Sprawne i ekonomiczne rozdzielanie ciepła

Sprawne i ekonomiczne działanie systemu centralnego ogrzewania zależy od wielu czynników. Inwestorzy wybierający sposób ogrzewania domów w pierwszej kolejności zastanawiają się nad wyborem źródła ciepła, a następnie rozpatrują sposób jego dystrybucji wybierając pomiędzy ogrzewaniem grzejnikowym i niskotemperaturowym. Obecnie niemal standardem staje się połączenie obu tych systemów. Rozpatrując, z ich punktu widzenia, kluczowe zagadnienia często zapominają o detalach, które mają znaczący wpływ na jakość całej instalacji.

perfekcyjne-rozdzielanie-ciepla Ramię do pompy A.743

Za prawidłową dystrybucję ciepła odpowiadają rozdzielacze, które dostarczają ciepło do poszczególnych obiegów grzewczych. Oferta rynkowa tych urządzeń jest szeroka i umożliwia dopasowanie odpowiedniego modelu do zastosowanego rodzaju ogrzewania i ilości obwodów grzewczych. Nie bez znaczenia są również nowoczesne rozwiązania techniczne poprawiające komfort pracy instalatora związany zarówno z montażem rozdzielacza, jak i późniejszą regulacją jego pracy.

Rozdzielacze w ofercie Perfexim

PERFEXIM posiada w ofercie 9 typów kompletów belek rozdzielaczy w ponad 90-ciu modelach.
Każdy z kompletów rozdzielaczy składa się z dwóch belek o średnicy wewnętrznej 1” oraz dwóch korków zaślepiających, dwóch uchwytów stalowych umożliwiających zamontowanie rozdzielaczy w szafce, a reszta komponentów zmontowana jest z belkami według poszczególnych typów w taki sposób aby dostarczyć komplet odpowiadający danemu rodzajowi instalacji c.o..
Rozdzielacze umożliwiają podłączenie od dwóch do jedenastu obwodów (w typach PH-100 i PH-101 maksymalna liczba obwodów to 12, a typ PH-108 umożliwia zastosowanie w instalacjach do 10-ciu obiegów).

REKLAMA


perfekcyjne-rozdzielanie-ciepla_1Wkładka zaworowa regulowana do belki rozdzielacza

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego

Komplety belek rozdzielacza służą do rozdzielania czynnika grzewczego w instalacjach c.o. w zależności od zastosowanego kompletu rozdzielanie czynnika w instalacjach grzejnikowych i ogrzewania podłogowego. Do ogrzewania podłogowego zalecane są komplety, w których użyte zostały na belkach zasilających rotametry (przepływomierze) umożliwiające precyzyjne wyregulowanie przepływów na każdej z pętli ogrzewania podłogowego (typy PH-104; PH-107; PH-108).

Rozdzielacze do ogrzewania grzejnikowego

Do dzielenia czynnika grzewczego w instalacjach grzejnikowych można zastosować belki, w których zamontowane są zawory zasilające ręczne z możliwością zamontowania siłownika termicznego z gwintem M30x1,5 oraz zawory odcinające na klucz imbusowy. Komplety belek PH-100, PH-101 i PH-102 są zestawami, które nie mają dodatkowych komponentów, a pozostałe komplety przygotowane są bezpośrednio do montażu i każdy z nich posiada nypel podłączeniowy ¾” przeznaczony do szybkiego montażu z rurą pex/al./pex ø16 (najlepiej zastosować w tym miejscu złączkę NUT02).

perfekcyjne-rozdzielanie-ciepla_2 Komplet rozdzielacza A.PH-108

Małgorzata Kasper

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *