Panele drewniane ścienne – modne rozwiązanie do wnętrz

Styl wnętrza budują przede wszystkim detale. Wbrew pozorom, nie muszą być one jednak wcale drobne. I najlepszym na to dowodem są panele ścienne z drewna, czyli jeden z największych hitów wystroju wnętrz. To rozwiązanie nie tylko stylowe, ale i solidne. Sprawdźmy więc, jakie panele warto zastosować w swoim domu i dowiedzmy się, czym kierować się przy ich wyborze. 

Panele drewniane ścienne - modne rozwiązanie do wnętrz

Dekoracyjne panele ścienne — trendy 2023

Drewniane panele dekoracyjne na ścianach, to jedno z najmodniejszych rozwiązań wnętrzarskich ostatnich lat. Wielu osobom z pewnością przychodzą na myśl stare boazerie – jednak nic bardziej mylnego! Frezowane panele są nie tylko stylowe, ale i bardzo nowoczesne. Dzięki temu, że są tak różnorodne, bez trudu dobierzemy je do każdego wnętrza!  A ich umiejętne zastosowanie na ścianie sprawi, że ze zwykłego wnętrza stworzyć można aranżację niczym z katalogu wnętrzarskiego lub Pinteresta. 

Proste panele drewniane na ścianę 

Jakie panele drewniane ścienne będą w najbliższych sezonach najmodniejsze?
Wiele różnych wzorów i wariantów wpisuje się w trendy, dlatego też każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli chodzi modele najbardziej klasyczne, to oczywiście numerem jeden są proste, podłużne panele. Takie panele drewniane na ścianę pasują niemal wszędzie i można stworzyć z ich użyciem fantastyczną kompozycję zarówno do wnętrz minimalistycznych, jak i eleganckich i rustykalnych. To także bardzo charakterystyczny motyw dla modnego ostatnio stylu japandi. W takich pomieszczeniach nie może zabraknąć długich drewnianych paneli na ścianie. 

REKLAMA

Panele frezowane 

Wśród paneli ściennych z drewna jest także mnóstwo urozmaiconych wzorów o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Jednym z najpopularniejszych metod dekoracyjnych takich paneli jest frezowanie. Pozwala ono na osiągnięcie niezwykle efektownych motywów. Frezowanie ma zresztą wiele różnych odsłon. Wśród frezowanych paneli znajdziemy zarówno takie ozdobione wymyślnymi kształtami, jak i modele minimalistyczne, z delikatnymi wycięciami. 

Panele ścienne niczym mozaiki 

Bardzo mocnym trendem nadchodzących sezonów są również mozaiki z paneli drewnianych, a także panele w stylu 3D. Wyjątkowe są tu nie tyle same panele, co sposób ich ułożenia. Może być on fantazyjny, tworzący różnego rodzaju ciekawe kompozycje — zarówno kolorystyczne, jak i pod względem układu. 

Drewniane panele ścienne — na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Panele drewniane ścienne cieszą się obecnie ogromną popularnością. Z tego też powodu, dostępność i zróżnicowanie takich produktów jest coraz większa. To jednak niczego nie ułatwia – bo im więcej możliwości, tym więcej pytań. Dlatego też, wybierając panele drewniane na ścianę, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. To pozwoli nam wyselekcjonować spośród dostępnych opcji te, które najlepiej sprawdzą się w naszym domu. 

Najważniejszą kwestią jest oczywiście jakość paneli ściennych. Jej weryfikacja jest wielowymiarowa. Przede wszystkim należy sprawdzić, z jakiego drewna wykonane są panele. Jak wiadomo, nie wszystkie jego gatunki są równie wytrzymałe i mają podobne parametry związane ze zużywalnością. A choć na ścianie wiele panelom nie grozi, to jednak narażone są tam na zabrudzenia i wyblaknięcie od promieni słonecznych.  Jeśli stawiamy na panele ścienne drewniane ze wzorami, koniecznie zwróćmy też uwagę na jakość frezów.
W tym przypadku, to niezwykle ważne, ponieważ źle wykonane będą wyglądać po prostu nieestetycznie. Frezowanie warto zlecić jedynie sprawdzonym specjalistom.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *