Rodzaje i zastosowanie przyssawek do szkła

Przyssawki do szkła to bardzo dobre przyrządy do przenoszenia szyb, a także transportu ciężkich materiałów oraz montażu elementów wielkogabarytowych. Przyssawki do szkła stosowane są na placach budowy, jak również w halach magazynowych i przemyśle.

rodzaje i zastosowanie przyssawek do szkla - Rodzaje i zastosowanie przyssawek do szkła

Charakterystyka i rodzaje przyssawek do szkła

Przyssawki do szkła nazywane są również chwytakami próżniowymi lub zawiesiami. Sprzęt ten stosowany jest głównie na placach budowy, chociaż czasami przydaje się także w innych miejscach. Nowoczesne modele w znacznym stopniu ułatwiają pracę, zmniejszają obciążenie pracowników fizycznych. Dzięki nim możliwe staje się efektywne i szybkie działania. Przyssawka do szkła pozwala na podnoszenie szyb i elementów szklanych, przenoszenie ich oraz montaż. Takie chwytaki umożliwiają pracę zarówno z gładkimi, jak i falistymi elementami szklanymi, dzięki czemu są sprzętem uniwersalnym. Można wyróżnić trzy rodzaje przyssawek do szkła:

  • chwytaki ręczne, które służą do przenoszenia niewielkich tafli szkła, a ich udźwig wynosi zwykle około 100 kilogramów;
  • przyssawki akumulatorowe, które cechują się precyzją w montażu i pozwalają na znacznie większy udźwig; mogą pracować przez około 8 godzin bez ładowania;
  • przyssawki zasilane z sieci, które pozwalają na manualne obracanie materiału, jednak muszą mieć cały czas źródło energii. 

Wybierając przyssawkę do szkła, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej rodzaj oraz udźwig. 

Zastosowanie przyssawek do szkła

Chwytaki do szyb przydają się przede wszystkim na placach budowy, na przykład w trakcie wstawiania okien do budynków mieszkalnych lub obiektów użyteczności publicznej. W praktyce więc są stosowane do podnoszenia, przenoszenia i montażu elementów szklanych. Czasami używa się ich także w magazynach i halach produkcyjnych, dodatkowo bywają wykorzystywane podczas montażu szyb w autobusach i tramwajach. Przyssawki do szkła mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Obecnie nowoczesne chwytaki do szyb umożliwiają korektę ubytków, które powstają przez utratę próżni. Innowacyjne modele informują o tym sygnałem dźwiękowym, szybko i sprawnie można więc naprawić ewentualny błąd. Warto także zaznaczyć, że chwytaki pozwalają na intuicyjne i łatwe manewrowanie danym materiałem, dzięki czemu zadania nie są zbyt skomplikowane. Dodatkowo przyssawki zapewniają bezpieczeństwo w trakcie codziennej pracy. W przypadku najnowszych modeli chwytaków możliwe jest podniesienie materiału o wadze nawet 600 kilogramów, co jest sporym ułatwieniem w trakcie pracy na budowie. Wszystko jest stabilne i bezpieczne, a pracownicy nie są nadmiernie obciążeni. Przyssawki do szkła mają naprawdę szeroki zastosowanie, nic więc dziwnego, że wiele przedsiębiorstw i specjalistów nie może się bez nich obyć w codziennej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here