Pompa ciepła Haier – nowość w ofercie Iglotech

  Pompa ciepła jest jednym z najbardziej nowoczesnych i wydajnych systemów podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to czerpie energię z powietrza i z pomocą energii elektrycznej zamienia je na ciepło, które następnie przekazywane jest do instalacji grzewczej.

  Pompa ciepła Haier - nowość w ofercie Iglotech

  Pompa ciepła powietrze-woda jest najmniej skomplikowanym, ale także ekologicznym urządzeniem, które jest alternatywą dla domów jednorodzinnych, stosujących tradycyjne metody ogrzewania, takie jak np. kocioł węglowy czy olejowy. Urządzenie to znajduje także zastosowanie w obiektach przemysłowych i komercyjnych (biura, szkoły, restauracje, hale produkcyjne, warsztaty samochodowe czy też stacje benzynowe).

  Największą rolę odgrywa latem, gdy instalacje stosujące tradycyjne metody wymuszają uruchomienie kotła w celu podgrzania wody. Zastosowanie pompy ciepła Haier eliminuje tę konieczność, zapewniając tym samym większy komfort, oszczędność i – przede wszystkim – czas.

  Pompę ciepła Haier HP250M1 charakteryzuje wysoka wydajność – COP 3,8 (wg EN 255,3), a także szeroki zakres temperatur pobieranego powietrza – od -5 do 35°C.

  Pompa posiada elektroniczny regulator z panelem dotykowym, a także funkcję antylegionella. System automatycznie nagrzewa całą wodę w zbiorniku do 65°C co 14 dni, aby zlikwidować mogące pojawić się w zbiorniku drobnoustroje.

  Dodatkową zaletą pompy ciepła jest zastosowanie anody magnezowej, która chroni zasobnik przed korozją międzykrystaliczną i wżerową, zwiększając żywotność i trwałość urządzenia.

  Tab. 1 Parametry pompy ciepła Haier HP250M1
  Model HP250M1
  Objętość 250 l
  Zasilanie 230 V/50 Hz
  Ciśnienie 0.85 MPa
  Ochrona przed korozją Anoda magnezowa
  Średni pobór mocy – tylko pompa ciepła 650 W
  Moc grzewcza 2470 W
  Maksymalny pobór mocy – tylko pompa ciepła 950 W
  Maksymalny pobór mocy – pompa ciepła + grzałka elektryczna 3100 W
  Moc grzałki elektrycznej 2150 W
  Zakres nastawy temperatury 35°C – 75°C
  COP 3,80 (wg EN 255-3)
  2,77 (wg EN16147)
  Temperatura pracy (otoczenia) -5° do 35°C
  Wymiary 600 × 695 × 2250 mm
  Waga netto 127 kg

  Pompa ciepła Haier ma możliwość pracy w czterech trybach, co pozwala na obniżenie kosztów zużycia energii. Tryb Boost wybierany jest w momencie kiedy użytkownik potrzebuje ciepłej wody w krótkim czasie. Pompa ciepła i grzałka elektryczna pracują wówczas w tym samym czasie. Tryb ECO sprawia, ze urządzenie pracuje tylko w trybie pompy ciepła, zapewniając tym samym duże oszczędności. Tryb wakacyjny pozwala na blokadę pracy pompy ciepła na czas urlopu i automatyczne uruchomienie jej we wskazanym wcześniej dniu. Natomiast tryb komfortowy sprawia, że wykorzystywana woda jest produkowana przez pompę ciepła. Grzałka elektryczna jest uruchamiana wyłącznie w momencie dostarczenia zaprogramowanej temperatury.

  Łatwa instalacja, a także prosta obsługa sprawiają, że zastosowanie pompy ciepła zyskuje coraz więcej zwolenników i coraz częściej wykorzystuje się ją w wielu nowych obiektach.

  Generalnym dystrybutorem pompy ciepła Haier jest Iglotech sp.j.

  Więcej informacji znajduje się na stronie www.iglotech.com.pl.

   

  Poprzedni artykułFachowy Instalator 4/2014
  Następny artykułSpłuczki do niskiej zabudowy uruchamiane z dwóch pozycji

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here