Śrutowanie to niezawodny i szybki sposób na uzyskanie pożądanej powierzchni wielu materiałów. Sprawdź, czy nie pomoże Ci w pracy.

  Śrutowanie sprawdzi się w przypadku wykańczania różnych części – od tych ważących kilka gram do tych osiągających wagę kilkuset kilogramów. Oczyszczanie i przygotowywanie do dalszej obróbki wybranych powierzchni odbywa się tutaj poprzez wyrzucanie małych metalowych lub mineralnych kulek na powierzchnię obrabianego przedmiotu z ogromnymi prędkościami sięgającymi nawet 244 metrów na sekundę. To świetny sposób m.in. na pozbycie się rdzy, kamienia, ostrych krawędzi, czy odprysków. Wystarczy odpowiednio dobrać śrutownicę. W wielu branżach to rozwiązanie zdecydowanie ułatwiające pracę. W Twojej także?

  srutowanie to niezawodny i szybki sposob na uzyskanie pozadanej powierzchni wielu materialow - Śrutowanie to niezawodny i szybki sposób na uzyskanie pożądanej powierzchni wielu materiałów. Sprawdź, czy nie pomoże Ci w pracy.

  Śrutownice dobierz w zależności od oczekiwanych efektów

  Rodzaj śrutownicy determinuje przede wszystkim typ i rozmiar detali poddawanych obróbce. Co do zasady, śrutownice wirnikowe, sprawdzają się w wydajnym oczyszczaniu elementów o zróżnicowanych wymiarach oraz o nawet nietypowych kształtach. To określa ich sporą uniwersalność zastosowania.

  Śrutownice wirnikowe zawieszkowe gwarantują przede wszystkim wysoką precyzję. Śrutownice bębnowe pozwalają na usunięcie wielu rodzajów powłok farbiarskich i lakierniczych, stanowiąc jednocześnie alternatywę dla trudnego oraz długotrwałego ręcznego czyszczenia elementów o małych lub średnich gabarytach. W każdym przypadku to najlepsza opcja, jeśli chcesz oczyścić wybrany detal z korozji, zgorzelin, wypływek, czy nalotów.

  srutowanie to niezawodny i szybki sposob na uzyskanie pozadanej powierzchni wielu materialow2 - Śrutowanie to niezawodny i szybki sposób na uzyskanie pożądanej powierzchni wielu materiałów. Sprawdź, czy nie pomoże Ci w pracy.

  Jakie materiały możesz obrabiać poprzez śrutowanie?

  Metal to zdecydowanie najczęściej obrabiany poprzez śrutowanie materiał. Technologia ta sprawdzi się jednak także w przypadku przedmiotów wykonanych z kamienia, tworzywa sztucznego, betonu, ceramiki, czy nawet drewna, w tym także delikatnych i kruchych części (oczyszczanie powietrzem).

  Co zatem można poddać śrutowaniu? Jeśli chcesz uzyskać efekt idealnie gładkiej lub przeciwnie – odpowiednio porowatej powierzchni, pozbyć się rdzy, kamienia, warstw lakieru, a także pozostałości masy formierskiej z wykonanych odlewów – możesz poddać śrutowaniu w komorach śrutowniczych jak https://blastech.pl/produkty/komory-srutownicze/ praktycznie każdy detal.

  Śrutowaniu podlegają najczęściej elementy konstrukcyjne ze stali, części lotnicze i samochodowe, koła zębate, obudowy pomp, korpusy zaworów, odlewy, śruby, nity, a nawet implanty ortopedyczne. Przemysł motoryzacyjny, stoczniowy, czy, jak się okazuje także medyczny, nie poradziłby sobie z pewnością bez śrutowania. Co więcej, śrutownica przyspieszy Twoją pracę w garażu, czy warsztacie, amatorskim lub profesjonalnym.

  srutowanie to niezawodny i szybki sposob na uzyskanie pozadanej powierzchni wielu materialow1 - Śrutowanie to niezawodny i szybki sposób na uzyskanie pożądanej powierzchni wielu materiałów. Sprawdź, czy nie pomoże Ci w pracy.

  Śrutownice są niezastąpione niemal w każdym przemyśle

  Jak już wspomnieliśmy, branża motoryzacyjna, stoczniowa, kolejowa, czy dowolnie wybrana produkcyjna – żadna z nich nie mogłaby się obejść bez śrutowania. O ile oczekujemy wydajnej pracy i relatywnie szybkich jej efektów. Odpowiedni dobór śrutownicy umożliwia swobodne operowanie parametrami, a tym samym uzyskiwanie różnych efektów. 

  Śrutownice wirnikowe pozwalają na ujednolicenie wybranych powierzchni lub uzyskanie efektu chropowatości. W każdym przypadku będzie to najlepsza opcja dla oczyszczania i wykończania części maszyn, komponentów produkcyjnych, prefabrykatów, blach, czy też detali kutych oraz spawanych. Jeśli chcesz pozbyć się warstwy lakieru, rdzy z obrabianej blachy lub śruby, bądź też masz w planach precyzyjne oczyszczenie stalowych prętów, najszybciej wykonasz takie zadanie przy wykorzystaniu śrutownicy.

  Śrutownica wirnikowa dla amatora starych pojazdów

  Oczyszczanie z rdzy, kamienia, wszelkich nalotów, czy zbędnych warstw lakieru to podstawowe zadanie śrutownicy wirnikowej. Niemal natychmiast możesz zauważyć, że taka funkcjonalność przyda się w Twoim warsztacie lub garażu, np. w procesie oczyszczania karoserii starych samochodów lub innych detali, jak zabytkowe maszyny, stare kaloryfery i grzejniki, czy elementy zabytkowych pieców. Niezależnie od tego, czy odrestaurowujesz stare przedmioty hobbystycznie, czy zajmujesz się taką działalnością zawodowo, zastosowanie śrutownicy zdecydowanie ułatwi Ci i znacząco przyspieszy każde realizowane zadanie.

  Śrutowanie pozwoli Ci precyzyjnie usunąć z obrabianej powierzchni tłuste plamy, rdzę i powłokę malarską, a także wszelkiego typu zanieczyszczenia. Dodatkowo, jeśli masz w planach malowanie, metalizację natryskową, czy laminowanie wybranej powierzchni, poprzez śrutowanie najlepiej przygotujesz detal do takich właśnie prac. Śrutowanie jest niezastąpione w przypadku prac konserwacyjnych, modernizacyjnych, czy podczas zabezpieczania elementów gotowych. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią śrutownicę.

  Materiał zewnętrzny

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułWykończenie balkonu krok po kroku
  Następny artykułFarby lateksowe

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here