Vitocal 200-S: pompa ciepła powietrze/woda

  Zarówno w budynkach modernizowanych, jak i w nowym budownictwie – pompa Vitocal 200-S (zakres mocy cieplnej od 4 do 13 kW) to idealne rozwiązanie. W już istniejących budynkach zapewnia oszczędne i przyjazne dla środowiska ogrzewanie podstawowe. Ponadto dostarcza temperaturę zasilania o wysokości do 55 °C. Znajdujący się w budynku piec gazowy lub olejowy ma za zadanie jedynie uzupełnienie ciepła w wyjątkowo mroźne zimowe dni.

  vitocal 200 s nowa pompa ciepla typu powietrze woda o konstrukcji split w atrakcyjnej cenie - Vitocal 200-S: pompa ciepła powietrze/woda

  W wersji przeznaczonej do nowych budynków pompa Vitocal 200-S może być instalowana jako wyłączny generator ciepła do ogrzewania powierzchni mieszkalnych i podgrzewania wody pitnej. Ponieważ posiada ona funkcję pracy rewersyjnej, w upalne letnie dni może być stosowana również w celu schładzania pomieszczeń.

  Konstrukcja pompy typu split obejmuje dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną, połączone ze sobą przewodami czynnika chłodniczego. Znajdująca się w jednostce zewnętrznej sprężarka z regulacja prędkości obrotowej zapewnia pompie Vitocal 200-S wysoki współczynnik efektywności COP: do 4,6 (A 7°C/W 35°C – według normy EN 14511) oraz umożliwia niskie roczne koszty prądu, co pozwala chronić środowisko i obniżyć koszty eksploatacji.

  reklama

  www.viessmann.pl

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułGazowe kotły centralnego ogrzewania
  Następny artykułKolektor słoneczny: próżniowy czy płaski?

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here