Pompy szlamowe i ich zastosowanie

Powódź bywa zjawiskiem, które może zaskoczyć każdego. Niechciana brudna woda czy szlam mogą utrudnić życie zarówno mieszkańcom domów, jak i pracownikom budów, górnikom, czy przemysłowcom. Na taką sytuację często wpływ ma zła aura, częste opady deszczu czy śniegu, podnoszenie się wód gruntowych, czy wiosenne roztopy, ale przyczyny mogą być także inne.

Pompy szlamowe i ich zastosowanie

Doskonałym urządzeniem, które poradzi sobie w każdych warunkach i pomoże usunąć niechcianą wodę, jest pompa szlamowa potrafiąca wypompować trudny do usunięcia szlam i osuszyć miejsca zalane brudną wodą. Koszt takiego urządzenia dla wielu może być wysoki, aby posiąść je na własność, jednak w razie konieczności jest możliwość skorzystania z wypożyczalni pomp szlamowych.
W zależności od miejsca zastosowania pompy szlamowe można podzielić na zanurzeniowe i niezatapialne, a ze względu na gabaryty i moc pracy rozróżnia się urządzenia elektryczne i spalinowe, czyli tak zwane motopompy. Egzemplarze zasilane prądem elektrycznym z reguły są niewielkich rozmiarów i służą do wypompowania mniejszych ilości cieczy o niskiej gęstości. Potrafią w ciągu godziny przepompować od 6000 o 20000 litrów, ale zupełnie nie nadają się do pracy przy bardzo dużych zanieczyszczeniach stałych. W przypadkach takich warto udać się do wypożyczalni pomp szlamowych i skorzystać z urządzenia spalinowego. Przy jego pomocy będzie można wypompować bardzo zanieczyszczoną wodę o dużej gęstości bez obaw o zapchanie pompy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu silników spalinowych o dużej mocy wytwarzającej potężną siłę ssącą, która jest w stanie zbierać nawet 40000 i więcej litrów na każdą godzinę pracy.

Każda wypożyczalnia pomp szlamowych zapewnia klientowi wybór spośród kilku urządzeń przeznaczonych do pracy w różnych warunkach i charakteryzujących się nie tylko gabarytami czy zróżnicowanymi mocami silników, ale także średnicą akceptowanych zanieczyszczeń, które nie spowodują zapchania pompy, a także co również istotne maksymalną wysokością podnoszenia i ssania.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *