Wózek spalinowy, jako idealny pojazd do prac zewnętrznych. Sprawdź to!

  Wózek spalinowy to idealne rozwiązanie do prac prowadzonych na zewnątrz, w różnorodnych branżach, jak lotnictwo, logistyka czy przemysł. Dzięki stałemu rozwojowi Polski w ostatnim czasie zauważa się systematycznie rosnący wskaźnik PKB i malejące bezrobocie, co w dużym stopniu przekłada się na wzrost zainteresowania wózkami widłowymi. Wszystko dlatego, iż widlaki, w tym wózki spalinowe są pojazdami wielofunkcyjnymi i znacznie wpływają na jakość i tempo prowadzonych prac. Jakie jeszcze są powody dla których warto kupić wózek widłowy spalinowy do swojej firmy? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu!

  wozek spalinowy jako idealny pojazd do prac zewnetrznych sprawdz to1 - Wózek spalinowy, jako idealny pojazd do prac zewnętrznych. Sprawdź to!

  Wysoka jakość pracy przekłada się na osiąganie satysfakcjonujących zysków przez przedsiębiorstwa, dlatego wielu właścicieli firm, magazynów i hal decyduje się na opłacalne inwestycje w postaci zakupu wózków widłowych. Raport Widlak List 2019 potwierdza, iż aktualnie jest bardzo dobry sezon dla rynku wózków widłowych, a w szczególności dla wózków widłowych spalinowych.

  Wózek spalinowy – charakterystyka

  Zanim zdecydujemy się na inwestycje w widlaki, warto dowiedzieć się dokładnie, czym są wózki spalinowe i w jaki sposób mogą one usprawnić pracę w naszym przedsiębiorstwie. Najprościej rzecz ujmując, są to pojazdy z napędem hydrokinetycznym lub hydrostatycznym. Podział ten został dokładnie opisany w poniższej tabeli.

  Typ: widlak hydrokinetycznyTyp: widlak hydrostatyczny
  • odpowiednie do prac w trudnych warunkach,
  • bez problemu pracują w różnorodnych warunkach atmosferycznych, tj. wysokie i niskie temperatury,
  • wytrzymałe oraz komfortowe w użytkowaniu.
  • posiadają przekładnie hydrostatyczną,
  • charakteryzują się dużą wytrzymałością i niezawodnością,
  • wyznaczają się dużą produktywnością,
  • są odpowiednie do wielozadaniowej pracy.

  Zarówno widlaki hydrokinetyczne, jak i hydrostatyczne znajdziesz tutaj!

  Dlaczego warto wybrać wózek widłowy spalinowy?

  Wiele osób decyduje się na widlaki spalinowe przede wszystkim, ze względu na ich wydajność i niezawodność. Pojazdy te sprawdzają się podczas wielogodzinnych, ciężkich prac, od których w głównej mierze zależy to, czy firma będzie sprawnie funkcjonować. Zakup wózka widłowego u sprawdzonego dealera widlaków, to gwarancja, iż zakupiony produkt będzie wyznaczał się wysoką jakością wykonania, solidnością i stabilną konstrukcją. Raport Widlak List 2019, wskazuje, iż „(…) wózki spalinowe o udźwigu do 2,5 t są cały czas podstawowym narzędziem przeładunku towarów w aplikacjach „outdoor”, czyli wszędzie tam gdzie ze względu na czynniki atmosferyczne i jakość podłoża wózki elektryczne nie zawsze się sprawdzą”.

  Kupno widlaka spalinowego – na co zwrócić uwagę?

  Zakup wózka widłowego spalinowego to dla większości firm duża inwestycja. Dla przedsiębiorstw, które nie mają zbyt wiele oszczędności lub są nowo powstającymi firmami istnieje alternatywa w postaci inwestycji w używane wózki widłowe spalinowe, które są dostępne tutaj.

  Bez względu jednak na decyzję o tym, czy kupujemy nowego czy używanego widlaka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów (wymienionych poniżej), które dobrze jest sprawdzić przed dokonaniem transakcji zakupu wózka widłowego.

  • Marka – na rynku dostępnych jest wiele rodzajów widlaków, różnych marek, jednak warto wybierać znanych i cenionych dealerów widlaków. Takie działanie daje nam pewność, iż produkt będzie działał bez zarzutów.
  • Motogodziny – to bardzo ważny aspekt, głównie przy decyzji o zakupie używanego wózka. Dzięki informacji o ilości przepracowanych motogodzin i ilości lat maszyny, możemy wywnioskować czy pojazd był eksploatowany każdego dnia czy tylko okazjonalnie.
  • Maksymalny udźwig – dobrze jest przeanalizować potrzeby przedsiębiorstwa i wybrać wózek, który spełni nasze oczekiwania. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się jaki udźwig w wózku będzie optymalny do pracy w naszej firmie.
  • Wymiary pojazdu – podobnie, jak w przypadku motogodzin, warto zrobić dokładne rozeznanie w firmie i sprawdzić wymiary najwęższych miejsc, po których wózek spalinowy docelowo ma się poruszać.

  To tylko niektóre istotne elementy, które warto dokładnie przeanalizować zanim zakupimy pojazd. Dobrze jest także wiedzieć, jakie wymiary wideł oraz jaka moc silnika będzie stanowić optymalne rozwiązanie dla naszego przedsiębiorstwa.
  Decydując się na inwestycję w widlaka, czy całą flotę wózków widłowych ważne jest, aby pracownicy, którzy będą pełnić funkcję operatorów widlaków zostali do tej czynności odpowiednio przygotowani. Stanowisko operatora wózka widłowego spalinowego powinno zostać objęte przez osobę, która ukończyła specjalne szkolenie na widlaki i zaliczyła stosowny egzamin UDT. Jeżeli w firmie nie ma osoby z odpowiednimi dokumentami, które potwierdzą jej umiejętności w kwestii operowania widlakiem, wówczas powinien zadbać o to właściciel przedsiębiorstwa i zapewnić potencjalnemu operatorowi wymagane szkolenia oraz kursy.

  Wysokiej jakości wózki widłowe spalinowe są dostępne tutaj.

  Gdzie wykorzystuje się wózki widłowe spalinowe?

  Wózki widłowe spalinowe są idealnym rozwiązaniem do prac wymagających, o wysokim natężeniu. Zazwyczaj korzysta się z nich podczas pracy wykonywanych na zewnątrz, ponieważ wytwarzają one szkodliwe spaliny. Jednakże, dzięki coraz nowocześniejszym technologiom i rozwiązaniom, udaje się w większym stopniu ograniczać produkcję spalin poprzez montaż specjalnych filtrów. Z tego powodu opisywane pojazdy, są także wykorzystywane do prac magazynowych, wewnątrz pomieszczeń. W porównaniu do równie popularnych wózków widłowych elektrycznych, wózki spalinowe wyznaczają się dużą wytrzymałością, co dla wielu firm jest kwestią priorytetową podczas decyzji o wyborze rodzaju wózka.

  wozek spalinowy jako idealny pojazd do prac zewnetrznych sprawdz to2 - Wózek spalinowy, jako idealny pojazd do prac zewnętrznych. Sprawdź to!

  Podsumowanie

  Po pierwsze, zanim zakupimy jakikolwiek wózek spalinowy, należy dokładnie przeanalizować potrzeby firmy oraz sprawdzić warunki, w jakich wózek widłowy ma funkcjonować, tak aby jego funkcje mogły być w pełni wykorzystywane. Po drugie warto sprawdzić parametry techniczne pojazdu, bez względu na to czy jest to pojazd używany czy nowy.

  Popularność wózków widłowych rośnie, gdyż są one idealnym rozwiązaniem przy załadunku i wyładunku towarów w różnorodnych branżach. Decyzja o inwestycji w zakup widlaków może przynieść wiele wymiernych korzyści oraz zdecydowanie usprawnić funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here