Ogrzewanie ścienne Kisan Comfort Wall Standard

Ogrzewanie ścienne Kisan Comfort zaliczamy wraz z ogrzewaniem podłogowym do ogrzewań płaszczyznowych. Stosujemy je najczęściej wtedy, gdy z różnych powodów nie możemy zastosować ogrzewania podłogowego, np. kiedy podłoga wykończona jest grubym drewnianym parkietem lub powierzchnia podłogi jest zbyt mała, aby pokryć straty ciepła w pomieszczeniu.

ogrzewanie-scienne-kisan-comfort-wall-standard

W ogrzewaniu Kisan Comfort Wall wykorzystujemy rury wielowarstwowe PEX-Al.-PE80, o średnicach 14 x 2 mm (zalecane) lub 16 x 2 mm, umieszczone w warstwie tynku. W skład systemu wchodzą również złączki do rur, rozdzielacze z zaworami termostatycznymi i przepływomierzami, listwy mocujące, automatyka sterująca. Rury ułożone są na ścianie w formie meandra (pojedynczego lub podwójnego) z rozstawem rur 10, 15 lub 20 cm. Dla temperatury zasilania wężownicy 45-50 ºC uzyskamy wydajność cieplną do 120 W/m².

 

REKLAMA


Możliwe jest również wykorzystanie wężownicy do chłodzenia pomieszczeń (maksymalna moc chłodnicza 60 W/m²). Można też zastosować ogrzewanie ścienne pod płytami gipsowo- kartonowymi, np. na skosach poddasza.

www.kisan.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *