Współczesny piec kaflowy

Zastosowanie ceramiki jako elementu wykończenia współczesnych kominków wolnostojących zdobywa coraz więcej zwolenników. Kafle nawiązujące do designu retro lub nowoczesnego stylu w jakim wykańczane są współczesne mieszkania, dają szeroki wachlarz opcji dekoratorom wnętrz.

wspolczesny piec kaflowy 1024x576 - Współczesny piec kaflowy

Jeżeli dodatkowe źródło ciepła jest tym co poprawi atmosferę mieszkania to warto rozważyć zastosowania kominka wolnostojącego. Naturalnie muszą być ku temu sprzyjające warunki, a przynajmniej komin lub możliwość jego dobudowania. Jeżeli warunek konieczny jest spełniony to wystarczy kupić piec cieszyć się ciepłym promieniem ognia. Wolnostojące piece żeliwne i stalowe, popularnie nazywane kozami mają swój urok, ale nie wszyscy docenią ich subtelne piękno. Wykończenie ceramiką nadaje nawet wolnostojącym piecom nieco mniej technicznego charakteru, który nie zawsze pasuje do każdego wnętrza. Interesującym rozwiązaniem jest zabudowa wkładu kominkowego kaflami ceramicznymi imitującymi typowy piec kaflowy.

Piecyki kaflowe – Blanka w stylu retro

W tym celu do dyspozycji klientów dostępne są dwa rodzaje zabudowy retro, przy zastosowaniu kafla w kolorze kremowym lub czarnym. Nowe oblicze ceramicznego kominka z pewnością będzie pasować do wnętrz wykończonych w stylu klasycznym z dużą ilością elementów zdobionych. Jako bazę zastosowano wkład powietrzny o mocy nominalnej 8 kW, pozwalający na uzyskanie mocy grzewczej w zakresie pomiędzy 7.5 – 11 kW. Komora spalania wkładu została wyłożona elementami Acumotte, kumulującymi energię cieplną. W celu optymalizacji procesu spalania zastosowano deflektor, który pomaga dopalać spaliny. Wykończenie z ceramiki także kumuluje znaczne ilości energii, które uwalnia później do otoczenia.

Nadia i wielkoformatowy kafel biały

Jeżeli retro to nie jest to co chcesz oglądać u siebie, jest lepsze rozwiązanie. Nowoczesny wielkoformatowy kafel biały, idealnie pasuje do współczesnych wnętrz. Jest gładki i nie ma żadnych niepotrzebnych ozdób. Taki zestaw to bardzo dobra alternatywa dla zabudowy kominkowej, która wymaga sporej ingerencji w istniejące wykończenie i zajmuje sporo miejsca. Piec Nadia wystarczy ustawić we właściwym miejscu, podłączyć do komina i można grzać. Jako bazę w tym modelu, wykorzystano wkład powietrzny o mocy nominalnej 7 kW, dysponujący zakresem mocy grzewczej w przedziale 3 – 9 kW. Efektywne paleniska i ceramika kumulująca ciepło to idealny sposób na dogrzewanie w nocy. Nawet po wygaszeniu paleniska piec przez jakiś czas będzie jeszcze oddawał temperaturę do otoczenia.

Kominek wolnostojący nie musi przerażać industrialna konstrukcją. Zastosowanie ceramik zdobywa uznanie wielu klientów, którzy mieliby problem z zaakceptowaniem specyficznego uroku pieca w stylu koza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here