Trzy najpopularniejsze rodzaje elektronarzędzi

Elektronarzędzia są przystosowane do celów domowych oraz zastosowań profesjonalnych. Usprawniają czynności, są dużo dokładniejsze oraz szybsze niż narzędzia ręczne, dzięki napędzaniu prądem elektrycznym. Poznajmy trzy najpopularniejsze rodzaje elektronarzędzi. 

Trzy najpopularniejsze rodzaje elektronarzędzi

Szlifierki do obróbki drewna

Szlifierka jest jednym z najczęściej stosowanych narzędzi podpinanych do sieci elektrycznej. Dłuży do obróbki drewna oraz tworzyw sztucznych. Dzięki tarczom obrotowym lub nakładkom z papieru ściernego wygładza nierówne powierzchnie oraz zdziera pokrywające je warstwy.

Wykorzystywana do wszelkiego rodzaju remontów oraz prac przyspiesza przygotowanie materiału pod dalsze czynności. Za jej pomocą możemy też doprowadzić stare powierzchnie do lepszej kondycji.

REKLAMA

Najpopularniejsze cztery rodzaje to: 

  • szlifierki kątowe
  • szlifierki oscylacyjne
  • szlifierki taśmowe
  • szlifierki mimośrodowe

Różnią się one od siebie kształtem tarczy lub nakładkami oraz możliwościami jakie dają. 

Wyrzynarki i frezarki do cięcia drewna

Wyrzynarki używamy do obróbki drewna, za jej pomocą możemy też uciąć miękki metal oraz sztuczne tworzywa. Jej głównym elementem jest brzeszczot, który obracając się tnie materiał. W zależności od tego jaką moc będzie miał dany sprzęt tym na twardszym materiale będziemy mogli pracować. 

Narzędzie idealnie nadaje się do pracy w domu oraz w profesjonalnych warsztatach. Występują w dwóch typach, wyrzynarka ręczna oraz stołowa, która szczególnie znajduje zastosowanie przy większych pracach. 

Również za obróbkę drewna odpowiedzialna jest frezarka górnowrzecionowa.
Za jej pomocą będziemy mogli dokonać precyzyjnych cięć, które doprowadzą materiał do pożądanego przez nas kształtu. W porównaniu do wyrzynarki ma mniejsze możliwości ze względu na mniejszą moc oraz ostrze, dlatego najlepiej sprawdza się przy końcowych pracach lub wykończeniach detali. 

Wiertarki udarowe

Wiertarki udarowej użyjemy do wiercenia otworów w grubych ścianach oraz betonie.
Jej siła sprawia, że bez problemu będziemy mogli umocować półkę nawet na nośnej ścianie. Wiertarka udarowa znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zwykłe wiertło nie poradzi sobie.

Jej moc sprawia, że możemy w dużo szybciej przewiercić się przez ścianę, co jest nie tylko wygodne, ale również bezpieczniejsze. Na opornym materiale dużo łatwiej o wypadek w postaci złamanego wiertła, jeżeli będziemy próbować przebić się zwykłą wiertarką. 

Elektronarzędzia mają na celu przyspieszyć naszą pracę, w tej kwestii udary stanowią niewątpliwą czołówkę. 

Wiertarka udarowa dzięki swojej mocy nie niszczy materiału, przez który przechodzi, dzięki szybkości swojej pracy. Musimy jej jednak unikać na kruchych powierzchniach takich jak pustak czy płytki ceramiczne.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *