Zestaw prysznicowy – jaki kupić?

To, jaki zestaw prysznicowy wybierzemy, musi być dopasowane nie tylko do naszych gustów, ale także do miejsca, w którym będzie on zamontowany (wanna czy prysznic), a także indywidualnych potrzeb, jakie mamy w tym względzie oraz tego, czy montaż baterii ma być przeprowadzony w bardziej, czy w jak najmniej inwazyjny sposób. Sprawdźmy zatem, jakie są rodzaje zestawów prysznicowych, z jakich elementów się składają, i które rozwiązania są najlepsze w danej sytuacji.

zestaw prysznicowy jaki kupic 1024x819 - Zestaw prysznicowy – jaki kupić?

Rodzaje baterii prysznicowych

Podstawą wygodnego używania zestawu prysznicowego są baterie prysznicowe. Podział baterii prysznicowych opiera się na rodzaju ich montażu. Pierwszym są doskonale znane i stosowane powszechnie już od bardzo dawna baterie natynkowe. Tego typu armatura montowana jest na tynku, dlatego wszystkie elementy jej konstrukcji, także te łączące ją z dopływem wody, są widoczne.

W przypadku drugiego typu armatury, którym są baterie podtynkowe, jest inaczej. Na zewnątrz widoczny jest tylko ten element baterii, który służy do jej obsługi. Reszta ich korpusu jest ukryta pod tynkiem. Co prawda takie baterie wyglądają bardzo efektownie, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ich montaż wymaga już większych prac remontowych. Trzeba ją bowiem umieścić pod elementami wykończenia – więc albo montujemy taką baterię w trakcie budowy, albo w trakcie generalnego remontu, gdy wymieniamy np. płytki w łazience.

Oprócz podstawowego podziału na baterie natynkowe i podtynkowe rozróżniamy także baterie prysznicowe:

  • z wylewką
  • bez wylewki
  • jednouchwytowe – z dźwignią do regulacji strumienia i temperatury wody
  • dwuuchwytowe – regulacja w postaci kurków

Baterie prysznicowe to jednak nie wszystko. O funkcjonalności zestawu prysznicowego świadczy również jego wyposażenie oraz rozwiązania technologiczne, jakie zostały zastosowane w ich konstrukcji.

Zestawy prysznicowe do wanny – na co zwrócić uwagę?

Zestawy prysznicowe z reguły są na tyle uniwersalne, że można je montować zarówno w wannie, jak i w kabinie. Jest jednak kilka ważnych różnic, które wpływają na wygodę użytkowania prysznica w przypadku konkretnego miejsca ich montażu. Jeśli decydujemy się na zestaw prysznicowy do wanny i planujemy zakupić słuchawkę wraz z baterią, musimy pamiętać o tym, aby bateria prysznicowa była wyposażona w wylewkę. W innym przypadku korzystanie z wanny byłoby bardzo niewygodne.

Zestawy prysznicowe do kabiny

Natomiast zestaw prysznicowy w kabinie może mieć wylewkę, ale nie musi. Tuta jest to już raczej kwestia gustu i wyboru dyktowanego designem prysznica. Przy zakupie armatury prysznicowej warto również zwrócić uwagę na jakość. Wybierając wyroby markowe, zyskujemy nie tylko większą trwałość i zauważalną solidność wykonania, ale także innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że sama kąpiel jest nie tylko przyjemniejsza, ale może także być bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna.

zestaw prysznicowy jaki kupic1 - Zestaw prysznicowy – jaki kupić?

Zestaw prysznicowy Grohe

Doskonałym przykładem jest zestaw prysznicowy Grohe, gdzie mamy do czynienia z wysokiej jakości armaturą, która odznacza się innowacyjną konstrukcją, pozwalającą na ograniczenie zużycia wody, zabezpieczenie w postaci ogranicznika maksymalnej temperatury oraz równomierne jej doprowadzenie do każdej dyszy, co daje wspaniałe wrażenia podczas kąpieli. Przy tym obok funkcjonalności i praktyczności, zestaw prysznicowy Grohe charakteryzuje się nowoczesnym designem. Marka w przypadku armatury ma znaczenie. Markowe produkty są bowiem trwalsze i mają nawet kilkuletnią gwarancję. W przypadku Grohe jest to aż 5 lat.

test
Poprzedni artykułDobra jakość powietrza dzięki systemom klimatyzacji przemysłowej hal i magazynów
Następny artykułToalety bezkołnierzowe – czym wyróżniają się na tle innych rozwiązań?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here