PRZEŁOM W KLIMATYZACJI MIDEA. JONIZATOR I FILTR HEPA W JEDNYM URZĄDZENIU

Klimatyzacja zadba już nie tylko o komfort w pomieszczeniu, ale też o nasze zdrowie! Połączenie funkcji grzania i chłodzenia z jonizatorem i filtrem HEPA to strzał dziesiątkę. A co najważniejsze – urządzenie nie traci przy tym na swojej funkcjonalności, je go pierwotne przeznaczenie pozostaje bez zmian.

Ciche jak dotychczas, z szybkim nawiewem spełniającym oczekiwany efekt chłodzenia w krótkim czasie, a przy tym wpływające pozytywnie na nasze zdrowie – o takie urządzenie zadbał producent klimatyzacji Midea.

Na warunki komfortu w pomieszczeniach ma wpływ nie tylko temperatura, ale i czystość powietrza. Jej miarą jest stopień zanieczyszczania pyłami, gazami, parami oraz zapachami. To zjonizowane powietrze, a właściwie rozmiary jonów, ich biegunowość, koncentrac ja w powietrzu i własności fizykochemiczne nośników jonów (aerozole, bakterie) mają szczególny wpływ na organizm ludzki.

REKLAMA

Korzystne działanie wykazują jony małe , zarówno dodatnie jak i ujemne oraz ujemne wszystkich rozmiarów. Powietrze zawierające przeważającą liczbę jonów ujemnych powoduje odczucie świeżości i wpływa zatem dobrze na samopoczucie człowieka.

Niekorzystny jest natomiast wpływ na organizm ludzki jonów dodatnich . Unoszące się w powietrzu pyły i bakterie maja zasadniczo ładunek dodatni. Tak więc duszne i zapylone powietrze, w którym jest przeważająca liczba jonów dodatnich, powoduje uczucie zmęczenia, znużenia i spadku zdolności do koncentracji. U osób przebywających w takim pomieszczeniu występuje uczucie suchości powietrza i podrażnienie błon śluzowych. Może to spowodować ogólne złe samopoczucie. Człowiek jest generatorem dużych jonów dodatnich. Przebywanie kilku osób w pomieszczeniu zamkniętym prowadzi zatem do niekorzystnego stanu jonizacji powietrza w stosunku do powietrza zewnętrznego

Midea wychodzi temu naprzeciw proponując w swojej ofercie urządzenie posiadające Super Jonizator . To split serii BLANC , dzięki swojej funkcjonalności, może zapewnić świeże i zdrowie powietrze w pomieszczeniu. Uwalniając jony ujemne i małe jony dodatnie wyeliminuje z otoczenia nieprzyjemne zapachy, kurz, dym. Super Jonizator powietrza skutecznie wytrąca alergeny, roztocza, pyłki kwiatowe i roślinne. Uwolniony ładunek ujemny przyciąga unoszące się w powietrzu cząsteczki za nieczyszczeń przekazując im swój ładunek ujemy w efekcie czego drobinki przestają unosić się w powietrzu i opadają na ziemię . Jonizując ujemnie powietrze poprawia się nasze samopoczucie i koncentracja. Ma też działanie antystresowe i regenerujące. Super Jonizator był poddany ocenie skuteczności dezynfekcji powietrza przez SGS – CSTC Consumer Testing Services Co., Ltd. Guangzhou Branch dla kilku typów wirusów. Test pokazuje procentowy rozkład i zmniejszenie ilości wirusów występujących w powietrzu. Badania są na bieżąco aktualizowane przez kolejne typy wirusów, najnowsze wyniki przedstawimy niebawem.

Ale to nie wszystko!

Działanie klimatyzatora BLANC wspiera również zainstalowany wysokosprawny filtr powietrza HEPA . Materiał z którego jest on wykonany posiada pory o wielkości 0,3μm. Wielkość porów jest kluczowa w kontekście MPPS, czyli cząsteczek o najbardziej penetrującym rozmiarze. Zastosowanie filtrów HEPA w klimatyzacji pozwala na zatrzymanie 99% pyłu o rozmiarze większym niż 0,3μm, co daje efekt sterylizacji i czystości powietrza. Filtr HEPA zatrzymuje również komórki grzybów (w tym pleśń), bakterii do 95% i części wirusów (tj. mających rozmiar nie mniejszy niż 0,3μm), co pozwala zminimalizować ilość mikroorganizmów w powietrzu, a to przekłada się na czystość powietrza wydostającego się z klimatyzatora oraz podnosi wydajność i efektywność pracy urządzenia.

Co z funkcjonalnością? Filtr HEPA nie wpływa na hałas i tzw. spręż. Jak tłumaczy Michał Stawiarski, menadżer produktu w firmie Zymetric Sp. z o.o. – Generalny Przedstawiciel Marki Midea w Polsce – Filtr nie zakrywa całości wymiennika. On ma za zadanie współgrać z innymi elementami, które w połączeniu mają dawać oczekiwany efekt. Jest on montowany po wewnętrznej stronie wysokiej gęstości filtra siatkowego. To taki „plaster” umiejscowiony w centralnej części przepływu powietrza, w którym jest przewidziane największe wyłapywanie różnych cząsteczek poprzez główną ​strugę strumienia. Ekspert zaznacza, że powietrze może nieco omijać ten filtr, gdyż – jak zostało wspomniane – nie zakrywa on całości, ale jednak ta większa część będzie przefiltrowana – To wszystko dlatego, aby zachować podstawową funkcjonalność pracy klimatyzatora, czyli chłodzenie i grzanie. Odpowiadając na pytanie, czy lepiej kupić klimatyzację z filtrem HEPA, czy nie, to tak jakby zastanawiać się, czy chcemy jeszcze bardziej za dbać o nasze zdrowie – mówi.

Podsumowując, w urządzenia klimatyzacyjne z super jonizatorem powinni zainwestować alergicy, astmatycy i osoby skarżące się na choroby dróg oddechowych. Dodając filtr HEPA – grono odbiorców może zwiększyć się o osoby z obniżoną odpornością. – Jak wiemy, wirusy roznoszą się drogą kropelkową, czyli innymi słowy przez wdychanie powietrza. Powietrze to gaz, który się przemieszcza. Klimatyzacja oprócz tego, że chłodzi i grzeje, wymusza przepływ powietrza w pomieszczeniu, w którym zn ajdują się ludzie. Nasze urządzenie obniża możliwość ruchu niepożądanych cząsteczek powietrza poprzez zastosowanie jonizatorów i filtrów HEPA. To one usuwają w dużym stopniu te wszystkie zanieczyszczenia – podkreśla Michał Stawiarski . Urządzenie BLANC z ta ką funkcjonalnością to idealne rozwiązanie nie tylko jako klimatyzacja domowa, ale również sprawdzi się w budynkach komercyjnych, szpitalach, obiektach służby zdrowia, elektrowniach jądrowych, zakładach przemysłowych produkujących żywność i leki. Midea zapowiada, że jeszcze w tym roku na rynku pojawią się kolejne urządzenia z Super Jonizatorem, z kolei montowanie filtrów HEPA jest możliwe w każdym z jednostek tej marki.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Beretta logo

Patron sekcji Klimatyzacja

Marka Beretta należy do Riello Group, lidera w produktach i usługach związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i efektywnością energetyczną, jest również częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodnictwa, przeciwpożarowego, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. W Polsce marka Beretta to część spółki RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., która prowadzi działalność produkcyjną oraz handlowo-szkoleniową.

Marka Beretta zapewnia komfort cieplny na świecie poprzez dostarczanie kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, klimatyzacji i akcesoriów. Stawia na ciągłą poprawę efektywności energetycznej produktów oraz zmniejszenia emisji gazów, by chronić środowisko naturalne.

Dzięki systemowi szkoleń zapewnia rozwój i aktualną wiedzę techniczną swoim partnerom biznesowym.


Najnowsze