Stacja rozładunku big bag – charakterystyka i zalety

  Napełnianie worków typu big bag o dużej pojemności nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza w przypadku konieczności zapełnienia setek pojemników każdego dnia. W takich przypadkach pomocna okazuje się stacja rozładunku big bag. Na czym dokładnie polega praca takiej maszyny? Jakie są jej zalety? Wyjaśnienia znajdziesz w artykule.

  1. Co to jest stacja rozładunku big bag?
  2. Stacja rozładunku big bag – zalety i korzyści

  Co to jest stacja rozładunku big bag?

  Profesjonalna stacja rozładunku big bag, taka jest oferowana przez profesjonalną firmę http://tmseco.pl/oferta/stacja-rozladunku-big-bag, to maszyna służąca do równomiernego i płynnego napełniania worków typu big-bag materiałami sypkimi albo kawałkowymi. Urządzenia wyposażono w specjalne uchwyty do mocowania worków oraz zbiornik zasobowy o zróżnicowanej pojemności. Istotnym elementem jest dozownik, którym może być podajnik wibracyjny, przenośnik taśmowy albo wibracyjny. Pod zbiornikiem mieści się zasuwa płytowa napędzana elektrycznie. Cała stacja załadunku została posadowiona na konstrukcji stalowej wsporczej na płozach albo na kółkach, co umożliwia jej swobodne przemieszczanie. Co istotne, stacja taka może być dodatkowo wyposażona w szafkę sterowniczą ze sterownikiem pozwalającym na automatyczne zamknięcie zasuwy po osiągnięciu określonej wagi, a także w pomost wagowy, który umożliwia dokładne napełnianie big-bagów. 

  Stacja rozładunku big bag – zalety i korzyści

  Dlaczego warto skorzystać ze stacji załadunku i rozładunku worków big bag? Korzyści wynikających z wyboru tego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim maszyna ta znacząca ułatwia i przyspiesza pracę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, proces pakowania, jak również opróżniania worków przemysłowych stał się zautomatyzowany. Sprzęt ten nadaje się do pakowania worków z różnego rodzaju materiałami, sprawdzi się więc z powodzeniem w różnych branżach.

  Ponadto korzystając z tej opcji, można wyeliminować konieczność sprzątania materiału rozsypanego wokół. Stacja rozładunku działa bowiem bardzo precyzyjnie i dokładnie napełnia worki, bez rozsypywania produktów. Wpływa to więc na zmniejszenie strat materiałowych podczas każdego ładowania, co przekłada się na oszczędności finansowe.

  Poza tym w czasie zwykłego napełniania worków dochodzi do wzbijania się pyłu. Użycie stacji znacząco ogranicza ten problem. Bardzo szczelny komin zatrzymuje pył w środku worka. Istotną korzyścią jest też zwiększenie komfortu pracowników. Ręczne napełnianie wiąże się z obowiązkiem wykonania szeregu czynności, których nie trzeba realizować w czasie korzystania z maszyny. To pozwala oszczędzić cenny czas pracy.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here