Pompa ciepła dla wygodnych i patrzących w przyszłość

I Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła Perspektywy rozwoju pomp ciepła i ich znaczenie w budynkach niskoenergetycznych i około zero energetycznych w ramach drugiej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 17-18.10.2012 Centrum EXPO XXI Warszawa.

Grzejniki kanałowe

Naturalne ciepło i chłód z ziemi, powietrza i wody można łatwo wykorzystać do stworzenia przytulnej atmosfery w domu i w pracy. Kluczem do sukcesu jest: pompa ciepła.

Znacznie zmniejsza ona emisję CO2 w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami energii, a tym samym istotnie przyczynia się do skutecznej ochrony klimatu. Pompa ciepła w budynku to także niezależność od dostaw paliw i gazu. Każdy kto śledzi w ostatnich latach politykę dostawców tych surowców wie, że jest ona coraz to bardziej skierowana na zyski, które są później przekładane na kieszeń przeciętnego odbiorcy.
Oprócz korzyści ekologicznych i ekonomicznych ważne jest, aby przekonywać coraz to szersze grupy o zaletach pomp ciepła. Inwestorzy, instalatorzy, firmy budowlane i wiele innych grup powinno odkryć dla własnych potrzeb właściwości pomp ciepła i szerzyć ich idee oraz czerpać z korzyści, które niosą one za sobą.

Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Pomp Ciepła odbędzie się pod hasłem: Perspektywy rozwoju pomp ciepła i ich znaczenie w budynkach niskoenergetycznych i około zero energetycznych. O pobudkach jakie stale maja na uwadze propagatorzy zielonych technologii w branży energetycznej w ten sposób mówi sam organizator Kongresu: „Dziś energia staje się coraz droższa, a zasoby surowców energetycznych wyczerpują się, energooszczędność jest koniecznością i szansą”. Prezes Zarządu PORT PC – Paweł Lachman – podkreśla również znaczenie starań w dążeniu do zwiększenia niezależności od niepewnych dostawców ropy i gazu, pochodzących w większości z niebezpiecznych politycznie regionów naszego globu. Pompy ciepła, używając do produkcji ciepłej wody energię naturalną (powietrze, grunty, wody gruntowe) jawią się zatem w obliczu tych problemów jako rozsądne i innowacyjne rozwiązanie.

Grzejniki kanałowe

Obecnie wykorzystanie pomp ciepła w Polsce do celow grzewczych wciąż pozostaje marginalne. PORT PC stara się jednak wskazać na duży potencjał wzrostu na naszym rodzimym rynku pomp ciepła: przeprowadzone analizy wykazały bowiem ponad 30 proc. przyrost na rynku w 2011 roku w stosunku do roku poprzedniego. Być może targi Renexpo Poland i wiedza jaka zostanie przekazana gosciom podczas Kongresu przyczyni się do tego, że ta tendencja wzrostu w najbliższej przyszłosci będzie przybierać na sile.
Nie można jednak pomniejszać wpływu polskiej polityki na prędkość rozwoju technologii pomp ciepła. Wszyscy zainteresowani z branży z zapartym tchem wypatrują wejścia w życie nowego systemu wsparcia dla OZE. Zdaniem PORT PC możliwy jest nawet ponad 100 procentowy przyrost rynku pomp ciepła rocznie, jeśli zostanie zatwierdzone dofinansowanie na zakup i instalację tego rozwiązania energetycznego.
Miejmy nadzieję, że po implementacji nowego prawa pompy ciepła zyskają wśród Polaków na atrakcyjności i uda się nam zmniejszyć przepaść dzielącą nas od innych krajów europejskich, które dużo wcześniej od nas zaczęły doceniać te urządzenia.
Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań na rynku pomp ciepła w krajach zachodnich a także perspektywami ich rozwoju w naszym kraju. Polski rynek ma ogromy potencjał i należy go podbić z pompą!

Więcej informacji: www.renexpo-warsaw.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SCHIESSL logo

Patron sekcji Pompy ciepła

Schiessl Polska Sp. z o.o. to doświadczony dystrybutor szerokiej gamy produktów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Na rynku polskim działamy już od ponad 25 lat.

W całym kraju dysponujemy siecią 13 doskonale zaopatrzonych Oddziałów, w których znajdują się: salon sprzedaży, magazyn i stacja napełniania czynników. Na miejscu pomocą służą wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Jesteśmy dystrybutorem klimatyzatorów (split i multisplit) RAC/LCAC marki Hisense. Nowoczesne urządzenia spełniają wszystkie normy energetyczne i środowiskowe, a przy tym zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu, zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzatory Hisense wyróżniają się nowoczesnym designem i efektywnymi rozwiązaniami.

Jesteśmy dystrybutorem urządzeń VRF marki Hisense, charakteryzujących się wysoką wydajnością i niezawodnymi rozwiązaniami. Typoszeregi systemów VRF serii Hi-FLEXi i Hi-Smart obejmują szeroką gamę jednostek zewnętrznych zaprojektowanych, aby spełnić różnorodne wymagania w kwestii chłodzenia i ogrzewania, uwzględniając uwarunkowania wynikające z konstrukcji obiektów ich kubatury oraz aranżacji przestrzeni. Kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów VRF pozwalają stworzyć warunki dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Część naszego asortymentu jest dostępna również online na platformie zakupowej branży HVAC – schiessl24.pl.

W swojej działalności dostarczamy więcej niż produkty, każdego Klienta wspierając:

  • technicznie,
  • inwestycyjnie,
  • legislacyjnie,
  • szkoleniowo.

Jako Współzałożyciel Fundacji Ochrony Klimatu PROZON pomagamy również w odzysku i regeneracji czynników chłodniczych.

W naszej kompleksowej ofercie znajdują się produkty czołowych, renomowanych marek, m.in.: Hisense, LG, Panasonic, Bitzer, Bock, Danfoss, Guntner, Rivacold, Sanhua, Swep, Tecumseh, Thermokey, Honeywell.

Zapraszamy do współpracy!


Najnowsze