Nowości HERZ – Regulator różnicy ciśnień HERZ 4012

Firma HERZ wprowadza na rynek istotną nowość w grupie armatury regulacyjnej – wielofunkcyjny regulator różnicy ciśnień serii 4012. Konstrukcja tego regulatora zawiera funkcje czterech zaworów zintegrowane w jednym:

  • zawór regulacji różnicy ciśnienia
  • zawór regulacyjny
  • zawór strefowy
  • zawór odcinający.

Regulator różnicy ciśnień HERZ 4012 idealnie nadaje się do nowych budynków z instalacją grzejnikową, posiadającą rozprowadzenie poziome. Zapewnia on stabilne i odpowiednie ciśnienie różnicowe poprawiające pracę zaworów termostatycznych w systemach, gdzie poprzez przymykanie poszczególnych zaworów grzejnikowych lub innych odbiorników, następuje redystrybucja czynnika grzewczego, która może powodować niestabilność i hałasy w instalacji.

REKLAMA

Nowości HERZ - Regulator różnicy ciśnień HERZ 4012

Kolejnym rekomendowanym zastosowaniem tego regulatora jest system grzewczy dla poszczególnych jednostek budynku, oparty na ogrzewaniu powierzchniowym, który poprzedzony jest rozdzielaczem, do którego podłączone są pętle grzewcze. Każda pętla regulowana jest indywidualnie, przy pomocy zaworów współpracujących z siłownikami, pozwalając na dostosowanie temperatury w pomieszczeniach do potrzeb użytkowników i osiągnięcia komfortu cieplnego. W funkcji wielu zmiennych, takich jak: temperatura zewnętrzna, usytuowanie pomieszczeń względem kierunków świata, ilość użytkowników, zyski wewnętrzne, siłowniki przymykają lub otwierają zawory, aby dostosować ilość czynnika grzewczego do potrzeb. Kolejną nowością w ofercie firmy Herz jest filtr magnetyczny z separatorem do kotłów wiszących. Zamontowana w filtrze siatka filtracyjna o rozmiarze oczek 300 μm pozwala na wyłapanie bardzo drobnych zanieczyszczeń Skutkuje to zmiennym przepływem czynnika w instalacji i niekorzystnie wpływa na inne lokale w danym budynku. Zastosowanie regulatora HERZ 4012 umożliwia w takiej sytuacji właściwy rozdział ciepła i stabilizację między mieszkaniami, poprawiając rachunek ekonomiczny w całym budynku.

Aby uzyskać funkcję zaworu strefowego należy zamontować na zaworze 4012 siłownik i zastosować termostat pokojowy. Dzięki temu możemy płynnie regulować temperaturę w zależności od pory dnia (obniżenia nocne) dla poszczególnych dni tygodnia.

Regulator 4012 produkowany jest w trzech typach: DN15 LF, DN15 i DN20. W celu regulacji różnicy ciśnień należy go zamontować na rurociągu powrotnym, podłączając rurkę przekazującą ciśnienie z zasilania do zaworu odcinającego typ Strömax 4115 lub do zaworów równoważących serii Strömax 4117, Strömax 4017 lub Strömax 4217.

Dobór regulatora 4012 nie wymaga skomplikowanych obliczeń hydraulicznych. Znając wymagany przepływ i wymaganą różnice ciśnień wybieramy wynikową nastawę wyrażoną w procentach, widoczną na korpusie zaworu.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *