Vitocal 200-S: pompa ciepła powietrze/woda

Zarówno w budynkach modernizowanych, jak i w nowym budownictwie – pompa Vitocal 200-S (zakres mocy cieplnej od 4 do 13 kW) to idealne rozwiązanie. W już istniejących budynkach zapewnia oszczędne i przyjazne dla środowiska ogrzewanie podstawowe. Ponadto dostarcza temperaturę zasilania o wysokości do 55°C. Znajdujący się w budynku piec gazowy lub olejowy ma za zadanie jedynie uzupełnienie ciepła w wyjątkowo mroźne zimowe dni.

vitocal-200-s-nowa-pompa-ciepla-typu-powietrze-woda-o-konstrukcji-split-w-atrakcyjnej-cenie

W wersji przeznaczonej do nowych budynków pompa Vitocal 200-S może być instalowana jako wyłączny generator ciepła do ogrzewania powierzchni mieszkalnych i podgrzewania wody pitnej. Ponieważ posiada ona funkcję pracy rewersyjnej, w upalne letnie dni może być stosowana również w celu schładzania pomieszczeń.

Konstrukcja pompy typu split obejmuje dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną, połączone ze sobą przewodami czynnika chłodniczego. Znajdująca się w jednostce zewnętrznej sprężarka z regulacja prędkości obrotowej zapewnia pompie Vitocal 200-S wysoki współczynnik efektywności COP: do 4,6 (A 7°C/W 35°C – według normy EN 14511) oraz umożliwia niskie roczne koszty prądu, co pozwala chronić środowisko i obniżyć koszty eksploatacji.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *