Trendy na rok 2021 – jakimi rozwiązaniami klient będzie zainteresowany? – ogrzewanie i wentylacja

Instalator powinien być przygotowany na rozwiązania, które klienci będą cenić w najbliższym czasie. Dom zawsze był dla ludzi strefą komfortu, okres zimowy intensyfikował obecność w pomieszczeniach, a pandemia jeszcze podkreśliła jego znaczenie. Człowiek potrzebuje wygodnego miejsca do odpoczynku, spędzenia czasu z bliskimi, w cieple i świeżym powietrzu. W cenie będzie więc na pewno komfortowe ogrzewanie i wentylacja, najlepiej obsługiwane z poziomu telefonu i energooszczędne – w tym zakresie sięgnij po sprawdzoną ofertę Zehndera.

Rewolucyjne urządzenie grzewcze Zehnder Zenia, dzięki wydajności termowentylatora o mocy cieplnej 1000 W, gwarantuje błyskawiczne nagrzanie pomieszczenia. Jego dodatkowa zaletą jest możliwość ogrzania i schowania ręczników za eleganckimi drzwiczkami.
Rewolucyjne urządzenie grzewcze Zehnder Zenia, dzięki wydajności termowentylatora o mocy cieplnej 1000 W, gwarantuje błyskawiczne nagrzanie pomieszczenia. Jego dodatkowa zaletą jest możliwość ogrzania i schowania ręczników za eleganckimi drzwiczkami.

XXI wiek to czas, kiedy od urządzeń wymaga się nie tylko użyteczności, ale również eleganckiego wyglądu w parze z oszczędnością zużycia energii i zachowaniem zdrowego klimatu. Właściciele domów są gotowi zapłacić nieco większe kwoty za rozwiązania, które spełnią te oczekiwania.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Smog nie zachęca do otwierania okien, przez które kurz, pyłki i cząsteczki sadzy dostają się do środka, a domownicy chcą oddychać świeżym powietrzem. Rozwiązaniem jest tu wentylacja, a oryginalne filtry w systemie wentylacji Zehnder zatrzymają nawet drobny pył. To ważne, bo szkodliwe cząsteczki mogą powodować nie tylko zaburzenia snu czy pogorszyć koncentrację, ale również zwiększyć ryzyko wystąpienia alergii, astmy i wielu innych chorób.
W przypadku grzejników warto wspomnieć klientom o powłoce antybakteryjnej Zehnder TopCare, która zabezpiecza przed namnażaniem mikroorganizmów (bakterii, grzybów) i redukuje ryzyko infekcji, dzięki jonom srebra. Jony te zabijają enzymy odpowiedzialne za transport substancji odżywczych, zapobiegają podziałowi komórek i uszkadzają membrany komórkowe mikroorganizmów.
Im szybciej ręcznik wysycha, tym mniej prawdopodobne, że rozwiną się na nim bakterie. Zehnder Zenia pozwala nie tylko ogrzać, ale i ukryć ręczniki za eleganckimi drzwiczkami, natomiast Zehnder Deseo Verso ma do tego celu przygotowane tylne uchwyty. Powstaje swoiste połączenie aspektów zdrowotnych z… porządkiem w łazience.

REKLAMA

Systemy wentylacji Zehnder, wyposażone w oryginalne fi ltry, chronią budynek przed utratą energii i przedostawaniem się do wnętrz smogu.
Systemy wentylacji Zehnder, wyposażone w oryginalne filtry, chronią budynek przed utratą energii i przedostawaniem się do wnętrz smogu.

…a do tego poczucie komfortu

Zimą w pełnym relaksie pomaga komfortowa temperatura, ale co zrobić, gdy, szczególnie w łazience, dla poszczególnych domowników jest to inna liczba na skali Celsjusza? Często przydaje się opcja uruchomienia grzejnika z wyprzedzeniem. Grzejnik Zehnder Deseo Verso dodatkowo potrafi szybko dostosować temperaturę do preferencji osoby aktualnie obecnej w pomieszczeniu za pomocą przyjemnie odczuwalnego, promieniującego ciepła podczerwonego. A gdy potrzebne jest naprawdę ekspresowe nagrzanie, to rewolucyjne urządzenie grzewcze Zehnder Zenia posiada wydajny termowentylator o mocy cieplnej 1000 W. Co więcej zapewnią również ciepły ręcznik, co zaraz po kąpieli stanowi namiastkę luksusu, który dopełnia wygląd grzejników. Zehnder Zenia jest dostępna w klasycznej bieli oraz szlachetnej czerni, co oznacza pełne dopasowanie do aktualnej palety kolorów stosowanej przez największych producentów ceramiki łazienkowej. Z kolei szlachetna powierzchnia grzewcza na podczerwień grzejnika Zehnder Deseo Verso występuje w błyszczącej, szklanej czerni lub bieli, jak również w postaci lustra.

Dla którego klienta taka propozycja nie brzmiałaby kusząco? A do tego centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Q – świeże powietrze bez konieczności otwierania okna w połączeniu z obsypaną nagrodami elegancką stylizacją urządzenia.

Grzejnik Zehnder Deseo Verso dostosowuje temperaturę do preferencji osoby aktualnie obecnej w pomieszczeniu wykorzystując technologię promieniowania podczerwonego.
Grzejnik Zehnder Deseo Verso dostosowuje temperaturę do preferencji osoby aktualnie obecnej w pomieszczeniu wykorzystując technologię promieniowania podczerwonego.

Energooszczędność w cenie

Otwarte okna w przegrzewanych pomieszczeniach to już na szczęście przeszłość. Oszczędzać można nie tylko dzięki najnowszej technologii zastosowanej w grzejnikach marki Zehnder. Pomocna jest także opcja nagrzewania w momencie zapotrzebowania, jak również funkcja timera, która pozwala zaprogramować odpowiednią temperaturę dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebna.

Mniejsze zapotrzebowanie mocy wentylatora w centrali wentylacyjnej Zehnder ComfoAir Q redukuje zużycie energii przez system rekuperacji.
Mniejsze zapotrzebowanie mocy wentylatora w centrali wentylacyjnej Zehnder ComfoAir Q redukuje zużycie energii przez system rekuperacji.

Dzięki wentylacji nie otwiera się okien, co prowadzi do oszczędności energii, którą ogrzewamy budynek. Z kolei mniejsze zapotrzebowanie mocy wentylatora centrali wentylacyjnej Zehnder ComfoAir Q, dzięki optymalizacji wykorzystania wnętrza centrali oraz przepływu powietrza w wymienniku, prowadzi do redukcji zużycia energii. W systemach wentylacyjnych Zehnder można także zastosować krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ERV (entalpiczny), który umożliwia przekazywanie energii cieplnej oraz wilgoci pomiędzy dwoma strumieniami powietrza. Zimą pozwoli na nawet 70% odzysku wilgoci z powietrza wywiewanego, zwiększającego komfort w pomieszczeniach mieszkalnych, czego efektem jest realny wzrost wilgotności w pomieszczeniach o ok. 10%. W okresie letnim wolimy zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniach, co umożliwia wymiana wilgoci w kierunku od powietrza nawiewanego do wyrzucanego.
Międzynarodowe nagrody dla grzejników i wentylacji firmy Zehnder potwierdzają nie tylko wysoką jakość, ale również elegancki wygląd połączony z energooszczędnością zastosowanych rozwiązań.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *