Pełen odpływ

W nowoczesnych łazienkach trudno znaleźć tradycyjną kabinę prysznicową. Projektanci, zwłaszcza małych pomieszczeń, starają się nie zamykać optycznie przestrzeni brodzikiem. Coraz częściej natrysk kryje się za szklanym, prostym przepierzeniem, a funkcję tego miejsca można poznać po idealnie wkomponowanym w glazurę odpływie. Przy takich trendach nie bez znaczenia są formy i gabaryty rusztów do odwodnień oraz materiał z jakiego są wykonane.

Umieszczony poza strefą chodzenia odpływ narożny doskonale wkomponowuje się w każdą powierzchnię Umieszczony poza strefą chodzenia odpływ narożny doskonale wkomponowuje się w każdą powierzchnię

Szkło zyskuje coraz większe uznanie w świecie aranżacji przestrzeni mieszkalnych. Jego zalety są niepodważalne – nowoczesny wygląd, łatwość utrzymania w czystości, a przede wszystkim ogromna uniwersalność. Nic, więc dziwnego, że znalazło ono zastosowanie również w armaturze łazienkowej. Wykonane z jednowarstwowego, wysokiej jakości szkła ruszty do odwodnień łazienkowych są oryginalne wizualnie, całkowicie bezpieczne i niezwykle trwałe.

Elegancja i uniwersalność

Szklane produkty harmonijnie dopasowują się do otoczenia w mieszkaniu, pozwalając na indywidualne realizowanie własnych koncepcji. Wykonane z tego materiału ruszty zainstalowane w odpływach prysznicowych zawsze będą wyglądały dobrze, niezależnie od rodzaju ułożonych tam płytek podłogowych, ich koloru i designu. – Szkło samo w sobie posiada naturalną elegancję i właściwości pozwalające znakomicie łączyć je z najrozmaitszymi elementami wyposażenia – tłumaczy Achim Pohl, projektant z biura Artefakt, współpracujący z firmą Viega.

Szklana kratka doskonale komponuje się z każdym rodzajem płytek Szklana kratka doskonale komponuje się z każdym rodzajem płytek Zamiast stali lśni tu szklana wstawka. Rozwiązanie firmy Viega nagrodzone aż trzema nagrodami za design. Zamiast stali lśni tu szklana wstawka. Rozwiązanie firmy Viega nagrodzone aż trzema nagrodami za design. Modułowe systemy odpływów podłogowych wymagają niewielkiej przestrzeni do montażu, a ich dużym atutem jest demontowany syfon Modułowe systemy odpływów podłogowych wymagają niewielkiej przestrzeni do montażu, a ich dużym atutem jest demontowany syfon W palecie 32 wzorów odwodnień narożnych każdy znajdzie odpowiedni wzór dla siebie W palecie 32 wzorów odwodnień narożnych każdy znajdzie odpowiedni wzór dla siebie

Funkcjonalność i trwałość

Sam wygląd nie wystarczy. Wymagający klienci zwracają także uwagę na wytrzymałość i funkcjonalność produktów. – Kiedy projektowaliśmy nasze nowe odwodnienie prysznicowe ze szklanym rusztem oraz kratki łazienkowe, szczególna wagę przywiązywaliśmy do twórczej dyscypliny. W przypadku łazienki oprócz wyglądu najważniejsza jest długowieczność produktów – wyjaśnia filozofię producenta Dirk Thielker, kierownik marketingu.
Obok walorów estetycznych, to właśnie cechy funkcjonalne jak trwałość i łatwość utrzymania w czystości są największymi zaletami szklanych nowości firmy Viega.
W ofercie są dwa wzory szklanych rusztów kwadratowych o wymiarach 94 x 94 mm i 143 x 143 mm oraz dwa ruszty okrągłe o średnicy 110 i 145 mm. Szklane ruszty do odwodnień prysznicowych mogą mieć długość 750, 800, 900, 1000 lub 1200 mm.

Styl narożny

Ciekawą alternatywą dla szklanych odwodnień i tradycyjnych rusztów liniowych będą zapewne wkrótce narożne odpływy prysznicowe Viega Visign. Dzięki różnym formom (ćwiartka okręgu lub klasyczny trójkąt) umożliwiają indywidualne dopasowanie do gustu i stylu łazienki. Atrakcyjne wizualnie i montowane poza strefą chodzenia stanowią eleganckie rozwiązanie kształtowania natrysków z terakoty. Ruszty oferowane są z różnymi wzorami perforacji wprowadzając w ten sposób wyraźne akcenty. Wszystkie wzory są wykonane z masywnej stali nierdzewnej i łączą w sobie ambitną estetykę z dużą trwałością.

Ostre i łagodne linie

Do łazienek, w których przeważają krawędzie i kształty opływowe, oferowane są okrągłe ruszty Visign. Dzięki takim kształtom stanowią idealne rozwiązanie do podłóg z kamienia łamanego lub mozaiki. Trójkątne ruszty zostały zaprojektowane przede wszystkim do łazienek z architekturą liniową, co umożliwia ich optymalną integrację z posadzką terakotową. Oferowane ruszty Visign do odwodnień narożnych są wykonane w 32 wzorach, jako trójkąt i ćwiartka koła, jako stal błyszcząca i matowa z wzorem i „surowa czysta” stal, a także umożliwiające wypełnienie płytką z której wykonana jest posadzka uzyskując dyskretny odpływ i efektowny wyjątkowy styl łazienki.

Praktyczne trójkąty

Inteligentny modułowy systemem odpływów podłogowych przekonuje dzięki niewielkiej przestrzeni do montażu i demontowanemu syfonowi. Z jego elementów – korpusu podstawowego, izolacji, elementów do wyrównania wysokości oraz rusztów można łatwo zestawić odpływ dokładnie spełniający wymagania inwestora. Ich cechą charakterystyczną jest wydajność odpływu znacznie przekraczająca normę. Odpływy do natrysków są tak zbudowane by wykonanie izolacji przy pomocy folii w płynie i pasów uszczelniających gwarantowało spokojny sen przez wiele lat nawet w przypadku, gdy fugi pomiędzy płytkami nie będą już szczelne.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *