Polska firma Danwood produkuje innowacyjne domy szkieletowe pod klucz – zamów dom i wprowadź się!

W poszukiwaniu własnego miejsca do zamieszkania wiele osób kieruje swoją uwagę na domy jednorodzinne.

polska firma danwood produkuje innowacyjne domy szkieletowe pod klucz zamow dom i wprowadz sie1 - Polska firma Danwood produkuje innowacyjne domy szkieletowe pod klucz - zamów dom i wprowadź się!

Budowa takiego obiektu jest jednak kosztowna i zwykle trwa wiele miesięcy, a niekiedy nawet lat. Nie oznacza to jednak, że trzeba ją pozostawić w sferze marzeń. Na ich realizację pozwalają gotowe do zamieszkania domy szkieletowe, które produkuje firma Danwood.

Czym jest dom szkieletowy?

Dom szkieletowy różni się od tradycyjnych obiektów murowanych dwiema istotnymi cechami. Jedną z nich są materiały, gdyż w znacznej części powstaje on z drewna. Druga cecha to sposób budowania. Konstrukcja bowiem w większości powstaje w fabryce, a następnie jest składana na placu budowy. Jej podstawę stanowi szkielet z desek o rozstawie osiowym, które łączy się za pomocą gwoździ w ażurowy stelaż.

Chociaż domy szkieletowe są budowane z drewna, pod względem wytrzymałości i okresu eksploatacji niewiele ustępują budynkom murowanym. Podstawowym warunkiem ich trwałości jest staranny dobór materiału. Drewno powinno być wysokiej jakości i odpowiednio zaimpregnowane. Przy właściwej eksploatacji budynku i wykonywaniu niezbędnych prac konserwacyjnych domy prefabrykowane wytrzymują od 50 do 200 lat.

Dlaczego warto budować domy o konstrukcji szkieletowej?

Konstrukcje prefabrykowane produkowane przez firmę Danwood to zazwyczaj gotowe domy pod klucz. Dla wielu inwestorów jest to niewątpliwą zaletą, gdyż pozwala na wprowadzenie się do nowego obiektu w czasie 2-3 miesięcy od rozpoczęcia jego budowy. Jest to z pewnością dobry sposób na ograniczenie wydatków związanych z utrzymaniem dotychczasowego mieszkania czy też wynajmowaniem lokalu.

Budowa domu szkieletowego pod klucz jest też znacznie tańsza i bardziej ekonomiczna. Niewątpliwą zaletą takich konstrukcji jest większa przestrzeń użytkowa wnętrza przy takiej samej powierzchni zewnętrznej. Wynika to z faktu, że domy szkieletowe mają cieńsze ściany. Oznacza to, że w domu o powierzchni 100 m2 można wygospodarować dodatkowe pomieszczenie lub powiększyć salon czy sypialnię o dodatkowe 10 m2. Ekonomiczność budowy wynika też z braku odpadów materiałów budowlanych, których nie przycina się na miejscu, leż dowozi gotowe z fabryki.

Jedną z wątpliwości, jakie rodzą gotowe domy, jest możliwość stworzenia odpowiednich warunków cieplnych w ich wnętrzu. Gwarancją komfortu może być popularność konstrukcji szkieletowych w Kanadzie czy Skandynawii, gdzie panują znacznie niższe temperatury zewnętrzne. Ściany i dach ocieplone np. wełną mineralną mają podobne parametry przenikalności ciepła jak ściany w domach murowanych.

polska firma danwood produkuje innowacyjne domy szkieletowe pod klucz zamow dom i wprowadz sie2 - Polska firma Danwood produkuje innowacyjne domy szkieletowe pod klucz - zamów dom i wprowadź się!

Zalety zlecenia budowy domu pod klucz

Produkty firmy Danwood to gotowe domy do zamieszkania. Wybór takiej opcji pozwala zaoszczędzić wiele czasu oraz stresu, jaki niesie za sobą budowanie domu murowanego we własnym zakresie. Zlecając budowę domu szkieletowego pod klucz, inwestor nie musi zmagać się z takimi problemami jak:

  • poszukiwanie i zakup materiałów odpowiedniej jakości i w rozsądnej cenie,
  • poszukiwanie i nadzorowanie ekipy wykonawczej,
  • rozwiązywanie problemów związanych z kolejnymi podwykonawcami odpowiedzialnymi za postawienie domu w stanie surowym oraz jego wykończenie wewnątrz i na zewnątrz,
  • długi czas i wysokie koszty realizacji inwestycji.

Wybierając dom prefabrykowany i zlecając jego budowę do stanu pod klucz, jest on zaangażowany jedynie w wybór projektu i materiałów wykończeniowych. Realizacja odbywa się kompleksowo i jest realizowana przez jednego wykonawcę, który odpowiada zarówno za stan surowy, jak i wykończenie domu pod klucz. W efekcie czas i zaangażowanie przyszłego właściciela są ograniczone do minimum. Jednocześnie zaraz po ukończeniu budowy może on wprowadzić się, bez konieczności wykonywania dodatkowych prac montażowych, układania wykładzin czy malowania ścian.

Etapy budowy domu pod klucz

Domy pod klucz powstają w kilku etapach podobnie jak domy murowane. Co więcej, etapy te są takie same, chociaż zakres i czas wykonywania prac jest różny. Są to:

  • prace geodezyjne związane z tyczeniem działki i miejsca ulokowania budynku,
  • wykonanie fundamentu – tzw. stan zero,
  • budowa domu: stan surowy otwarty,
  • stan surowy zamknięty,
  • wykończenie domu pod klucz,
  • odbiór domu.

Różnice pomiędzy stanem surowym otwartym i zamkniętym sprowadzają się do zakresu wykonywanych prac. W przypadku tego pierwszego jest to montaż szkieletu budynku i kotwiczenie do fundamentów, wykonanie prac kominiarskich, wykonanie ścian zewnętrznych i działowych oraz zamontowanie dachu. Stan surowy zamknięty to dodatkowy montaż stolarki otworowej i bramy garażowej.

Gdzie znaleźć projekty domów szkieletowych?

Budowa domu pod klucz zawsze rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego projektu. Firma Danwood, która specjalizuje się w produkcji takich konstrukcji z drewna, oferuje gotowe projekty domów szkieletowych dostępne w wielu wariantach wymiarowych i w rozmaitych stylach. Dzięki temu każdy przyszły inwestor wybierze wśród nich model, który zaspokoi potrzeby rodziny, a wielkością i układem będzie dopasowany do posiadanej działki. Domy szkieletowe Danwood są nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne. Jest to efektem 25 lat działalności na rynku oraz ponad 13 000 wyprodukowanych i zbudowanych domów.

Artykuł Partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here