Regulacyjna armatura podpionowa Herz – podstawa optymalnej hydrauliki instalacji

W nowoczesnych instalacjach przemysłowych, ciepłowniczych, grzewczych i klimatyzacyjnych z wodą chłodzącą (lodową) podstawowym zagadnieniem jest uzyskanie przepływów projektowych. Operacja mająca na celu doprowadzenie do tego stanu nazywana jest popularnie równoważeniem hydraulicznym instalacji z wykorzystaniem armatury regulacyjnej i nastawczej.

STROMAX-MS – przelotowy zawor regulacyjny STROMAX-MS – przelotowy zawor regulacyjny HERZ-STRŐMAX-4117 – podpionowy zawór regulacyjny do wody pitnej HERZ-STRŐMAX-4117 – podpionowy zawór regulacyjny do wody pitnej HERZ-STRŐMAX-4017 – w wykonaniu kołnierzowym HERZ-STRŐMAX-4017 – w wykonaniu kołnierzowym HERZ-Kombiventill – regulator przepływu HERZ-Kombiventill – regulator przepływu HERZ-STRŐMAX-4017 – przelotowy zawór regulacyjny z kryzą pomiarową HERZ-STRŐMAX-4017 – przelotowy zawór regulacyjny z kryzą pomiarową

Zawory HERZ-STRŐMAX do dynamicznego równoważenia instalacji

Firma Herz oferuje kompletną gamę zaworów regulacyjnych i odcinających typu STRŐMAX, a uzupełnienie armatury regulacyjnej stanowią precyzyjne regulatory różnicy ciśnienia i przepływu. Zawory HERZ-STRŐMAX charakteryzuje bardzo szeroki zakres stosowania. W zależności od modelu, zawory te służą do:

  • wydławiania nadwyżek ciśnienia dyspozycyjnego poszczególnych pionów,
  • pomiaru, regulacji i monitoringu wartości przepływu czynnika roboczego (woda grzewcza, chłodząca czy technologiczna w bardziej złożonych procesach technologicznych),
  • podłączania i napełniania oraz odłączania i opróżniania z wody obsługiwanego obiegu.

Mając na uwadze rosnące wymagania klientów w zakresie komfortu zabudowy i obsługi armatury równoważącej, fi rma Herz wprowadziła rodzinę zaworów STRŐMAX-GR i GM. Tym, co je wyróżnia jest możliwość łatwego odczytu, nastawy na konsoli zabudowanej w pokrętle oraz umiejscowienie z jednej strony zaworu pokrętła i króćców pomiarowych.
W większych instalacjach centralnego ogrzewania i klimatyzacji, do regulacji dynamicznej wykorzystywane są regulatory przepływu HERZ serii 4001 i 4006 oraz regulatory różnicy ciśnienia HERZ- 4007 i HERZ-400.

Przelotowe zawory regulacyjne HERZSTRŐMAX 4017

Zawory skośne HERZ-STRŐMAX-4017 charakteryzują się wysoką przepustowością i doskonałymi własnościami regulacyjnymi. STRŐMAX-4017 (DN15-DN50), to jeden z najnowszych typoszeregów przelotowych zaworów regulacyjno-odcinających, wyposażonych w niewznoszący się trzpień, z możliwością nastawy wstępnej. W korpusie zaworu – oprócz tradycyjnego zespołu regulacyjnego „gniazdo-grzybek” – wbudowana jest na stałe kryza pomiarowa o znanym, stałym KVs. W korpus zaworu wbudowane są ponadto dwa króćce pomiarowe z szybkozłączkami. Zastosowanie króćców i kryzy pomiarowej o stałym KVs umożliwia łatwy pomiar przepływu, przy równoczesnej zmianie nastawy elementu regulacyjnego. Wartość nastawy wstępnej można odczytać z czytelnej konsoli, zabudowanej w korpusie pokrętła.
Zawory HERZ-STRŐMAX-4017 stanowią jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie regulacji i pomiaru przepływu instalacji wodnych, które jest obecnie stosowane w technice grzewczej, klimatyzacyjnej i przemysłowej.

Najważniejsze zalety zaworów STRŐMAX-4017,to:

  • wysoka dokładność pomiaru przepływu (ok. 3%),
  • możliwość pomiaru przepływu przy jednoczesnej zmianie nastawy,
  • skuteczne zabezpieczenie przed zmianą nastawy przez osoby niepowołane,
  • niewznoszący się trzpień pokrętła,
  • możliwość stosowania jako medium wody z substancjami niezamarzającymi (na bazie glikolu).
Poprzedni artykułEfektywne systemy wentylacyjne – jaki wybrać rekuperator
Następny artykułOchrona instalacji solarnych przed przegrzaniem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here