VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie – energooszczędna nagrzewnica i kurtyna powietrzna VTS wyznacza nowy rynkowy trend

Znaczący udział w poborze energii elektrycznej na świecie, mają silniki stosowane w przemyśle. Wartości te są na tyle duże, że ich zmniejszeniem zainteresowani są nie tylko ponoszący koszty użytkownicy silników, ale też parlamenty wielu krajów. Unia Europejska wydaje odpowiednie przepisy nakładające na producentów urządzeń elektrycznych obowiązek stosowania coraz bardziej sprawnych napędów. Firma VTS – podążając za swoją długotrwałą strategią oraz znajdując przekonanie wśród swoich wieloletnich klientów wprowadza silniki energooszczędne EC – jako standard w nagrzewnicach wentylatorowych Volcano i kurtynach powietrznych Wing.

Sprawdzone urządzenia teraz z nowym sercem

Sercem każdego urządzenia tłoczącego powietrze jest zespół wentylatorowy czyli wirnik napędzany silnikiem. Decyduje on o głównych parametrach pracy urządzenia. Inżynierowie VTS, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie produkcyjne i eksploatacyjne, zoptymalizowali pod względem aerodynamicznym kształt wirnika osiowego w Volcano i promieniowego w Wing, co zapewniło maksymalizację wydajności. Oszczędność energetyczna uzyskana na wentylatorze, została połączona z oszczędnością wynikającą z zastosowania wysokosprawnych silników EC (Rys.1).

Czym charakteryzują się silniki EC?

Są to silniki prądu stałego, w których zamiast szczotek zastosowano elektrycznie sterowany komutator, cewki są nieruchome, a magnesy znajdują się na wirniku. Główną zaletą silników bezszczotkowych jest dużo wyższa trwałość i niezawodność wynikająca z wyeliminowania z konstrukcji szczotek, będących najczęstszą przyczyną awarii oraz najszybciej zużywającym się elementem mechanicznym silnika. Dzięki temu jedynym zużywającym się elementem silnika są jego łożyska. Eliminacja szczotek zapewnia cichszą pracę silnika oraz wyższą sprawność energetyczną.

Silniki EC w porównaniu do AC charakteryzują się:

  • niższym zużyciem energii elektrycznej
  • wyższą sprawnością w całym zakresie regulacji
  • większą trwałością
  • niższymi kosztami obsługi
  • cichobieżnością przy znacznych prędkościach obrotowych
  • możliwością płynnej regulacji wydajności za pomocą sygnału 0-10V DC lub MODBUS RTU
  • mniejszy rozmiarem silnika przy tej samej mocy
VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie energooszczędna nagrzewnica i kurtyna powietrzna VTS wyznacza nowy rynkowy trend.1 - VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie  - energooszczędna nagrzewnica i kurtyna powietrzna VTS wyznacza nowy rynkowy trend
Silnik EC, który stanowi standardowe wyposażenie nagrzewnic wentylatorowych Volcano oraz kurtyn powietrznych Wing firmy VTS.

Jakie korzyści dla użytkowników płyną ze stosowania silników EC w nagrzewnicy czy kurtynie powietrznej?

Wysoka sprawność silników EC bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, co daje klientom realne oszczędności. Dodatkowo możliwość łączenia 8 urządzeń do jednego sterownika VOLCANO EC bądź WING EC pomniejsza także koszty inwestycyjne. Przygotowaliśmy szereg symulacji finansowych, przykład jednej z nich można zobaczyć w innym artykule. Ogólnie rzecz biorąc, silniki EC są wstanie przynieść o 40% niższe koszty eksploatacji niż silniki poprzedniej generacji.

Czynniki pozafinansowe, które przemawiają za wyborem urządzeń z silnikiem EC, to przede wszystkim komfort jaki płynie z cichej pracy urządzeń –  płynne sterowanie prędkością obrotową pozwala na dopasowanie urządzenia do własnych potrzeb. Dodatkowo, klient może spać spokojnie – urządzenia VTS objęte są 5 letnią gwarancją a urządzenia wykonane są z dbałością i środowisko naturalne.

Dedykowane sterowanie

Wykorzystanie wszystkich właściwości Volcano oraz Wing nie byłoby możliwe bez odpowiedniego systemu sterowania. VTS oferuje sterowniki mikroprocesorowe odpowiednie do m.in. regulacji prędkości obrotowej czy programowania harmonogramu pracy. Sterowniki (Tab.1) doskonale wpisują się w najnowsze trendy, spełniając najwyższe wymagania techniczne i estetyczne.

Sam sterownik Volcano EC i Wing EC może sterować 1 nagrzewnicą czy kurtyną, ale jego ogromną zaleta jest możliwość wysterowania grupy do 8 urządzeń. Ponadto każdy ze sterowników może monitorować i zarządzać pracą urządzeń z poziomu zewnętrznego systemu BMS.

Połączenie z BMS

BMS (ang. Building Managment System) to system zarządzania budynkiem, którego zadaniem jest integracja wszystkich systemów automatyki urządzeń zainstalowanych w budynku. Najważniejszym zadaniem systemu z punktu widzenia użytkownika jest ograniczenie kosztów eksploatacji budynku związanych z instalacjami elektrycznymi, wentylacyjnymi, grzewczymi czy chłodniczymi przy zapewnieniu właściwego komfortu. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom VTS wyposażył swoje urządzenia w możliwość połączenia z systemami zarzadzania budynkiem BMS.
Takie połączenie jest możliwe bezpośrednio do silników EC bez użycia automatyki lub za jej pośrednictwem, co daje klientowi możliwość wyboru. Oba warianty do komunikacji z BMS, wykorzystują protokół MODBUS RTU, magistrala RS485.

Rodziny Revit®

Odpowiadając na życzenia klientów firma VTS opracowała dla swoich produktów VOLCANO i WING zestaw rodzin programu Revit®. Cyfrowe modele urządzeń zostały udostępnione nieodpłatnie i bezterminowo na stronie internetowej www.vtsgroup.pl.

Pliki zawierają sparametryzowane konektory elektryczne i hydrauliczne oraz dają możliwość wirtualnego spięcia z dedykowaną automatyką, której modele również zostały przygotowane. Skorzystanie z gotowych rodzin przyspieszy, ułatwi i pomoże w intuicyjny sposób zaimplementować urządzenia do projektu.

VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie energooszczędna nagrzewnica i kurtyna powietrzna VTS wyznacza nowy rynkowy trend.5 - VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie  - energooszczędna nagrzewnica i kurtyna powietrzna VTS wyznacza nowy rynkowy trend

Zdjęcia z realizacji z urządzaniami Volcano i Wing

VTS wyznacza ekologiczny trend w branży HVAC

VTS mając świadomość rosnących oczekiwań klientów, zmieniających się trendów rynkowych oraz uwarunkowań prawnych wyznacza nowy trend w branży – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania nie mogą być dodatkiem do oferty ale muszą stać się standardem i jedynym słusznym rozwiązaniem.
Urządzenia VOLCANO i WING stworzone przez VTS, dzięki swojej innowacyjności, wysokiej jakości zastosowanych materiałów oraz ultranowoczesnej stylistyce sprawiają że firma jest nie tylko niekwestionowanym liderem na rynkach europejskich i wschodnich ale przede wszystkim jest kreatorem nowych, ekonomicznie uzasadnionych trendów dla całej branży.

VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie energooszczędna nagrzewnica i kurtyna powietrzna VTS wyznacza nowy rynkowy trend.10 - VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie  - energooszczędna nagrzewnica i kurtyna powietrzna VTS wyznacza nowy rynkowy trend

Kup już teraz Volcano EC i Wing EC w E-sklepie

Pod adresem internetowym www.eshop.vtsgroup.pl znajduje się sklep internetowy firmy VTS. Stworzony z myślą o klientach robiących zakupy za pośrednictwem Internetu, daje możliwość wyboru wszystkich urządzeń VOLCANO oraz WING wraz z automatyką. Sprawdź konkurencyjne ceny urządzeń oraz atrakcyjne promocje dla stałych klientów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here