Aby uzyskać więcej informacji o produktach marki Herz zapraszamy do regularnych odwiedzin strony www.herz.com.pl, naszego fanpage`a na Facebooku oraz kanału HERZ na YouTube. Zapraszamy również do udziału w organizowanych cyklicznie szkoleniach produktowych – zarówno w polskiej centrali firmy HERZ w Wieliczce, jak również w każdym dogodnym dla Państwa miejscu w Polsce.

Poprzedni artykułKatalog produktów Comfort Heat 2018
Następny artykułNowe klimatyzatory ścienne Haier

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj