Wszystko w jednym miejscu

  Internet to tak naprawdę jeden wielki sklep – bez względu na różnorodność tematyczną, można tu znaleźć dosłownie wszystko. Pytanie tylko jak? Większość portali ogłoszeniowych skupia się na motoryzacji, natomiast te wielotematyczne są często chaotyczne, a produkty nieposegregowane. Bardzo często zakup rzadkiej części do samochodu lub ciągnika kończy się fiaskiem nie dlatego, że jest ona niedostępna tylko przez to, że jest ona tak zakamuflowana w otchłani Internetowych ofert, że nie sposób jej odnaleźć.

  wszystko w jednym miejscu 1024x681 - Wszystko w jednym miejscu

  W przypadku rolnictwa należy wziąć pod uwagę jeden podstawowy aspekt – maszyny rolnicze jeżdżące po polskich polach w większości to 20-30 letni sprzęt. Nigdzie nie produkuje się części do Ursusa C-330, C-360 czy chociażby Rusina. Nie oznacza to jednak, że akcesoriów trzeba szukać w muzeum polskiego rolnictwa lub stacjach demontażu. To samo działa w drugą stronę – ktoś kto chce sprzedać ciągnik nie musi od razu udawać się w wyżej wymienione miejsce. Istnieją portale, w których sprzedający i kupujący mogą spiąć się klamrą dobrze dokonanych transakcji. Jednym z takich portali jest Pokato.pl, w którym znaleźć można m.in. ogłoszenia maszyny rolnicze. Portal oferuje produkty w 18 kategoriach tematycznych, w których zawierają się bardziej szczegółowe podkategorie ułatwiające wyszukiwanie.

  Jeżeli ktoś potrzebuje pompy hydraulicznej do siewnika to wystarczy wejść w zakładkę „Rolnictwo”, następnie przejść do sekcji „części do maszyn rolniczych” i tam znajdziemy odpowiedni produktu. W jednej chwili, jeżeli mamy taką potrzebę, można przeskoczyć też do innego produktu czy usługi, która jest zupełnie niezwiązana z poprzednim wyszukiwaniem. Od nieruchomości, ogród i motoryzację, po antyki i ogłoszenia towarzyskie czy oferty pracy. Portal w przypadku zakupów, jak również wystawiania ogłoszeń jest zupełnie bezpłatny. 

  Aby sprzedać maszynę lub części rolnicze trzeba przygotować rzetelny opis. Przede wszystkim należy zacząć od podania modelu, mocy i roku produkcji. Na te aspekty kupujący zwracają największą uwagę. Jeżeli chodzi o sam przebieg, to w przypadku rolniczych maszyn, które mają już swoje lata to jest to dla większości mało istotne. Bardziej liczy się stan pojazdu lub kompatybilność akcesoriów. W opisie sprzedawanego sprzętu dobrze jest zawrzeć do jakich maszyn dana część będzie pasować. Można również podać numer katalogowy, a dodatkowo zawrzeć informacje o tym, że posiada się akcesoria do innych modeli. Podawana cena powinna być już ceną brutto. W przypadku ogłoszeń prywatnych można dodać informację o możliwości negocjacji. Odpowiednie sfotografowanie jest również bardzo ważne. Im więcej zdjęć tym kupujący ma lepszy obraz oferowanego produktu. Oczywiście, nie należy zapomnieć o bezpośrednich danych kontaktowych. 

  Kupowanie online powinno być przejrzyste, a wyszukiwanie proste i intuicyjne. Trzeba również brać pod uwagę realia – Polska, to kraj, w którym po drogach jeździ dużo używanych maszyn (do większości nie produkuje się części czy nawet zamienników). Portale ogłoszeniowe, które uwzględniają to i dają możliwość zakupu zarówno nowych, jak również używanych i często z pozoru niedostępnych części wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Do tego dochodzi również przejrzystość, dzięki której nie błądzi się godzinami po niespójnych ofertach, które są porozrzucane bez żadnej logiki.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here