Pompy śrubowe – urządzenia do zadań specjalnych

W różnych dziedzinach ludzkiego życia trzeba korzystać ze sprawdzonych rozwiązań technicznych, dzięki którym jest szansa na osiągnięcie zakładanych celów. Dotyczy to zarówno przemysłu, jak i zwykłych, codziennych działań. Z pewnością należy do nich także pompowanie wody, np. pitnej, czy też wody zanieczyszczonej piaskiem albo innymi fragmentami nieorganicznymi lub organicznymi. W przypadku czystej wody można więc sięgnąć po pompy hydroforowe. W przypadku płynów zawierających np. duże ilości piasku najlepszym zakupem będzie dobrej jakości pompa śrubowa.

Pompy śrubowe – urządzenia do zadań specjalnych

W obecnych czasach zakup pompy śrubowej czy też inwestycja w pompy dozujące nie jest niczym trudnym. Wystarczy tylko znaleźć solidnego dostawcę tego typu urządzeń. Duża efektywność pompy śrubowej przy jednoczesnej uniwersalności zastosowania sprawia, że tego typu pompy są szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Warto więc przyjrzeć się im z bliska już dziś, bo może jest to pompa, której właśnie szukamy. 

Pompy śrubowe – sprawdzone urządzenia do zadań specjalnych

Najłatwiej będzie nam znaleźć dobrej jakości pompy śrubowe za pośrednictwem sieci internetowej. Zalety pomp śrubowych są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie możemy mieć do czynienia z wodą zanieczyszczoną piaskiem, mułem, szlamem, itp. Dobrej jakości pompy śrubowe sprawdzą się także w przypadku pompowania gnojowicy, ścieków, gęstych substancji chemicznych, czy też np. wody zawierającej duże ilości piasku albo bogatej w takie pierwiastki jak mangan czy żelazo. Jedną z najlepszych propozycji jeśli chodzi o zakup tego typu pomp znajdziemy na stronie https://ogrody24.pl/pompy/pompy-glebinowe/pompy-srubowe. Zapiaszczenie wody może wynikać, np. z podłoża, w jakim zlokalizowana jest studnia. Wówczas pompy śrubowe oraz inne rozwiązania, dzięki którym ujarzmimy wodę, sprawią, że nasze codzienne życie stanie się bardziej komfortowe. Sprawdź szeroką gamę pomp u lidera na rynku: https://ogrody24.pl/.

REKLAMA

Dobrej jakości pompa śrubowa z pewnością nas nie zawiedzie

Pompa śrubowa to typ pompy wyporowej, której podstawą jest specjalna śruba ślimakowa. Na osi pompy przemieszczają się komory wyporowe zasysające wodę czy też inne ciecze np. o wysokiej lepkości. Podstawą do stworzenia takiej pompy jest wysokiej jakości stal nierdzewna, dzięki czemu trudno o uszkodzenia wywołane np. piaskiem, wewnątrz obudowy pompy. Jest ona z pewnością mniej wrażliwa od pomp wirnikowych, dla których takie zanieczyszczenia mogą się okazać, na dłuższą metę, zabójcze. Mechanizmy śrubowe mogą także posiadać pompy higieniczne, wykorzystywane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, czy też farmaceutycznym.

Pompy śrubowe nie posiadają zaworów zwrotnych, dzięki czemu pompowana substancja nie może się wydostać z komór wyporowych, do których została zassana. Nawet w przypadku braku prądu zanieczyszczona woda pozostanie więc na swoim miejscu. Tłoczony element rotacyjny w kształcie śruby, umieszczony wewnątrz takiej pompy, może więc spokojnie pracować w ekstremalnych warunkach przez długi czas. Pompy śrubowe można nabyć w zróżnicowanych przedziałach cenowych. Przed ich zakupem warto jednak skonsultować się z profesjonalnymi sprzedawcami, których z pewnością znajdziemy w wyżej wymienionym sklepie. Potrzebujesz pomocy – pytaj, bo to z pewnością nie zaszkodzi! Dobrze dobrane pompy śrubowe sprawdzą się więc w przemyśle ściekowym jak i w niewielkim gospodarstwie rolnym, które boryka się z gnojowicą albo zapiaszczoną wodą z pobliskiego jeziora.

Sprawdź, co musisz wiedzieć o pompach i studniach głębinowych! Zakup dobrej pompy śrubowej leży w Twoim interesie.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *