Pompy ciepła powietrze-woda Hisense serii Hi-Therma – wysoka sprawność i doskonała wydajność

Firma Hisense wprowadziła na rynek nową generację pomp ciepła Hi-Therma przeznaczonych do ogrzewania lub chłodzenia domu oraz do podgrzewania cieplej wody użytkowej. Nowy model zapewnia wyjątkową wydajność nawet przy ekstremalnych temperaturach zewnętrznych, przyjmowanych do obliczeń dla warunków polskich. Oferta obejmuje jednostki w układzie typu split oraz monoblok.

Rys. 1. Pompa ciepła powietrze-woda Hisense Serii Hi-Therma w wersji split i monoblok oraz jednostka wewnętrzna
Rys. 1. Pompa ciepła powietrze-woda Hisense Serii Hi-Therma w wersji split i monoblok oraz jednostka wewnętrzna

Druga generacja powietrznych pompa ciepła Hi-Therma oferuje wydajne i energooszczędne rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody w pomieszczeniach. Wyposażona została w system sterowania, który może indywidualnie regulować temperaturę w maksymalnie siedmiu pomieszczeniach. Na uwagę zasługuje również design jednostki skupiający wzrok użytkownika na prostych i przejrzystych elementach oraz kolorystyce, dzięki czemu dobrze komponuje się z innymi funkcjonalnymi przestrzeniami w domu. W wyglądzie urządzenia wyróżnia się dwuczęściowy front, w którym odbija się struktura wnętrza oraz świetlny okrąg otaczający panel sterowania. Stylistyka jednostki wewnętrznej doceniona została przez kapitułę prestiżowej nagrody w zakresie wzornictwa przemysłowego Reddot — Oscary Wzornictwa.

Nowoczesne i efektywne rozwiązania

Ekologiczny czynnik chłodniczy R32 Nowa jednostka spełnia wymagania rynku UE dotyczące polityki klimatycznej w zakresie ograniczenia wpływu urządzeń na ocieplenie klimatu poprzez dostosowanie czynnika chłodniczego do regulacji F-gazowej opisanej w rozporządzeniu UE 517/2014. Dlatego system pompy ciepła Hisense Hi-Therma wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który jest rozwiązaniem pozwalającym osiągnąć nowe europejskie cele emisji CO2, a także wyższe parametry wydajności.

REKLAMA

Rys. 2. Jednostka wewnętrzna z serii Hi-Therma otrzymała prestiżową nagrody Reddot - Oscary Wzornictwa
Rys. 2. Jednostka wewnętrzna z serii Hi-Therma otrzymała prestiżową nagrody Reddot – Oscary Wzornictwa

Szeroki zakres działania

Pompy ciepła powietrze-woda Hisense Serii Hi-Therma gwarantują stabilną pracę, nawet przy temperaturach zewnętrznych tak niskich jak -25°C, tym samym skutecznie zaspokajając zapotrzebowanie na ogrzewania w ekstremalnie zimnych obszarach naszego kraju. Producent w typoszeregu jednostek split oferuje 3 modele o nominalnej wydajności grzewczej 4,4; 6,0 i 8,0 kW, zaś w rozwiązaniu typu monoblok 2 modele, odpowiednio o wydajności 4,4 oraz 8,0 kW. Jednostki mogą podgrzewać wodę wypływającą z jednostki wewnętrznej do temperatury 60°C. Poza tym temperaturowy zakres pracy w trybie c.w.u. został rozszerzony do 40°C temperatury zewnętrznej, a woda w zbiorniku może osiągnąć maksymalną temperaturę 75°C z grzałką elektryczną, umożliwiającą skuteczną sterylizację — przegrzew.

Wysoka efektywność A+++

Cały typoszereg, zarówno jako rozwiązanie split i monoblok, charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A+++ w warunkach wody o niskiej temperaturze i klasą A++ w warunkach wody o średniej temperaturze, co zapewnia oszczędności widoczne na rachunkach za energię, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wpływu na środowisko.

Rys. 3. Podwójna sprężarka rotacyjna z falownikiem DC: 1. - silnik o wysokiej sprawności zoptymalizowany konstrukcyjnie pod kątem wydajności; 2 - zoptymalizowana konstrukcja wirnika opuszcza środek ciężkości sprężarki, aby zmniejszyć hałas i wibracje; 3. — płaska konstrukcja mechanizmu poprawiająca wydajność wolumetryczną i ogólną; 4. — śrubowe mocowanie wpływające na wytrzymałość i zmniejszenie możliwości deformacji rdzenia
Rys. 3. Podwójna sprężarka rotacyjna z falownikiem DC: 1. – silnik o wysokiej sprawności zoptymalizowany konstrukcyjnie pod kątem wydajności; 2 – zoptymalizowana konstrukcja wirnika opuszcza środek ciężkości sprężarki, aby zmniejszyć hałas i wibracje; 3. — płaska konstrukcja mechanizmu poprawiająca wydajność wolumetryczną i ogólną; 4. — śrubowe mocowanie wpływające na wytrzymałość i zmniejszenie możliwości deformacji rdzenia

Sprężarka inwerterowa o wysokiej wydajności

Producent zastosował w konstrukcji wysokowydajną podwójną sprężarki rotacyjną z falownikiem DC. Charakteryzuje się ona unikalną, podwójną komorą ciśnieniową i symetrycznym położeniem, co może skutecznie zmniejszyć wibracje i hałas oraz poprawić wydajność sprężarki, szczególnie wydajność pracy przy niskich częstotliwościach. Co więcej, podwójna sprężarka rotacyjna ma mają objętość wtrysku oleju smarującego ze stabilnym powrotem oleju oraz jest wyposażona w separator gaz-ciecz, dzięki czemu system jest bardziej niezawodny.

Współpraca z zewnętrznym źródłem ciepła

System Hi-Therma może współpracować z zewnętrznym źródłem ciepła, takim jak kolektor słoneczny lub kocioł, który może pracować jako dodatkowe źródło ciepła. Dzięki współpracy kilku źródeł ciepła możemy zwiększyć funkcjonalność i efektywność energetyczną, a także zoptymalizować koszty eksploatacji.

Rys. 4. Możliwość pracy pompy ciepła z zewnętrznym źródłem ciepła
Rys. 4. Możliwość pracy pompy ciepła z zewnętrznym źródłem ciepła

Współpraca z panelami PV i funkcja Smart-Grid

System Hi-Therma można zintegrować z Smart Grid, aby uzyskać niskie koszty eksploatacji wymagane do osiągnięcia celów redukcji emisji dwutlenku węgla. Ponadto system da się dołączyć z systemem fotowoltaicznym (PV), co pozwoli oszczędzać energię dzięki odnawialnym źródłom.

Wygoda użytkownika – dwa oddzielne cykle temperaturowe

W jednym systemie Hi-Therma można niezależnie sterować temperaturą w 7 pomieszczeniach poprzez zamontowanie w nich czujników temperatury lub termostatów pokojowych. Pozwala to optymalnie dobrać temperaturę dla każdego z użytkowników domostwa, czy też w zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia. Ponadto, dzięki zestawowi zaworu mieszającego, możliwa jest regulacja dwoma oddzielnymi obiegami grzewczymi, co pozwala uzyskać różne temperatury wody do ogrzewania podłogowego i do grzejników.

Rys. 5. Jednostki wewnętrzna układu split zawiera między innymi płytowy wymiennik ciepła, zbiornik wyrównawczy, pompę obiegową, co zapobiega zamarznięciu wody w układzie
Rys. 5. Jednostki wewnętrzna układu split zawiera między innymi płytowy wymiennik ciepła, zbiornik wyrównawczy, pompę obiegową, co zapobiega zamarznięciu wody w układzie

Tryb obniżonego poziomu głośności i praca nocna

System pompy ciepła powietrze-woda może pracować w trybie cichej pracy w celu uzyskania optymalnego komfortu użytkownika. Można to, osiągnąć jednym dotknięciem sterownika lub poprzez ustawienie wejścia/wyjścia. Ten tryb pozwala wyciszyć jednostki o 8 dB.
Z kolei w trybie pracy nocnej okres pracy można ustawić dowolnie, zgodnie z zapotrzebowaniem użytkowników. Poziom ciśnienia akustycznego da się obniżyć do 35 dB(A) (dla jednostki AHW-044HCDS1). Wszystkie te parametry ustawia się w sterowniku lub poprzez ustawienie wejścia/wyjścia.

Sterowanie – stylowy sterownik w jednostce wewnętrznej

Jednostka wewnętrzna ma wbudowany przewodowy sterownik z dużym kolorowym ekranem, który łatwo jest obsługiwać za Pomocą pokrętła i przycisków, a wszystkie obiegi pracy i pomieszczenia można skonfigurować osobno. Główny interfejs intuicyjnie wyświetla ustawienia poszczególnych cykli pracy oraz aktualną temperaturę wody w czasie rzeczywistym. Pasek świetlny LED wokół kontrolera przewodowego może wskazywać aktualny tryb pracy (kolor: zielony, czerwony i żółty).

Rys. 6. Pompą ciepła Hisense serii Hi-Therma możemy sterować zarówno z poziomu jednostki wewnętrznej jak i przez kontrolery ścienne
Rys. 6. Pompą ciepła Hisense serii Hi-Therma możemy sterować zarówno z poziomu jednostki wewnętrznej jak i przez kontrolery ścienne

Ścienny sterownik

Dodatkowo do dyspozycji użytkowników jest kolorowy, dotykowy sterownik standardowo dostępny w przypadku jednostki typu monoblok i opcjonalnie w przypadku jednostki typu split. Poprzez intuicyjne menu do dyspozycji są między innymi:

  • kreator instalacji z łatwymi ustawieniami dla całej konfiguracji witryny;
  • obsługę w 10 językach (polskim. angielskim, niemieckim, francuskim itp.);
  • bezpośrednią wizualizację zużycia energii i wydajności pracy;
  • scentralizowane sterowanie różnymi obiegami wody i indywidualne sterowanie dla poszczególnych pomieszczeń;
  • kod alarmu i zaawansowany wyświetlacz parametrów, wy- godny do konserwacji;
  • obsługę zegara tygodniowego i trybu wakacyjnego;
  • tryb EC0/Cichy/Nocny dostosowany do różnych potrzeb użytkowników.

Inteligentna kontrola poprzez aplikację

Dodatkowo producent oferuje sterowanie pompą ciepła ÿ0- przez chmurę z wykorzystaniem aplikacji Hisense Smart APP. Po podłączeniu adaptera Hi-Mit do Internetu przez bezprzewodową tub przewodową sieć LAN, użytkownicy mogą sterować systemem Hi-Therma za pomocą smartfona w dowolnym miejscu i czasie, uzyskując zdalny dostęp do wszystkich funkcji. Hi-Mit zapewnia inteligentne zarządzanie energią, które obejmuje dzienne, tygodniowe i miesięczne przeglądanie danych dotyczących energii elektrycznej i odpowiednio ustawia tryb oszczędny.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *