Pompa ciepła dla wygodnych i patrzących w przyszłość

I Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła Perspektywy rozwoju pomp ciepła i ich znaczenie w budynkach niskoenergetycznych i około zero energetycznych w ramach drugiej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 17-18.10.2012 Centrum EXPO XXI Warszawa.

Grzejniki kanałowe

Naturalne ciepło i chłód z ziemi, powietrza i wody można łatwo wykorzystać do stworzenia przytulnej atmosfery w domu i w pracy. Kluczem do sukcesu jest: pompa ciepła.

Znacznie zmniejsza ona emisję CO2 w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami energii, a tym samym istotnie przyczynia się do skutecznej ochrony klimatu. Pompa ciepła w budynku to także niezależność od dostaw paliw i gazu. Każdy kto śledzi w ostatnich latach politykę dostawców tych surowców wie, że jest ona coraz to bardziej skierowana na zyski, które są później przekładane na kieszeń przeciętnego odbiorcy.
Oprócz korzyści ekologicznych i ekonomicznych ważne jest, aby przekonywać coraz to szersze grupy o zaletach pomp ciepła. Inwestorzy, instalatorzy, firmy budowlane i wiele innych grup powinno odkryć dla własnych potrzeb właściwości pomp ciepła i szerzyć ich idee oraz czerpać z korzyści, które niosą one za sobą.

Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Pomp Ciepła odbędzie się pod hasłem: Perspektywy rozwoju pomp ciepła i ich znaczenie w budynkach niskoenergetycznych i około zero energetycznych. O pobudkach jakie stale maja na uwadze propagatorzy zielonych technologii w branży energetycznej w ten sposób mówi sam organizator Kongresu: „Dziś energia staje się coraz droższa, a zasoby surowców energetycznych wyczerpują się, energooszczędność jest koniecznością i szansą”. Prezes Zarządu PORT PC – Paweł Lachman – podkreśla również znaczenie starań w dążeniu do zwiększenia niezależności od niepewnych dostawców ropy i gazu, pochodzących w większości z niebezpiecznych politycznie regionów naszego globu. Pompy ciepła, używając do produkcji ciepłej wody energię naturalną (powietrze, grunty, wody gruntowe) jawią się zatem w obliczu tych problemów jako rozsądne i innowacyjne rozwiązanie.

Grzejniki kanałowe

Obecnie wykorzystanie pomp ciepła w Polsce do celow grzewczych wciąż pozostaje marginalne. PORT PC stara się jednak wskazać na duży potencjał wzrostu na naszym rodzimym rynku pomp ciepła: przeprowadzone analizy wykazały bowiem ponad 30 proc. przyrost na rynku w 2011 roku w stosunku do roku poprzedniego. Być może targi Renexpo Poland i wiedza jaka zostanie przekazana gosciom podczas Kongresu przyczyni się do tego, że ta tendencja wzrostu w najbliższej przyszłosci będzie przybierać na sile.
Nie można jednak pomniejszać wpływu polskiej polityki na prędkość rozwoju technologii pomp ciepła. Wszyscy zainteresowani z branży z zapartym tchem wypatrują wejścia w życie nowego systemu wsparcia dla OZE. Zdaniem PORT PC możliwy jest nawet ponad 100 procentowy przyrost rynku pomp ciepła rocznie, jeśli zostanie zatwierdzone dofinansowanie na zakup i instalację tego rozwiązania energetycznego.
Miejmy nadzieję, że po implementacji nowego prawa pompy ciepła zyskają wśród Polaków na atrakcyjności i uda się nam zmniejszyć przepaść dzielącą nas od innych krajów europejskich, które dużo wcześniej od nas zaczęły doceniać te urządzenia.
Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań na rynku pomp ciepła w krajach zachodnich a także perspektywami ich rozwoju w naszym kraju. Polski rynek ma ogromy potencjał i należy go podbić z pompą!

Więcej informacji: www.renexpo-warsaw.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *