Łazienki zmieniają swoje oblicze. Nie są już tylko miejscem higieny na końcu korytarza. Dla projektantów i wymagających inwestorów są równie ważne jak salon. Odpowiednio zaprojektowane są dla domowników dodatkowym pokojem – pokojem kąpielowym. W aranżacji liczy się każdy szczegół i detal wykończenia. W miejscu relaksu, jakim staje się łazienka należy zadbać o odpowiedni klimat.
Współczesne grzejniki zapewniają nie tylko komfort użytkowania, ale również wpisują się w architekturę wnętrza. Duży wybór wzorów, materiałów i kolorów umożliwia potraktowanie grzejnika łazienkowego w dwojaki sposób. Można dobrać model niewielki, dyskretny, prawie niezauważalny na tle ściany lub taki, który będzie głównym akcentem estetycznym wnętrza, niczym nowoczesna rzeźba. Przykładem odzwierciedlającym trendy we współczesnym designie jest grzejnik Heatwave produkowany przez belgijską firmę Jaga. Grzejnik ten, o formie kunsztownego, ściennego ornamentu, przygotowany został jako system modułów, które w razie potrzeby można ze sobą połączyć. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać urządzenie grzewcze idealnie dopasowane gabarytami i mocą cieplną do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Projektanci Jaga i Joris Laarman stworzyli moduły grzejne o powierzchni 70×55 cm, które mogą być łączone w zestawy do 6 sztuk. Heatwave wykonany ze specjalnego rodzaju betonu dostępny jest w kolorze jasnoszarym matowym oraz czarnym matowym. Grzejnik standardowo produkowany jest w wersji przystosowanej do współpracy z siecią c.o.
Innym przykładem sztuki łazienkowej, który wkrótce będzie miał premierę na naszym rynku, jest kolekcja grzejników dekoracyjnych Iguana Plus marki Jaga. Grzejniki te mają zwiększoną o blisko 40% moc w stosunku do istniejących już modeli z linii Iguana. Co ważne, tak wysoki wzrost wydajności cieplnej producent uzyskał przy minimalnym 5% zwiększeniu ilość materiału użytego do produkcji grzejnika. Grzejniki Iguana Plus są więc nie tylko wydajniejsze, ale też zaprojektowane z troską o ekologię. W kolekcji Iguana Plus dostępne są grzejniki o różnym promieniu wygięcia, między innymi: proste, wygięte w delikatny łuk, w formie kolumny, do montażu w narożniku wewnętrznym, do zabudowy narożnika zewnętrznego.
REKLAMA
Nowoczesne wzornictwo oparte na prostych formach znalazło swoje odbicie także przy projektowaniu grzejników. Modne gładkie płaszczyzny stają się przewodnim motywem w pokojach kąpielowych. Grzejnik GEO w formie pionowej kamiennej tafli to jedyny grzejnik na rynku wykonany z czystego granulatu naturalnego kamienia. Żywiczne spoiwo, które połączyło kamienne drobinki, stworzyło idealnie gładką, przyjemną w dotyku powierzchnię. Starannie dobrana kolorystyka oraz matowe wykończenie powierzchni podkreślają urodę grzejnika.
GEO jest dostępny w palecie 8 barw. Standardowe kolory to m.in. biały, czarny, piaskowy, jasny szary. Funkcjonalnym dodatkiem jest elegancki wieszak na ręcznik (wykonany ze stali nierdzewnej).
Podobną formę przyjęły grzejniki Likoma VE produkowane przez Purmo. Mają one wielu zwolenników wśród klienteli o wysokich wymaganiach estetycznych. Wytwarzane z konglomeratu granitu w kolorze białym, szarym, piaskowym i grafitowym dostępne są w wykonaniu zarówno poziomym, jak i pionowym. Grzejniki pionowe, szczególnie polecane do łazienek, można wyposażyć w chromowane lub białe relingi na ręczniki.
Ciepłe i suche ręczniki to jeden z elementów komfortowo zakończonej kąpieli. W łazienkach z ogrzewaniem podłogowym, oraz latem, kiedy tradycyjne grzejniki łazienkowe z relingami nie pracują warto pomyśleć o elektrycznych suszarkach. Klasyczna forma suszarek Lamu, Cosmoledo i Amirante firmy Purmo sprawia, iż pasują do każdego wnętrza. Wykorzystywane przez cały rok redukują ryzyko zawilgacania, zagrzybiania i powstawania pleśni. Mogą być montowane w dowolnie wybranym miejscu na ścianie pomieszczenia, wymagają jedynie podłączenia do gniazdka sieciowego lub bezpośrednio do instalacji elektrycznej.
Dla osób, które nie mają zbyt dobrej wyobraźni przestrzennej i trudno im zestawiać kolory i wzory w pomieszczeniach bez konkretnych przykładów polecamy stronę internetową www.enix.pl. Znajduje się tam praktyczne narzędzie (wizualizer), dzięki któremu pobawimy się w dopasowywanie konkretnych grzejników do różnych wnętrz. Dzięki temu dobór wzoru grzejnika nie będzie już problemem a proponowane zestawienia kolorystyczne pobudzą wyobraźnię.
red
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.