Uniwersalna złączka kanalizacyjna AWADUKT FLEX-CONNECT

Firma REHAU wprowadza na rynek w Polsce nowy innowacyjny system złączek kanalizacyjnych AWADUKT FLEX-CONNECT przeznaczonych do łączenia rur kanalizacyjnych wykonanych z różnych materiałów.

Często przy budowie sieci kanalizacyjnych występuje sytuacja, w której jest konieczność wykonania połączenia między istniejącą, a nowobudowaną siecią kanalizacyjną. W takich sytuacjach wymuszona jest konieczność połączenia rur wykonanych z różnych materiałów. Nierzadko rury te nie są już dostępne lub w międzyczasie normy techniczne uległy zmianie i tego typu produktów już się nie produkuje np.: azbestobeton . W zasadzie jedynym rozwiązaniem jest budowa kosztownej studni w miejscu zmiany materiału sieci kanalizacyjnej.

Rozwiązaniem tego problemu jest nowa uniwersalna złączka AWADUKT FLEX-CONNECT, która pozwala na bezproblemowe i zgodne z aktualnymi normami technicznymi połączenia materiałów różnych typów. Złączka ta wykonania jest z korpusu uszczelki z EPDM osłoniętego płaszczem z wysokoodpornego polipropylenu oraz osłonięta obejmą wykonaną ze stali szlachetnej.

uniwersalna zlaczka kanalizacyjna awadukt flex connect 1 - Uniwersalna złączka kanalizacyjna AWADUKT FLEX-CONNECTAWADUKT FLEX-CONNECT łączy rury: o różnej średnicy zewnętrznej, o różnych grubościach ścianek, z różnych materiałów, o różnej strukturze powierzchni

Złączka pozwala na łączenie rur ze stali, kamionki, żeliwa, betonu, żelbetu, azbestu oraz z tworzyw sztucznych PVC-U/PP/PE/GRP o ściankach gładkich, jak i strukturalnych w zakresie średnic od DN 110 do DN 630. Montaż złączki następuje za pomocą klucza dynamometrycznego pozwalającego na dokręcenie obejmy z odpowiednią siłą.

System AWADUKT FLEX-CONNECT gwarantuje ponadto szczelność do 2,5 bar potwierdzoną laboratoryjnie, posiada o 20% większą głębokość montażową w stosunku do systemów tradycyjnych oraz pozwala na oszczędność czasu na budowie. Dodatkowo w systemie zastosowano unikatową uszczelkę wykonana z materiału Q-TE-C, która w przypadku występowania sączeń powoduje ich doszczelnienie poprzez zwiększenie swojej objętości.

Uniwersalna złączka kanalizacyjna jest z tego powodu bardzo ciekawą alternatywą dla rozwiązania trudnych problemów przy budowie kanalizacji.

Prospekt AWADUKT FLEX-CONNECT

Więcej informacji na temat nowej złączki AWADUKT FLEX-CONNECT znajdziesz na: www.rehau.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCiepło, gorąco, chłodniej…
Następny artykułRury do instalacji łazienkowej – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here