Pompy ciepła marki Junkers współpracują z instalacją fotowoltaiczną

  Pompy ciepła SWI-2 i SWO-2 marki Junkers pozwalają na inteligentną integrację z instalacją fotowoltaiczną. W ten sposób możliwe jest optymalne wykorzystanie energii odnawialnych i znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynku.

  pompy ciepla marki junkers wspolpracuja z instalacja fotowoltaiczna - Pompy ciepła marki Junkers współpracują z instalacją fotowoltaiczną

  Każda pompa ciepła korzysta z energii elektrycznej, aby pobrać ciepło z powietrza, które konieczne jest do podgrzewania wody.

  – Bosch opracował system zarządzania energią, który rejestruje zużycie energii przez pompę ciepła i przy odpowiednim nasłonecznieniu pokrywa zapotrzebowanie na prąd energią elektryczną wytwarzaną przez instalację fotowoltaiczną. Rozwiązanie umożliwia użytkownikowi zużycie większości samodzielnie wyprodukowanego prądu na własne potrzeby, co znacznie obniża koszty i daje duże oszczędności – mówi Grzegorz Łukasik, Product Manager Bosch Termotechnika.

  Do stworzenia koncepcji, Bosch wykorzystał pompy ciepła SWI-2 i SWO-2 marki Junkers. Integracja instalacji fotowoltaicznej z nowoczesnymi pompami ciepła pozwala na połączenie energii elektrycznej z energią grzewczą.

  Najważniejszym elementem inteligentnego systemu zarządzania jest jednostka sterująca połączona z licznikiem prądu i analizująca przepływ energii w gospodarstwie domowym.

  System jest skonfigurowany w taki sposób, aby dostarczanie energii do pobierających prąd odbiorników elektrycznych miało zawsze priorytet. Jeżeli dodatkowo jest wytwarzana energia przez instalację fotowoltaiczną, jednostka sterująca wysyła do pompy ciepła sygnał. Zapewnia to optymalne wykorzystanie energii słonecznej i zapobiega konieczności odsprzedaży energii elektrycznej wytworzonej przez słońce do sieci oraz przyczynia się do odciążenia sieci energetycznej.

  Źródło: Robert Bosch

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here