Jakie jest zastosowanie płyt warstwowych PIR i dlaczego warto je wybrać?

Płyty warstwowe PIR to materiał służący do termoizolacji budynków. Są wykonane z twardej pianki poliuretanowej (niezwykle wytrzymałego tworzywa cechującego się doskonałymi parametrami), stalowej okładziny wewnętrznej oraz powłoki zewnętrznej. Płyty PIR to rozwiązanie zarówno ekonomiczne, jak i trwałe.

jakie jest zastosowanie plyt warstwowych pir i dlaczego warto je wybrac - Jakie jest zastosowanie płyt warstwowych PIR i dlaczego warto je wybrać?

Termoizolacja na długie lata

W przypadku płyt warstwowych PIR współczynnik przewodzenia ciepła jest znacznie lepszy niż w przypadku płyt z rdzeniem styropianowym lub tych z wełny mineralnej. Wysoka szczelność ogniowa uzyskana przez odpowiednie obustronne ukształtowanie zamka i styku płyt to gwarancja bezpieczeństwa. Trwałe powłoki ochronne stanowią doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, a jednocześnie chronią przed korozją. Nienasiąkliwa izolacja sprawi, że na ścianach oraz sufitach nie pojawi się pleśń, która nie tylko wygląda nieestetycznie, lecz także jest niebezpieczna dla zdrowia. Płyta warstwowa PIR to droższy materiał niż styropian lub wełna mineralna, jednak ma wszechstronne i uniwersalne zastosowanie. Na rynku dostępne są płyty ścienne i dachowe, dlatego wykorzystuje się je do termoizolacji całego budynku – ścian zewnętrznych, działowych oraz dachów. Dzięki użyciu warstwowych płyt z rdzeniem z poliuretanu można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym oraz chłodzenia w okresie letnim. Spadek wydatków stanie się zauważalny już w ciągu jednego sezonu. Ważny segment budownictwa stanowi budownictwo przemysłowe. W przypadku zakładów zajmujących się produktami mrożonymi wykorzystanie chłodniczych płyt warstwowych umożliwia zmniejszenie kosztów utrzymania odpowiedniej temperatury. Użyte do izolacji ścian zewnętrznych i działowych stworzą doskonałą barierę termiczną. Do wyboru są wersje z widocznym i ukrytym mocowaniem. Niewidoczne łączniki płyt poprawiają walory estetyczne budynku, więc stanowią dobre rozwiązanie dla osób przywiązujących wagę do detali.

Doskonała jakość i nowoczesny wygląd płyt warstwowych

Odpowiedni dobór barw wśród szerokiej gamy kolorystycznej dostępnej na rynku pozwoli stworzyć elewację o nowoczesnym wyglądzie. Jednym z wielu pomysłów na zamontowanie ściennych płyt PIR jest ułożenie w szachownicę elementów o podobnych odcieniach albo pasów poziomych lub pionowych. Różne wariacje jednej barwy będą doskonale ze sobą współgrały, tworząc niebanalną całość i przyciągając wzrok. Powłoki zewnętrzne są odporne na zarysowania i zachowują kolor przez cały okres użytkowania. Płyty warstwowe PIR chętnie wykorzystuje się do termoizolacji większych budynków rolniczych oraz przemysłowych, takich jak hale produkcyjne, mroźnie i inne obiekty budownictwa przemysłowego. Tego typu materiały są więc doskonałym wyborem zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorców budowlanych, a także deweloperów, którzy zajmują się budową obiektów użyteczności publicznej.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRodzaje i zastosowanie przyssawek do szkła
Następny artykułKlimatyzatory zamiast grzejników? Gdzie sprawdzą się najlepiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here