Toalety bezkołnierzowe – czym wyróżniają się na tle innych rozwiązań?

Kwestie czystości i higieny odgrywają jedną z najistotniejszych ról w każdej łazience. Nic więc dziwnego, że producenci armatury łazienkowej tworzą coraz to nowe rozwiązania, które mają za zadanie znacznie ułatwić nam dbanie o te kwestie. Jednym z nich są wc bezkołnierzowe, których specjalna konstrukcja ułatwia zachowanie miski toaletowej w lepszej czystości i higienie. Jak prezentują się toalety rimless i jakie inne, istotne zalety wiążą się z ich bezkołnierzową konstrukcją?

toalety bezkolnierzowe czym wyrozniaja sie na tle innych rozwiazan - Toalety bezkołnierzowe – czym wyróżniają się na tle innych rozwiązań?

Wc bezkołnierzone – czym jest konstrukcja rimless?

W tradycyjnych miskach wc spłukiwana woda przepływa przez specjalną rynnę, zanim ostatecznie trafi do miski. Owa rynna, nazywana także kołnierzem, to jedno z najbardziej problematycznych w czyszczeniu miejsc w obrębie miski wc. Jej skomplikowana, pełna załamań i kątów konstrukcja sprawia, że w kołnierzu gromadzą się zanieczyszczenia, które trudno jest dogłębnie usunąć na dłuższą metę. Wszystko to negatywnie wpływa na higienę korzystania z toalety oraz wymaga regularnego przeprowadzania skomplikowanych i czasochłonnych zabiegów czyszczących, aby przywrócić jej pierwotną czystość.

Problem ten został natomiast całkowicie wyeliminowany w toaletach bezkołnierzowych, które, jak sama ich nazwa wskazuje, są rozwiązaniami zupełnie pozbawionymi fizycznego kołnierza. W efekcie, toalety rimless są znacznie prostsze w czyszczeniu, gdyż ich konstrukcja jest wolna od fizycznych zakamarków i załamań, w których gromadzić mogłyby się zanieczyszczenia i drobnoustroje. Czyszczenie takiej miski wc jest więc szybkie, proste i skuteczne, co pozwala codziennie cieszyć się czystą oraz w pełni higieniczną toaletą. Kwestie higieny to jednak nie wszystkie zalety, jakimi dysponują nowoczesne i funkcjonalne wc bezkołnierzowe.

toalety bezkolnierzowe czym wyrozniaja sie na tle innych rozwiazan1 1024x488 - Toalety bezkołnierzowe – czym wyróżniają się na tle innych rozwiązań?

Oszczędność wody oraz zapobieganie przypadkowym wyciekom

Wśród wc bezkołnierzowych dostępnych na rynku na szczególną uwagę zasługują rozwiązania marki Roca, która w procesie projektowania oraz produkowania swoich toalet korzysta z najnowszych technologii. W efekcie powstają eleganckie i higieniczne wc bezkołnierzowe, które są wygodne i funkcjonalne w codziennym korzystaniu. Marka Roca, w trosce o ekonomiczność korzystania z oferowanych przez siebie rozwiązań oraz dbałość o środowisko naturalne, wyposażyła swoje toalety w zupełnie nowy system rozprowadzania wody. Woda jest w nim nie tylko spłukiwana z większą siłą, co pozwala szybciej usunąć z wnętrza miski zanieczyszczenia, ale także bardziej równomiernie rozprowadzana dzięki specjalnie zaprojektowanemu dystrybutorowi wody zapewniającemu optymalne jej rozprowadzenie po obrębie miski z odpowiednim strumieniem wody. Rozwiązanie Rimless w toaletach Roca sprawia, że miska jest opłukiwana dużo wyżej niż przewiduje to standard Unii Europejskiej, a odpowiednio zaprojektowany kształt miski chroni przed wychlapywaniem wody.

W efekcie potrzebna jest jej mniejsza ilość, aby osiągnąć optymalne efekty spłukiwania, co pozwala zmniejszyć jej zużycie oraz pozytywnie wpływa na stan domowego budżetu. W górnej części misek rimless marki Roca dodana została natomiast charakterystyczna wypukłość, której obecność pozwala dotrzeć spłukiwanej wodzie znacznie wyżej oraz jeszcze dokładniej oczyścić całą powierzchnię miski. Odpowiednia konstrukcja miski wc sprawia z kolei, że woda jest zawsze utrzymywana w jej obrębie oraz nie ma możliwości wydostania się na zewnątrz, co pozwala skutecznie zapobiegać przypadkowym wyciekom chroniąc łazienkę przed zalaniem.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZestaw prysznicowy – jaki kupić?
Następny artykułFotowoltaika i pompa ciepła – ekologiczne źródła energii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here