Wiszący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem wody

Kocioł kondensacyjny CLAS B PREMIUM to nowoczesne urządzenie grzewcze opracowane z myślą o oszczędności energii i komforcie korzystania z ciepłej wody. System produkcji ciepłej wody użytkowej oparty jest na połączeniu wymiennika płytkowego oraz dwóch szeregowo połączonych zasobników warstwowych o pojemności 20 litrów każdy.

Wiszący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem wody

Zasobniki wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia wysoką odporność na korozję i higienę użytkowania.
Kocioł wyposażony jest fabrycznie w praktycznie wszystkie elementy hydrauliczne wraz z pompą ładującą zasobniki, naczyniem wyrównawczym cwu, grupą bezpieczeństwa – praktycznie po rozpakowaniu i podłączeniu do instalacji kocioł jest gotowy do pracy.
W oparciu o specyficzną konstrukcję w zakresie podgrzewania wody został opracowany elektroniczny system kontroli produkcji ciepłej wody użytkowej – ABC (ABsolute Comfort).
Działanie systemu opiera się na elektronicznej kontroli ilości i temperatury pobieranej wody i dopasowywanie włączania się i modulacji palnika do tych parametrów.

 
Wiszący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem wody

Główne zalety tego systemu to:
brak koniecznego minimalnego przepływu wody, zminimalizowane straty ciepła poprzez szeregowe połączenie zasobników, zawsze ciepła woda w kranie – po wyczerpaniu zapasu wody w zasobnikach kocioł przechodzi w tryb przepływowy minimalny czas oczekiwania na całkowite podgrzanie zasobnika – 5 minut. Kocioł przystosowany jest do współpracy z układami solarnymi. Po podłączeniu wewnątrz kotła modułu sterowania Solar Clip In możemy bezpośrednio z panelu sterowania kotła skonfigurować i sterować układem solarnym.

REKLAMA


www.aristonheating.pl

 

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *